- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Декларація
СПІЛЬНА ДЕКЛАРАЦІЯ
Президента України та Президента Республіки Вірменія
Дата підписання: |
22.07.1997 |
Дата набрання чинності для України: |
22.07.1997 |
Президент України Леонід Кучма та Президент Республіки Вірменія Левон Тер-Петросян,
підбиваючи підсумки переговорів та зустрічей, які відбулися під час офіційного візиту Президента Республіки Вірменія в Україну 22 - 23 липня 1997 року,
висловлюючи обопільне прагнення надати нового імпульсу відносинам між Україною та Республікою Вірменія як у питаннях двосторонніх, так і багатосторонніх стосунків,
усвідомлюючи свою відповідальність за зміцнення безпеки та стабілізацію політичної ситуації в Європі в цілому,
підтверджуючи прагнення України та Республіки Вірменія брати активну участь у процесі європейської інтеграції,
враховуючи державні інтереси і цілі кожної з країн,
спираючись на зв'язки, що склалися історично, дружні відносини та традиції взаємної поваги між обома народами,
цією Декларацією проголошують:
2. Україна та Республіка Вірменія, прагнучи і надалі активно розвивати двосторонні відносини, підтримуватимуть регулярний політичний діалог і консультації на різних рівнях з питань, які становлять взаємний інтерес.
3. Керуючись прагненням використати історичну можливість створити мирну, стабільну, безпечну Європу, Україна та Республіка Вірменія зроблять свій внесок у формування нової системи безпеки в Європі.
4. Україна та Республіка Вірменія визнають, що послідовне дотримання зобов'язань, визначених двосторонніми і багатосторонніми угодами в рамках ОБСЄ, Ради Європи, ЧЕС, сприятимуть зміцненню безпеки і стабільності в Європі, забезпеченню реалізації прав людини та її основних свобод.
5. Україна та Республіка Вірменія і в подальшому сприятимуть розвитку співробітництва між державами - учасницями СНД згідно з національними законодавствами, надаючи першочергового значення двостороннім відносинам.
6. Україна та Республіка Вірменія визнають необхідність зміцнення атмосфери довіри і безпеки в Європі, швидшого мирного врегулювання конфліктів на європейському континенті та запобігання виникненню нових, а також надають великого значення співробітництву в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" з метою зміцнення регіональної безпеки і стабільності.
................Перейти до повного тексту