- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про співробітництво в сфері захисту економічної конкуренції між Антимонопольним комітетом України та Антимонопольним відомством Словацької Республіки
Дата підписання: Дата набрання чинності для України: 24.04.2007 | 30.03.2007 |
Преамбула
Антимонопольний комітет України та Антимонопольне відомство Словацької Республіки, надалі - Сторони;
висловлюючи бажання продовжувати співробітництво у сфері конкуренції;
вважаючи, що таке співробітництво між Сторонами має здійснюватись на добровільній основі і за наявності взаємного інтересу;
підкреслюючи роль конкурентної політики у сприянні розвитку ринкової економіки для вигоди споживачів;
визнаючи незалежність Сторін при прийнятті рішень у сфері конкуренції
ДОМОВИЛИСЬ ПРО ТАКЕ:
Стаття 1. Мета Меморандуму
Метою Меморандуму є укріплення співробітництва між Сторонами у сфері захисту економічної конкуренції.
Стаття 2. Сфери співробітництва
1. Для цілей цього Меморандуму термін "антиконкурентні дії" означає дії суб'єктів господарювання, які становлять порушення конкурентного законодавства згідно із національними правовими нормами держав Сторін.
2. З метою забезпечення правового і організаційного механізму взаємодії з питань захисту економічної конкуренції Сторони в межах своєї компетенції домовились про таке:
обмінюватись досвідом у проведенні розслідувань антиконкурентних дій;
обмінюватись інформацією щодо законодавчих норм та інших правових джерел, що регулюють конкурентні правовідносини, а також надавати річні звіти, описи справ, аналітичні дослідження в галузі захисту економічної конкуренції та інші пов'язані з цим матеріали;
забезпечувати можливість приймати фахівців іншої Сторони з метою обміну досвідом;
повідомляти одна одну про професійні форуми, організовані кожною із Сторін і, за необхідності, забезпечувати участь у них;
за необхідності, надавати допомогу у визначенні стратегічних і тактичних аспектів правозастосовчої діяльності Сторін.
Стаття 3. Повідомлення
1. Якщо одна із Сторін встановить, що дії суб'єкта господарювання на території її держави мають чи можуть мати негативний вплив на конкуренцію на території держави іншої Сторони, то вона повинна повідомити про це іншу Сторону.
2. Якщо одна із Сторін встановить, що на конкуренцію в її державі мають чи можуть мати негативний вплив дії суб'єктів господарювання, які відбуваються на території держави іншої Сторони, то вона повинна повідомити про це іншу Сторону.
3. Якщо одна із Сторін встановить, що її правозастосовча діяльність зачіпає чи може зачіпати важливі інтереси іншої Сторони, то вона повинна повідомити про це іншу Сторону.
4. Повідомлення надсилаються у письмовій формі і мають містити коротку характеристику суті справи, посилання на національні правові норми та іншу інформацію, яку Сторона, що надсилає повідомлення, вважатиме за необхідне надати.
5. У випадку, коли відповідно до національних правових норм процедура злиття суб'єктів господарювання підлягає погодженню з однією із Сторін і якщо такі злиття мають чи можуть мати негативний вплив на конкуренцію на території іншої Сторони, перша Сторона в найкоротші строки надсилає до іншої Сторони відповідне повідомлення.
6. Сторона, що одержала повідомлення, розглядає можливість своєчасного вживання відповідних заходів згідно з вимогами національного законодавства і про результати інформує іншу Сторону.
Стаття 4. Надання інформації
1. Кожна із Сторін має право надіслати іншій Стороні запит про надання інформації, необхідної для проведення розслідування антиконкурентних дій, що мають або можуть мати негативний вплив на території Сторони, що надіслала запит. Інша Сторона надає інформацію в межах повноважень, передбачених її національним законодавством.
................Перейти до повного тексту