1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Комюніке


УКРАЇНСЬКО-ТУРЕЦЬКЕ СПІЛЬНЕ КОМЮНІКЕ
Дата підписання: 12.02.1998
Дата набрання чинності для України: 12.02.1998
12-13 лютого 1998 р. Його Високоповажність Прем'єр-міністр Турецької Республіки Месут Йилмаз відвідав Україну з офіційним візитом. В історії українсько-турецьких відносин це був перший візит Прем'єр-міністра Турецької Республіки в Україну.
В ході візиту Його Високоповажність Месут Йилмаз був прийнятий Його Високоповажністю Президентом України Леонідом Кучмою та Його Високоповажністю Головою Верховної Ради України Олександром Морозом. Він мав переговори з широкого кола проблем з Його Високоповажністю Прем'єр-міністром України Валерієм Пустовойтенком. В рамках візиту в Україну Його Високоповажність Прем'єр-міністр Месут Йилмаз також відвідав Автономну Республіку Крим.
Переговори між двома сторонами пройшли у теплій та сердечній атмосфері, що відображає їх традиційно дружні відносини та високу взаємоповагу.
Прем'єр-міністри проаналізували досягнення у двосторонніх відносинах з часу офіційного візиту Президента Леоніда Кучми до Турецької Республіки 27-28 листопада 1996 р., обговорили перспективи різнобічних відносин та обмінялися поглядами з регіональних та міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес.
Сторони підкреслили задоволення швидким розвитком зв'язків між Україною та Туреччиною, які стали важливим елементом у зміцненні регіональної стабільності, співробітництва і добробуту, висловили волю до вжиття заходів, необхідних для підвищення існуючих відносин співробітництва до партнерського рівня на основі Договору між Україною і Туреччиною про дружбу та співробітництво від 4 травня 1992 р. і з цією метою вирішили розробити відповідний консультативний механізм з метою контролю й оцінки щодо питань двостороннього, регіонального та міжнародного співробітництва, що становлять взаємний інтерес.
Сторони, вітаючи досягнення двосторонньої співпраці, зокрема, у галузях економіки, торгівлі, транспорту та зв'язку, вирішили спільними зусиллями надалі поглиблювати та збагачувати відносини у цих, а також інших потенційно перспективних напрямах, якнайкраще використовуючи підприємницькі можливості ділових кіл, економічну взаємодоповнюваність та географічну близькість двох країн.
Сторони погодились щодо необхідності урізноманювати та збагачувати умови економічних і торгових відносин шляхом збільшення кількості укладених угод та обсягів інвестицій як в Україну, так і в Туреччину.
Сторони ще раз наголосили на розумінні того, що дальша співпраця між Україною та Туреччиною в галузі енергетики надасть нового виміру їх відносинам.
Прагнучи збільшити свій внесок у справу міжнародного миру, Сторони домовилися поглиблювати діалог з питань безпеки і стабільності та продовжувати співробітництво у військовій сфері як на двосторонньому рівні, так і в рамках розвитку відносин між Україною і НАТО.
Сторони ще раз підтвердили рішучість надалі сприяти співробітництву в галузі боротьби зі злочинністю відповідно до Угоди про співробітництво в боротьбі зі злочинністю від 14 квітня 1994 р. Крім того, обидві сторони підкреслили необхідність посилення спільних дій з метою протистояти небезпеці тероризму, який загрожує не тільки стабільності та територіальній цілісності держав, але й є серйозним порушенням прав людини, та погодились щодо необхідності координувати свої зусилля у боротьбі з усіма проявами терору на двосторонньому, регіональному та міжнародному рівнях. Сторони також розробили шляхи та засоби боротьби з організованою злочинністю та незаконним обігом наркотиків і підкреслили необхідність посилення співробітництва в цих галузях.
Відповідно до бажання зближувати свої дружні народи, Сторони вирішили надалі сприяти обміну у галузях культури, освіти, науки, технології, довкілля та інформації.
Наслідком рішення Сторін зміцнювати договірно-правову базу співробітництва, що розвивається, стало підписання під час візиту угод та спільного комюніке.
Сторони висловили намір якнайшвидше підписати угоду між Урядом України та Урядом Туреччини про співробітництво у галузі охорони навколишнього середовища.
В результаті переговорів між прем'єр-міністрами сторони висловили готовність розширювати договірно-правову базу двосторонніх відносин, зокрема, у сфері консульських відносин, включаючи питання спрощення візового режиму.
Країни продовжуватимуть вживати заходів по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та активно співпрацюватимуть у цій сфері. Українська Сторона дала високу оцінку доброї волі Туреччини у цьому питанні.

................
Перейти до повного тексту