1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України та Урядом Російської Федерації про засоби систем попередження про ракетний напад і контролю космічного простору 28 лютого 1997 року
( Угоду ратифіковано Законом N 2207-III від 11.01.2001 )
Уряд України та Уряд Російської Федерації, що надалі іменуються Сторонами,
грунтуючись на Угоді між державами-учасницями СНД про засоби систем попередження про ракетний напад (СПРН) і контролю космічного простору (СККП) від 6 липня 1992 року та Угоді між державами-учасницями СНД про принципи забезпечення збройних сил держав-учасниць Співдружності озброєнням, військовою технікою та іншими матеріальними засобами, організації науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт від 20 березня 1992 року,
враховуючи взаємну заінтересованість у необхідності збереження і використання розташованих у районі міст Мукачево та Севастополь вузлів попередження про ракетний напад, що надалі іменуються вузлами Мукачево та Севастополь,
враховуючи зобов'язання України та Російської Федерації за Договором між СРСР і США про обмеження систем протиракетної оборони 1972 року щодо радіолокаційних станцій (РЛС) попередження про напад стратегічних балістичних ракет,
домовились про таке:
Стаття 1
Ця Угода, включаючи Додатки N 1 і N 2, що є її невід'ємними частинами, визначає загальні принципи використання засобів СПРН і СККП, розташованих на території України, і центрів СПРН та СККП, розташованих на території Російської Федерації, порядок функціонування вузлів Мукачево та Севастополь в СПРН і СККП, порядок їх забезпечення, фінансування, модернізації та реконструкції, а також співробітництва у військовій та науково-технічній галузях з метою підтримання функціонування та розвитку цих систем.
Стаття 2
1. Вузли Мукачево та Севастополь є власністю України.
2. До складу вузлів Мукачево та Севастополь входять технологічні об'єкти та об'єкти забезпечення, що знаходяться в експлуатації.
3. До технологічних об'єктів вузлів Мукачево та Севастополь належать РЛС, головні знижувальні підстанції, водозабірні споруди, інженерні комплекси РЛС зі спорудами і комунікаціями, пункти зв'язку і передачі даних з інфраструктурою, склади зберігання і пункти ремонту озброєння і техніки, під'їзні шляхи, охоронні загородження і споруди, спеціальна та інша техніка.
4. До об'єктів забезпечення належать житлові, культурно-побутові, комунальні будівлі і споруди, медичні установи, інженерні системи і комплекси військових містечок.
Стаття 3
З метою забезпечення нормального функціонування засобів СПРН і СККП, розташованих на території України і території Російської Федерації:
1. Українська Сторона:
а) підтримує постійну готовність радіолокаційних засобів, засобів зв'язку і передачі даних, розташованих на території України, а також готує бойову обслугу для цих засобів до виконання завдань розвідки космічного простору;
б) надає інформацію про ракетну та космічну обстановку з вузлів Мукачево та Севастополь на командний пункт (КП) або запасний командний пункт (ЗКП) СПРН в обсязі, передбаченому чинним комплексним бойовим алгоритмом.
2. Російська Сторона:
а) надає Україні інформацію сповіщення з КП (ЗКП) СПРН по системі типу "Крокус", а також інформацію про космічну обстановку і космічні об'єкти в обсязі та вигляді, що узгоджуються Сторонами;
б) розробляє та узгоджує з Українською Стороною проекти планів річної технічної експлуатації засобів, графіків їх технічного обслуговування з виведенням з режиму функціонування, тактико-спеціальних тренувань чергової обслуги;
в) надає Українській Стороні пропозиції щодо удосконалення функціонування засобів СПРН і СККП;
г) бере участь у реалізації технічного забезпечення вузлів Мукачево та Севастополь за номенклатурою та в обсягах, що узгоджуються Сторонами;
д) інформує Українську Сторону про зміни у структурі управління СПРН і СККП, документах, що регламентують функціонування засобів, і про інші заходи, що стосуються діяльності засобів СПРН України.
3. Сторони спільно організовують і здійснюють:
а) розробку і узгодження нормативних документів, що визначають порядок функціонування, експлуатації засобів та їх модернізації, організації і несення бойового чергування;
б) підготовку командних та інженерних кадрів для військових частин СПРН і СККП за кваліфікаційними характеристиками, що взаємно узгоджуються Сторонами;
в) взаємний допуск уповноважених представників і посадових осіб до об'єктів СПРН і СККП, а також до бойової та технічної документації засобів цих систем;
г) матеріально-технічне забезпечення вузлів Мукачево та Севастополь, а також беруть участь у забезпеченні інших вузлів СПРН та СККП за номенклатурою та в обсязі, що узгоджуються Сторонами.
Стаття 4
Сторони приймають взаємні претензії та подання щодо порядку реалізації цієї Угоди і вирішують їх шляхом переговорів або будь-яким іншим взаємоприйнятним способом. З питань порушення встановленого порядку функціонування засобів і несення бойового чергування черговими обслугами Сторони вживають заходів згідно з Положенням про несення бойового чергування, що узгоджується ними.
Стаття 5
1. Митні процедури, пов'язані з ввезенням (вивезенням) і транзитом озброєння, військової техніки, матеріалів та обладнання, що забезпечують комплектацію та експлуатацію технічних систем, які підпадають під дію цієї Угоди, а також відповідна документація повинні відповідати вимогам систем експортного контролю Сторін і забезпечувати таємність таких перевезень.
