1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Меморандум


МЕМОРАНДУМ
про взаєморозуміння між Міністерством оборони України та Міністерством національної оборони Литовської Республіки щодо реалізації заходів військової підготовки Збройних Сил України
( Зміни до Меморандуму див. в Протоколі від 11.04.2019 )
Дата підписання: 18.04.2016
Дата набрання чинності для України: 18.04.2016
Міністерство оборони України та Міністерство національної оборони Литовської Республіки (далі - Сторони);
враховуючи положення Договору про дружбу і співробітництво між Україною і Литовською Республікою від 8 лютого 1994 року;
враховуючи положення Угоди між Міністерством оборони України та Міністерством охорони краю Литовської Республіки стосовно співробітництва у сфері оборони від 13 квітня 2011 року (далі - Угода про співробітництво);
враховуючи положення Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Литовської Республіки про взаємну охорону інформації з обмеженим доступом від 5 червня 2003 року (далі - Угода про захист інформації з обмеженим доступом);
враховуючи положення Угоди між Державами - учасницями Північноатлантичного Договору та іншими державами, які беруть участь у програмі "Партнерство заради миру", щодо статусу їхніх збройних сил від 19 червня 1995 року (далі - УСЗС-ПЗМ);
враховуючи положення Угоди між сторонами Північноатлантичного договору стосовно статусу їхніх збройних сил від 19 червня 1951 року (далі - НАТО УСЗС);
домовились про таке:
Стаття 1
Визначення
1. Приймаюча Сторона - Міністерство оборони України.
2. Направляюча Сторона - Міністерство національної оборони Литовської Республіки.
3. Особовий склад направляючої Сторони - військовослужбовці чи цивільний компонент Міністерства національної оборони Литовської Республіки та/або Збройних Сил Литовської республіки.
4. Підтримка приймаючої Сторони - цивільна чи військова логістика, а також адміністративна підтримка, яка надаватиметься приймаючою Стороною особовому складу направляючої Сторони для забезпечення заходів, передбачених цим Меморандумом.
5. Лист-запит - вимоги особового складу направляючої Сторони у письмовій формі, які включатимуть детальну інформацію щодо необхідної та запропонованої логістичної підтримки, вимоги до місця проведення, окремих правил об'єкта для виконання домовленостей про підтримку, а також відшкодування чи умов оплати. Лист-запит узгоджуватиметься та підписуватиметься уповноваженими представниками Сторін та/або збройних сил держави приймаючої Сторони та держави направляючої Сторони.
Стаття 2
Мета
Метою цього Меморандуму є визначення напрямів співробітництва та порядку дій між Сторонами щодо розробки і реалізації навчальних та консультативних програм, та участі особового складу направляючої Сторони у навчальній та консультативно-дорадчій діяльності з підготовки Збройних Сил України.
Стаття 3
Програми та заходи з підготовки та надання консультативної допомоги
1. Сторони пріоритетно розроблятимуть навчальні та консультативні програми з військової підготовки та братимуть участь у навчальних заходах за такими напрямами та у таких формах:
a) військова підготовка, включаючи в першу чергу:
a. базову військову підготовку;
b. колективну військову підготовку;
c. спеціальну військову підготовку;
b) військові консультації щодо:
a. розвитку сил спеціальних операцій;
b. реформування сегмента сержантського складу;
c. реформи системи базової військової підготовки;
d. розвитку можливостей стратегічної комунікації;
e. боротьби з корупцією і аудиту;
f. права у військовій сфері;
g. питань логістики;
h. військової поліції.
c) інші сфери взаємних інтересів в рамках компетенції Сторін.
2. Реалізуючи положення цього Меморандуму, особовий склад направляючої Сторони може бути направлений до військових структур держави приймаючої Сторони як інструктори, радники та експерти.
Стаття 4
Прибуття та вибуття
1. Приймаюча Сторона погоджується, що візові вимоги або обмеження не застосовуватимуться до особового складу направляючої Сторони, який перетинає кордон держави приймаючої Сторони з метою участі у заходах, передбачених цим Меморандумом, відповідно до статті III НАТО УСЗС . Під час в'їзду/виїзду в/із держави приймаючої Сторони особовий склад направляючої Сторони повинен мати при собі національне військове посвідчення особи (або еквівалентний цивільний документ) та наказ на переміщення зразка НАТО, видані направляючою Стороною.
2. Прибуття і вибуття можуть здійснюватися повітряним, сухопутним та залізничним транспортом.
Стаття 5
Правовий статус
1. Підчас перебування на території держави приймаючої Сторони, особовий склад направляючої Сторони дотримуватиметься законодавства держави приймаючої Сторони відповідно до статті II НАТО УСЗС .
2. Правовий статус особового складу направляючої Сторони на території держави приймаючої Сторони регулюватиметься положеннями НАТО УСЗС.
3. Кримінальна та дисциплінарна юрисдикція застосовуються у відповідності з вимогами статті VII НАТО УСЗС .
Стаття 6
Порядок носіння військової форми та зброї
1. Відповідно до статті VI НАТО УСЗС особовий склад направляючої Сторони, може носити зброю відповідно до виданого їм наказу з метою участі у заходах, передбачених цим Меморандумом.
2. Відповідно до статті V НАТО УСЗС особовий склад направляючої Сторони може носити свою національну військову форму.
Стаття 7
Захист і безпека сил
1. Відповідно до статті VII Угоди НАТО УСЗС Сторони тісно співпрацюватимуть одна з одною для забезпечення безпеки особового складу направляючої Сторони, його майна та спорядження. Сторони співпрацюватимуть для забезпечення безперешкодного входу і виходу з об'єктів або ділянок, де перебуває особовий склад направляючої Сторони.

................
Перейти до повного тексту