- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Тимчасова угода
між Урядом України і Урядом Литовської Республіки про взаємні поїздки громадян
Дата підписання: 23.09.96 р. Дата набрання чинності: 29.03.97 р. |
Уряд України і Уряд Литовської Республіки, надалі "Сторони",
враховуючи традиції, що історично склалися в галузі економічних і культурних зв'язків між народами обох держав,
з метою врегулювання питань в'їзду, виїзду, прямування транзитом і тимчасового перебування на території України і території Литовської Республіки громадян обох держав,
домовились про наступне:
Стаття 1
Громадяни держави однієї Сторони в'їжджають, виїжджають, прямують транзитом і тимчасово перебувають на території держави іншої Сторони по візах, крім випадків, передбачених у статтях 8, 9, 10 і в пункті 1 статті 11 цієї Тимчасової угоди, і за наявності документів, зазначених у статті 2 цієї Тимчасової угоди, якщо інше не обумовлюється іншими угодами між Україною та Литовською Республікою.
Стаття 2
Документами, що посвідчують особу і дійсні для взаємних поїздок по цій Тимчасовій угоді, є:
для громадян України:
- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
- посвідчення особи моряка (за наявності суднової ролі або виписки з неї);
- посвідчення члена екіпажу (за наявності запису в польотному завданні (Генеральній декларації));
- посвідчення особи на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну);
- проїзний документ дитини;
- свідоцтво на повернення в Україну (тільки для повернення в Україну).
Для громадян Литовської Республіки:
- паспорт громадянина Литовської Республіки;
- книжка моряка Литовської Республіки (за наявності суднової ролі або виписки з неї);
- посвідчення особи члена екіпажу повітряного судна (за наявності запису в Генеральній декларації (польотному завданні));
- документ подорожі дитини;
- свідоцтво на повернення (тільки для повернення в Литовську Республіку).
Стаття 3
Громадяни однієї держави в'їжджають на територію іншої держави і виїжджають з цієї території через пункти пропуску, відкриті для міжнародного сполучення.
Стаття 4
1. Громадяни однієї держави при перетині державного кордону іншої держави і під час перебування на її території зобов'язані додержуватися чинного законодавства цієї держави.
2. Ця Тимчасова угода не зачіпає право кожної із Сторін відмовити у в'їзді або скоротити строк перебування на своїй території громадянам іншої держави.
Стаття 5
Громадяни однієї держави для отримання візи іншої держави зобов'язані пред'явити в її дипломатичне представництво або консульський заклад оформлене належним чином запрошення, отримане від відповідної юридичної або фізичної особи приймаючої держави, за винятком випадків, зазначених у цій Тимчасовій угоді.
Стаття 6
Запрошення для отримання візи не вимагається:
1) за наявності туристичної путівки (ваучера), виданої українською або литовською туристичною організацією чи її партнером, яка займається міжнародним туризмом на законних підставах, і за необхідності, підтвердження приймаючої туристичної організації відповідної держави;
2) за наявності виданої уповноваженим органом держави приймаючої держави путівки до пансіонату, будинку відпочинку, санаторію або іншої лікувально-оздоровчої установи, розташованої на території відповідної держави;
3) у випадку володіння нерухомістю, яка належить громадянину на основі права власності або довгострокової (не менш одного року) оренди на території іншої держави, - при пред'явленні документа, що посвідчує право власності або договору оренди;
4) у випадку необхідності оформлення або реалізації права спадкування - при пред'явленні документа, що підтверджує отримання спадщини на території іншої держави;
5) у випадку пред'явлення засвідченого компетентними органами Сторін запрошення (оригіналу) взяти участь у слідстві, а також у судовому розгляді на території іншої держави.
Стаття 7
1. Неповнолітні громадяни Сторін здійснюють поїздки відповідно до положень цієї Тимчасової угоди по особистих дійсних документах або по зазначених у Статті 2 цієї Тимчасової угоди дійсних документах батьків або законних представників, за умови, що неповнолітні громадяни вписані в ці документи.
2. Батьки або законні представники, які супроводжують неповнолітніх громадян на території іншої держави, у разі необхідності, отримують багаторазову візу.
3. Групові поїздки неповнолітніх громадян здійснюються за іменними списками, зразки яких зазначені в Додатках N 1 і 2 до цієї Тимчасової угоди, засвідченими компетентними органами Сторін, і у супроводі керівників (старших) груп.
4. Грунтові поїздки неповнолітніх громадян до 16 років здійснюються по візах, які видаються безкоштовно.
Стаття 8
Сторони застосовують безвізовий порядок в'їзду при наявності документів, зазначених у статті 2 цієї Тимчасової угоди для громадян кожної з держав:
1) членів екіпажів повітряних суден цивільної авіації за наявності запису в польотному завданні (Генеральної декларації);
2) членів екіпажів автотранспортних засобів (не більше 2 осіб), які здійснюють перевезення вантажів, у тому числі тих, які прямують транзитом, при наявності дозволу Міністерства транспорту України - у водіїв Литовської Республіки і Міністерства сполучення Литовської республіки - у водіїв України.
3) Членів екіпажів морських суден при наявності запису в судновій ролі або виписки з неї.
Стаття 9
1. Громадяни України, які прямують транзитом по території Литовської Республіки на пасажирських поїздах прямого сполучення (згідно з Додатком N 4 до цієї Тимчасової угоди), здійснюють поїздки без віз при наявності документів, зазначених у статті 2 цієї Тимчасової угоди.
2. Громадяни Литовської Республіки, які прямують транзитом по території України на пасажирських поїздах прямого сполучення і в причепних вагонах до поїздів транзитного сполучення через територію України (згідно з Додатком N 3 до цієї Тимчасової угоди), здійснюють поїздки без віз при наявності документів, зазначених у статті 2 цієї Тимчасової угоди.
................Перейти до повного тексту