- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Технічна угода
між Міністерством оборони України та Міністром національної оборони Республіки Польща про направлення українського миротворчого персоналу для виконання завдань у складі польського військового контингенту в провінції Газні, що діє в рамках Міжнародних сил сприяння безпеці в Ісламській Республіці Афганістан
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: | 16.11.2010 16.11.2010 |
Міністерство оборони України та Міністр національної оборони Республіки Польща (далі - Сторони),
ураховуючи положення Угоди щодо місії Республіки Польщі з підтримки провінції Газні в Ісламській Республіці Афганістан та статус Збройних Сил Республіки Польща в Афганістані у формі обміну листами між міністрами закордонних справ Республіки Польща і Афганістану від 14 червня 2005 року та 11 липня 2005 року,
підтверджуючи та визнаючи положення Технічної угоди у військовій сфері (далі - МТУ) між Міжнародними силами сприяння безпеці та "Тимчасовою владою" Афганістану, підписаної 4 січня 2002 року та затвердженої обміном листами між НАТО та Афганістаном 5 вересня 2004 року та 22 листопада 2004 року,
діючи у рамках власних повноважень,
домовилися про таке:
Стаття I
Визначення та скорочення
a. "Міжнародні сили сприяння безпеці" (далі - МССБ) - усі військовослужбовці разом із літальними апаратами, транспортними засобами, бронетехнікою, майном, обладнанням, засобами зв'язку, боєприпасами, зброєю та продовольством, а також цивільні компоненти таких сил, повітряні та сухопутні транспортні засоби та їхні допоміжні служби, що діють згідно з Резолюцією Ради Безпеки ООН від 20 грудня 2001 року
N 1386 й усіх наступних відповідних резолюцій, під проводом НАТО в Ісламській Республіці Афганістан (далі - Афганістан) згідно із мандатом Організації Об'єднаних Націй, виданим на основі глави VII
Статуту ООН (примушення до миру).
b. "Український миротворчий персонал" - миротворчий персонал України (включаючи медичний персонал), весь оснащений та підготовлений відповідно до цієї Технічної угоди особовий склад, наданий Україною для виконання завдань у складі польського військового контингенту в афганській провінції Газні під керівництвом Республіки Польща, що діє в рамках МССБ.
c. "національні сили" (далі - НС) - особовий склад, військовослужбовці та/або цивільні особи, направлений до МССБ кожною із Сторін.
d. "командир національних сил" (далі - КНС) - особа, визначена кожною із Сторін в якості командира національних сил цієї Сторони (у складі військового контингенту Республіки Польща) в Афганістані.
e. "старший національний представник" (далі - СНП) - особа, призначена кожною із Сторін в якості старшої посадової особи своїх національних сил (у складі військового контингенту Республіки Польща).
f. "провідна країна" (далі - ПК) - технічний термін, що стосується Сторони, яка несе відповідальність за придбання та постачання широкого спектру послуг тилового забезпечення.
g. "національний елемент забезпечення" (далі - НЕЗ) - особовий склад, який надається Стороною з метою забезпечення діяльності власних національних сил (військовий контингент Республіки Польща).
h. "оперативне підпорядкування" (далі - ОУ) - делеговане командиру повноваження здійснювати управління наданими силами для виконання певних операцій або завдань, обмежених, як правило, часом або місцем розташування; розгортати підрозділи та/або відповідний персонал, та зберігати чи передавати тактичне управління цими підрозділами. До цього не відносяться повноваження застосовувати частини підрозділів, а також повноваження адміністративного чи тилового управління.
i. "Сторони" - сторони, що підписали цю Технічну угоду (далі - ТУ), а також інші сторони, що можуть згодом приєднатися до неї шляхом підписання Угоди про приєднання.
j. "аеропорт розвантаження" - аеропорт, до якого прибувають та в якому проводиться розвантаження.
k. "аеропорт завантаження" - аеропорт, з якого здійснюється відбуття та проводиться завантаження.
1. ПБП - передова база підтримки.
m. ЗВ - зона відповідальності.
n. АНСБ - Афганські національні сили безпеки включають Афганську національну поліцію та Афганську національну армію.
