- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
ІМПЛЕМЕНТАЦІЙНА УГОДА
між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання про реалізацію проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям
Дата підписання: |
13.12.2018 |
Дата затвердження Україною: |
10.04.2019 |
Дата набрання чинності для України: |
15.05.2019 |
Кабінет Міністрів України та Організація НАТО з підтримки та постачання (далі - Сторони),
- з метою укладення Імплементаційної угоди для реалізації проекту Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям (далі - Імплементаційна угода),
- бажаючи встановити права та обов’язки Сторін протягом періоду, коли Агенція НАТО з підтримки та постачання реалізуватиме проект в Україні,
домовились про таке:
Стаття 1
Визначення
1.1. Для цілей цієї Імплементаційної угоди застосовуються такі визначення:
"виконавчий агент" - організація, визначена провідною державою для виконання технічних та фінансових аспектів реалізації проекту в Україні;
"провідна держава" - держава, яка на добровільній основі визначає потенційних донорів та управляє проектом на різних етапах до його завершення, обирає виконавчого агента держави, які вносять кошти, та розробляє всі угоди для реалізації проекту;
"проект" - проект Трастового фонду НАТО із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям реалізується в рамках цієї Імплементаційної угоди.
1.2. Відповідні визначення та скорочення, які вживаються в Угоді про співробітництво, вживаються в цій Імплементаційній угоді.
1.3. Якщо будь-яке визначення відсутнє у цій Імплементаційній угоді або в окремих письмових інструментах, укладених відповідно до неї, то застосовуватиметься відповідний Глосарій НАТО.
Стаття 2
Мета
2.1. Ця Імплементаційна угода встановлює правові рамки і основні принципи забезпечення співробітництва між Кабінетом Міністрів України та Організацією НАТО з підтримки та постачання стосовно виконання проекту.
2.2. Мета проекту полягає в наданні допомоги в розробці єдиних правил із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям в Україні відповідно до стандартів НАТО. До проекту можуть бути залучені Міністерство оборони України, Служба безпеки України, Державна служба України з надзвичайних ситуацій, Національна поліція України, Національна гвардія України, Державна спеціальна служба транспорту, Державна прикордонна служба України.
Стаття 3
Сторони та зацікавлені партнери
3.1. Для цілей цієї Імплементаційної угоди Сторони визначають органи, які відповідатимуть за виконання її положень:
- від Кабінету Міністрів України - Міністерство оборони України;
- від Організації НАТО з підтримки та постачання - Агенція НАТО з підтримки та постачання.
3.2. Міністерство оборони України може залучати інші заінтересовані державні органи та військові формування, зокрема визначені в пункті 2.2. цієї Імплементаційної угоди, до участі у проекті та його реалізації, і ці органи нестимуть фінансові витрати за цією Імплементаційною угодою в межах загального обсягу бюджетних асигнувань, передбачених згаданим заінтересованим державним органам та військовим формуванням на відповідний бюджетний період.
3.3. Агенція НАТО з підтримки та постачання діятиме як виконавчий агент проекту, і як такий нестиме відповідальність за управління проектом від імені провідної держави та у співпраці з державою, що приймає.
3.4. Словацька Республіка виступає як провідна держава проекту.
3.5. Україна виступатиме як держава, що приймає проект.
Стаття 4
Імплементація
4.1. Проект складатиметься із трьох напрямів (Н) з відповідними завданнями:
Н1 Розроблення нормативних документів із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям.
Завдання 1.1. Словник термінів із знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям. У рамках проекту буде передбачатись підтримка в розробленні та публікації відповідно до підходів НАТО Словника термінів Комісії Україна - НАТО "Глосарій термінів, визначень та скорочень з питань знешкодження вибухонебезпечних предметів та протидії саморобним вибуховим пристроям".
Завдання 1.2. Надання допомоги в розробці нормативних документів із знешкодження вибухонебезпечних пристроїв. У рамках проекту буде передбачатись діяльність Радника з питань знешкодження вибухонебезпечних пристроїв для здійснення допомоги на державному рівні з розроблення та редагування нормативних документів.
Завдання 1.3. Стандарт з протидії саморобним вибуховим пристроям. У рамках проекту буде передбачатись підтримка в розробленні та публікації Стандарту відповідно до підходів НАТО та допомога сектору безпеки і оборони України в розвитку національних спроможностей з протидії саморобним вибуховим пристроям.
Завдання 1.4. Оцінка спроможностей. У рамках проекту буде підготовлено звіт з аналізом у сфері протидії саморобним вибуховим пристроям.
Н2 Взаємосумісність
Завдання 2.1 Інформування щодо знешкодження вибухонебезпечних пристроїв за стандартами НАТО. У рамках проекту буде передбачатись забезпечення підготовки офіцерів (не більше 4 осіб) шляхом направлення на курси НАТО з організації знешкодження вибухонебезпечних пристроїв для офіцерів штабу. Після завершення курсу ці офіцери мають уміти проводити заняття в рамках цього проекту. Крім того, з метою інформування щодо підходів до розмінування в НАТО буде розроблено пакет інформаційно-методичних матеріалів українською мовою та проведено два одноденних курси.
Завдання 2.2. Інформування щодо протидії саморобним вибуховим пристроям за стандартами НАТО. У рамках проекту буде проведено перший семінар для керівництва стратегічного рівня з метою підвищення обізнаності керівництва з підходами до протидії саморобним вибуховим пристроям. Крім того, з метою інформування щодо підходів до протидії саморобним вибуховим пристроям в НАТО буде розроблено пакет інформаційно-методичних матеріалів українською мовою та проведено чотири дводенних курси.
................Перейти до повного тексту