- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Комюніке
Українсько-турецьке спільне комюніке
м. Анкара, 27 листопада 1996 року |
На запрошення Його Високоповажності Президента Турецької Республіки пана Сулеймана Деміреля Його Високоповажність Президент України пан Леонід Кучма здійснив офіційний візит до Туреччини 27 - 28 листопада 1996 року.
Його Високоповажність Президента України супроводжувала делегація високого рівня.
Переговори між двома сторонами пройшли в теплій атмосфері, яка відобразила їхні традиційні дружні відносини і взаємну повагу.
Сторони проаналізували події, що відбулися в двосторонніх відносинах з часу офіційного візиту Президента Деміреля до України, який відбувся 30 травня - 1 червня 1994 року, обговорили перспективи багатогранних відносин між двома країнами і обмінялися думками з регіональних та міжнародних питань, що становлять взаємний інтерес.
Сторони висловили задоволення з приводу швидкого розвитку зв'язків між Україною і Туреччиною, які також стали виключно важливим елементом у забезпеченні регіональної стабільності і процвітання, та підтвердили свою відданість подальшому розширенню і поглибленню співробітництва в усіх галузях відповідно до положень
Договору про дружбу і співробітництво між Україною і Турецькою Республікою від 4 травня 1992 року.
Сторони особливо вітали успіхи, досягнуті ними в двосторонніх відносинах у галузі економіки, торгівлі, транспорту, зв'язку та туризму, і вирішили продовжувати докладати зусиль для подальшого розширення та розвитку стосунків у цих галузях, використовуючи переваги динамізму, притаманного їхнім діловим колам, та їхньої географічної близькості. Вони також погодились вжити відповідних заходів з метою якнайскорішого втілення в життя рішень, прийнятих під час роботи першого засідання Українсько-турецької спільної економічної комісії, яке відбулося в Анкарі в зв'язку з офіційним візитом Президента Кучми до Туреччини.
Керуючись прагненням до подальшого зближення двох дружніх народів, обидві Сторони вирішили і надалі сприяти обмінам у галузі культури, освіти, науки, технологій, інформації та спорту.
Бажаючи зміцнити свій внесок до міжнародного миру і безпеки, Сторони домовилися поглибити діалог з питань безпеки і продовжувати співробітництво у військовій сфері на двосторонньому рівні, а також у рамках відносин між НАТО і Україною, що успішно розвиваються.
Обидві Сторони висловили свою рішучість і надалі розвивати співробітництво в сфері безпеки відповідно до букви і духу
Угоди між двома державами про боротьбу зі злочинністю, яка була підписана 14 квітня 1994 року. В цьому контексті, підкреслюючи важливість спільних дій, спрямованих проти тероризму, який не лише становить велику загрозу стабільності і територіальній цілісності держав, але й порушує права людини, вони погодилися з необхідністю координації зусиль на двосторонньому, регіональному та міжнародному рівнях з метою боротьби з усіма актами тероризму. Сторони обговорили також шляхи і засоби боротьби з організованою злочинністю і незаконним обігом наркотиків та наголосили на потребі в ефективній співпраці і в цій сфері.
Надаючи важливого значення подальшому зміцненню договірно-правової бази дружби і співробітництва, що розвиваються між двома країнами, Сторони підписали під час візиту угоди та інші двосторонні документи про співробітництво в різних галузях.
Сторони із задоволенням відзначили розвиток двосторонньої співпраці у справі облаштування кримських татар. Вони підкреслили важливе значення подолання економічних, соціальних, правових та інших труднощів, з якими кримські татари стикаються в процесі повернення на свою батьківщину, і які є наслідками неправових дій в рамках колишнього СРСР. Сторони, зокрема, закликали країни "Великої сімки" підтримати зусилля України в цьому напрямку як внесок у розвиток миру та стабільності в регіоні. В цьому ж контексті Президент Турецької Республіки заявив про підготовку Турецькою Стороною здійснення проекту будівництва 1000 квартир на допомогу кримським татарам, які повертаються до Криму.
Сторони підтвердили свою відданість розвитку взаємовигідного регіонального співробітництва, досягнутого за допомогою організації Чорноморського економічного співробітництва (ЧЕС), і висловили задоволення проектами ЧЕС, особливо в галузі зв'язку. Сторони переконані, що ЧЕС також забезпечує можливості інтенсифікації їхніх двосторонніх відносин.
................Перейти до повного тексту