Стаття II
Мета й сфера застосування
2.1. Метою цієї ТУ є встановлення домовленостей про належні загальні обов'язки, принципи й процедури, згідно з якими український миротворчий персонал виконуватиме завдання в межах провінції Газні, яка контролюється Польщею (провідною країною).
2.2. Існуючі обміни листами залишатимуться чинними й можуть здійснюватися для сприяння цілям цієї ТУ. Сторони можуть укладати двосторонні угоди та (або) домовленості для сприяння меті цієї ТУ.
2.3. Реалізація положень цієї ТУ має відповідати національному законодавству держав Сторін та міжнародному праву і не повинні суперечити існуючим двостороннім або багатостороннім міжнародним угодам, укладеним Сторонами. У разі виникнення таких суперечностей, Сторони повинні повідомити одна одну, при цьому національне законодавство, норми міжнародного права або існуючі домовленості повинні превалювати.
Стаття III
Координування, командування та управління
3.1. Український миротворчий персонал залишатиметься під повним командуванням своїх відповідних органів, що здійснюватиметься через командира національних сил та (або) старшого національного представника.
3.2. Українські національні сили та польські національні сили визначать старших національних представників, які відповідатимуть за координування питань матеріально-технічного забезпечення, передбаченого цією ТУ.
3.3. Усі практичні питання, пов'язані з розгортанням українських національних сил, будуть погоджуватися між Оперативним командуванням Збройних Сил Республіки Польща (контактна особа N 2) та Генеральним штабом Збройних Сил України (контактна особа N 3).
3.4. Робочою мовою та мовою командування між польськими та українськими силами є англійська.
Стаття IV
Дисципліна та національні завдання
4.1. Український миротворчий персонал діятиме відповідно до чинного національного законодавства, незалежно від його функціонального та оперативного підпорядкування в межах МССБ. Українська Сторона гарантує виконання українським миротворчим персоналом наказів та директив МССБ.
4.2. Старший національний представник повинен усвідомлювати, що підпорядкований йому особовий склад повинен утримуватися від будь-яких дій, які б суперечили принципам неупередженості дій та міжнародному характеру завдань, що виконуються. Щодо питання дотримання дисципліни та виконання особовим складом Сторін поставлених завдань, командування національних сил кожної Сторони має усі права та/або повноваження, надані їм згідно з національним законодавством.
Стаття V
Матеріально-технічне забезпечення та інші питання
5.1. Польська Сторона несе відповідальність за матеріально-технічне забезпечення українського миротворчого персоналу, у тому числі за проживання, харчування та захист, яке надається таким самим чином та в такому самому обсязі, що й для членів своїх сил. Якщо не зроблено інших положень у ТУ чи інших домовленостях або угодах для досягнення мети цієї ТУ.
5.2. Національною відповідальністю є забезпечення сил індивідуальним спорядженням. Польська Сторона надає в користування українському миротворчому персоналу легку стрілецьку зброю та боєприпаси до неї на тих самих умовах, що й для особового складу польських національних сил, тільки під час виконання завдань у ЗВ.
5.2.2. Українська Сторона має гарантувати те, що український миротворчий персонал виконуватиме вимоги стосовно застосування зброї.
5.2.3. Українська Сторона несе відповідальність за втрату чи пошкодження наданого озброєння.
5.3. Медичне та стоматологічне обслуговування українського миротворчого персоналу забезпечуватиметься польською медичною групою таким самим чином та на тому ж самому рівні як і для особового складу власних національних сил. Після завершення курсу лікування члена українського миротворчого персоналу оригінали або копії усіх медичних документів, складених під час такого лікування (амбулаторного або стаціонарного), надаватимуться Українській Стороні.
5.4. Польська Сторона несе відповідальність за перевезення до/з визначених (відповідальною установою/контактною установою N 2) аеропортів завантаження до/з місця призначення в Афганістані.
5.5. Українська Сторона несе відповідальність за перевезення до/з України до/з аеропортів завантаження/розвантаження на території Республіки Польща.
Стаття VI
Зв'язок
6.1. Польська Сторона забезпечуватиме оперативний зв'язок у ЗВ.
6.2. Польська Сторона нестиме відповідальність за надання українському миротворчому персоналу доступу до всесвітньої мережі Інтернет в Інтернет кафе на ПБП Газні на тих самих умовах, що й для польського персоналу.
................Перейти до повного тексту