2. Вантажі, згадані в пункті 1 цієї Статті, звільняються від сплати мита або інших зборів при їх ввезенні на території обох держав або вивезенні, а також транзиті через їхні території.
Стаття 6
1. Фінансування робіт по забезпеченню функціонування вузлів Мукачево та Севастополь, їх розвитку та удосконаленню Сторони здійснюють спільно.
2. З 1 січня 1994 року до 1 січня 1996 року Сторони здійснюють фінансування експлуатаційних витрат на рівнодольовій основі.
З 1 січня 1996 року Російська Сторона відшкодовує експлуатаційні витрати Українській Стороні, пов'язані з утриманням і функціонуванням вузлів Мукачево та Севастополь - у повному обсязі.
Порядок такого фінансування (відшкодування витрат) визначається Протоколом до цієї Угоди (Додаток N 2), включаючи розрахунки на компенсаційній основі за окремими договорами (контрактами), що укладаються між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Російської Федерації.
Стаття 7
Сторони можуть за взаємною згодою вносити до цієї Угоди доповнення та зміни.
Стаття 8
Ця Угода набуває чинності з дати обміну письмовими повідомленнями Сторін про виконання внутрішньодержавних процедур, які необхідні для набуття нею чинності. Вона залишається чинною впродовж дванадцяти місяців з дати письмового повідомлення однієї із Сторін про свій намір припинити дію цієї Угоди.
Вчинено в м. Києві 28 лютого 1997 року у двох примірниках, кожний українською і російською мовами, причому обидва тексти є автентичні.
За Уряд За Уряд України Російської Федерації О.О. Стеценко В.М. Смірнов
Додаток N 1
до Угоди між Урядом України
та Урядом Російської
Федерації про засоби систем
попередження про ракетний
напад і контролю космічного
простору
Протокол про порядок взаємодії Сторін при забезпеченні функціонування засобів СПРН і СККП, організації і несенні бойового чергування на них
Сторони,
виходячи з необхідності визначення порядку взаємодії при забезпеченні функціонування вузлів Мукачево, Севастополь Українською Стороною та КП (ЗКП) СПРН Російською Стороною, а також при організації і несенні бойового чергування на засобах СПРН та СККП,
домовились про таке:
Стаття 1
Цей Протокол визначає порядок взаємодії Сторін при забезпеченні функціонування, організації і несенні бойового чергування на вузлах Мукачево, Севастополь і КП (ЗКП) СПРН в єдиній системі.
Стаття 2
Вузли Мукачево та Севастополь з питань виконання поставлених завдань і несення чергування оперативно підпорядковуються КП (ЗКП) СПРН.
Стаття 3
Завдання і порядок функціонування вузлам Мукачево та Севастополь визначає командувач об'єднання ПРН за погодженням з командуванням Сил ППО України.
Бойове завдання та порядок функціонування доводяться до вузлів директивою Командувача Сил ППО України.
Стаття 4
Основними завданнями чергування вузлів Мукачево та Севастополь є:
безперервне ведення розвідки космічного простору в зонах дії РЛС;
своєчасне виявлення балістичних ракет та космічних об'єктів, що знаходяться на траєкторіях польоту;
видача на КП (ЗКП) СПРН в автоматичному режимі інформації про виявлення балістичних ракет, космічних об'єктів та радіоелектронну протидію засобам СПРН;
підтримання засобів у постійній бойовій готовності шляхом проведення технічного обслуговування і ремонтно-відновлювальних робіт;
контроль за радіоелектронною обстановкою.
Стаття 5
Склад і зміст бойових документів вузлів Мукачево та Севастополь, порядок їх розробки і зберігання визначає Міністерство оборони України.
Стаття 6
Порядок взаємодії посадових осіб бойових обслуг КП Сил ППО України, КП (ЗКП) СПРН, КП вузлів Мукачево та Севастополь по виконанню бойового завдання і забезпеченню функціонування вузлів визначається інструкціями, які розробляються та узгоджуються штабами Сил ППО України і Військ ППО Російської Федерації.
Стаття 7
Приведення до вищих ступенів бойової готовності вузлів Мукачево та Севастополь здійснює Командувач Сил ППО України.
Аналіз порушень бойової готовності, випадків видачі хибної інформації організує командувач об'єднання ПРН за погодженням з командуванням Сил ППО України.
Стаття 8
Режими функціонування вузлів Мукачево та Севастополь, в тому числі їх переведення у режим збору некоординатної інформації, призначаються за командами з КП (ЗКП) СПРН.
Виведення вузлів Мукачево та Севастополь з бойового режиму для технічного обслуговування, доопрацювання і реконструкції здійснюється командирами вузлів за погодженням з командуванням об'єднання ПРН.
Стаття 9
Забезпечення вузлів Мукачево та Севастополь Сторони організують спільно.
Стаття 10
З метою виключення ненавмисного перешкодливого впливу на радіоелектронні засоби (РЕЗ) вузлів Мукачево та Севастополь порядок постановки перешкод і роботи РЕЗ відомств і родів військ Збройних Сил України визначає Генеральний штаб Збройних Сил України. Про вплив перешкод на РЕЗ вузлів СПРН негайно подається доповідь на КП (ЗКП) СПРН, КП Сил ППО України, інформуються КП взаємодіючих об'єднань (з'єднань) ППО, округів (сил, флотів) для припинення такого впливу.

................
Перейти до повного тексту