1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Російської Федерації про співробітництво в морському та авіаційному пошуку і рятуванні на Чорному та Азовському морях
( Угоду затверджено Постановою КМ N 890 від 22.08.2011 )
Дата підписання:
Дата затвердження для України:
Дата набрання чинності для України:
27.10.2010
22.08.2011
30.09.2011
Кабінет Міністрів України та Уряд Російської Федерації, надалі іменовані Сторонами,
беручи до уваги положення Міжнародної конвенції з пошуку та рятування на морі 1979 року, Додатка 12 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року, Угоди про співробітництво причорноморських держав під час пошуку та рятування на Чорному морі 1998 року,
усвідомлюючи життєво важливе значення, яке може мати швидка допомога для людей, які зазнають лиха на морі або у повітряному просторі над ним,
визнаючи велике значення співробітництва пошуково-рятувальних служб Сторін у проведенні пошуково-рятувальних операцій,
домовилися про таке:
Стаття 1
Для цілей цієї Угоди застосовуються терміни і визначення, що містяться у главі 1 Додатка до Міжнародної конвенції з пошуку та рятування на морі 1979 року та у главі 1 Додатка 12 до Конвенції про міжнародну цивільну авіацію 1944 року.
Стаття 2
1. Кожна Сторона забезпечує наявність у своєму пошуково-рятувальному районі належних морських та авіаційних служб пошуку та порятунку (далі - пошуково-рятувальні служби).
2. Сторони розглядають розмежувальну лінію між їхніми прилеглими районами польотної інформації над морем, як межу між пошуково-рятувальними районами для морських та авіаційних цілей. Таке розмежування пошуково-рятувальних районів не має відношення до делімітації будь-якого іншого кордону між Україною та Російською Федерацією та не шкодить їй.
Стаття 3
1. Компетентними органами Сторін, відповідальними за реалізацію цієї Угоди є:
в Україні - Міністерство транспорту та зв'язку України (в області морського та авіаційного пошуку та рятування);
у Російській Федерації - Міністерство транспорту Російської Федерації (в області морського та авіаційного пошуку та рятування).
2. Сторони інформують одна одну письмово дипломатичними каналами про всі зміни, що стосуються компетентних органів.
3. Компетентні органи Сторін розроблять та укладуть Протокол про співробітництво для практичної реалізації цієї Угоди.
Стаття 4
Пошуково-рятувальні операції у територіальному морі, внутрішніх водах, на сухопутній території та у повітряному просторі над ними держави кожної зі Сторін здійснюються згідно законодавства кожної з держав Сторін.
Стаття 5
1. Якщо пошуково-рятувальна служба одної Сторони приймає повідомлення про загрозу або передбачувану загрозу для людського життя на Чорному і Азовському морях або у повітряному просторі над ними у пошуково-рятувальному районі цієї Сторони, ця служба негайно вживає всіх необхідних заходів з пошуку та рятування.

................
Перейти до повного тексту