1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Декларація


Спільна декларація
Президента України і Президента Республіки Польща
Президент України Леонід Кучма і Президент Республіки Польща Александер Кваснєвський, за результатами переговорів у Варшаві під час офіційного візиту Президента України до Республіки Польща 25-26 червня 1996 року,
виявляючи обопільне прагнення відкрити нову перспективу у відносинах між двома державами,
виступаючи за рівноправні стосунки між обома державами і народами,
усвідомлюючи свою відповідальність за зміцнення безпеки та стабілізацію політичної ситуації в Центрально-східноєвропейському регіоні і на всьому європейському континенті,
визнаючи українсько-польське співробітництво важливим фактором формування нової Європи,
враховуючи важливість взаємної підтримки двох країн на шляху їх інтеграції з європейськими структурами,
діючи в інтересах своїх держав і народів,
цією Декларацією проголошують:
1. Україна і Республіка Польща підтверджують обраний ними курс на розвиток стратегічного партнерства, виходячи з положень Договору між Україною та Республікою Польщею про добросусідство, дружні відносини і співробітництво від 18 травня 1992 року та спираючись на Декларацію міністрів закордонних справ України і Республіки Польща про принципи формування українсько-польського партнерства від 21 березня 1994 року.
2. Існування незалежної України сприяє утвердженню незалежності Польщі, так само як існування незалежної Польщі сприяє утвердженню незалежності України.
Україна і Республіка Польща виступають за реалізацію ідеї спільної Європи і створення нової системи європейської безпеки, в якій обидві держави займуть місце, що відповідатиме їхнім прагненням і потребам.
3. Україна і Республіка Польща визнають, що послідовне дотримання зобов'язань, визначених двосторонніми і багатосторонніми угодами в рамках ОБСЄ, Ради Європи та Центральноєвропейської ініціативи, сприятиме зміцненню стабільності на європейському континенті.
4. Активний розвиток добросусідських і партнерських відносин між обома державами вимагає продовження постійного, інтенсивного політичного діалогу, а також розширення договірно-правової бази, пристосованої до змін, що відбуваються в сучасній Європі.
5. Усвідомлюючи ключове значення економічних факторів у процесі наближення країн Центральної та Східної Європи до європейських стандартів, Україна і Республіка Польща поглиблюватимуть економічне співробітництво, зокрема, у важкій промисловості, машинобудуванні і конверсії, будівництві, фармацевтичній промисловості, сільському господарстві і переробці його продукції, транспорті, зв'язку, освоєнні природних ресурсів.
Важливе місце буде відведено питанням лібералізації двосторонньої торгівлі, створенню належної системи взаємних розрахунків, механізму підтримки експортно-імпортної та інвестиційної діяльності, обміну досвідом і взаємодопомозі у здійсненні ринкових реформ.
Республіка Польща сприятиме приєднанню України до Угоди про Центральноєвропейську зону вільної торгівлі (СЕРТА).
6. Визнаючи незворотність змін, які відбулися в Європі протягом останніх років, і враховуючи нову розстановку сил та формування якісно нового типу міждержавних відносин, передусім у регіоні Центральної та Східної Європи, Україна і Республіка Польща визнають, що створення ефективної системи європейської безпеки певною мірою залежатиме і від того, як практично реалізовуватиметься ідея українсько-польського партнерства.
Це партнерство, яке в сучасних умовах ґрунтується на спільних європейських інтересах, сприятиме поглибленню і зміцненню співробітництва України і Республіки Польща з усіма країнами Центральної та Східної Європи. Обидві держави надаватимуть особливого значення розвиткові відносин з державами євроатлантичного регіону, з якими у них існують стосунки тісного партнерства.
7. Україна і Республіка Польща надаватимуть собі взаємну підтримку у прагненні якнайшвидше інтегруватися в європейські політичні та економічні структури, а також структури безпеки, з урахуванням своїх національних інтересів.

................
Перейти до повного тексту