- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Меморандум
Меморандум
про співробітництво між Міністерством оборони України та Міністерством навколишнього середовища Канади щодо Проекту з оцінки екологічного стану та рекультивації місць колишнього розташування міжконтинентальних балістичних ракет
Дата підписання: 6 лютого 1996 р.
Дата набуття чинності: 6 лютого 1996 р.
Міністерство оборони України та Міністерство навколишнього середовища Канади, далі "Сторони",
- бажаючи сприяти ліквідації розташованих в Україні ядерних озброєнь відповідно до існуючих договірних зобов'язань України,
- вважаючи, що реалізація Проекту з оцінки екологічного стану та рекультивації (ПОЕСР) місць колишнього розташування міжконтинентальних балістичних ракет (МБР) сприятиме вирішенню проблем охорони навколишнього середовища в Україні,
погодились про таке:
СТАТТЯ 1
1. З метою сприяння Україні у екологічно надійному відновленні місць колишнього розташування МБР Канадська Сторона надасть Українській Стороні безоплатну допомогу у вигляді технічного і професійного обладнання та приладдя, технологій та відповідної підготовки персоналу на суму, яка не перевищуватиме 5,2 млн канадських доларів згідно з положеннями цього Меморандуму.
2. Для досягнення цілей цього Меморандуму Сторони домовляються реалізовувати та підтримувати ПОЕСР місць колишнього розташування МБР, основними завданнями якого з боку Канадської Сторони є:
a) проведення практичної підготовки у Канаді двох груп фахівців України для набуття відповідної кваліфікації та навиків роботи з обладнанням, що необхідне для оцінки екологічного стану та рекультивації місцевості (згідно з Додатком 1);
b) надання технічного і професійного обладнання та приладдя для оцінки екологічного стану в одному або двох місцях колишнього розташування МБР та проведення такої оцінки (згідно з Додатком 2);
c) надання технічного і професійного обладнання та приладдя для відновлення місць колишнього розташування МБР та проведення такого відновлення в одному або двох місцях (згідно з Додатком 2);
d) надання Україні можливості започаткувати у майбутньому власні програми для навчання українських фахівців використанню канадських технологій та обладнання.
3. Діяльність згідно з підпунктами b) та c) пункту 2 цієї Статті буде реалізовуватися спільно фахівцями України та Канади з використанням технологій та обладнання, наданих Канадською Стороною.
4. Сторони сприятимуть повній реалізації ПОЕСР у трирічний строк, починаючи з дати підписання цього Меморандуму.
СТАТТЯ 2
1. Кожна Сторона призначає виконавчі органи для виконання положень цього Меморандуму.
2. Українська Сторона призначає повноважним виконавчим органом, який відповідає за імплементацію цього Меморандуму, Центр адміністративного управління військами стратегічних ядерних сил Міністерства оборони України (ЦАУ).
Канадська Сторона призначає повноважним виконавчим органом, який відповідає за імплементацію цього Меморандуму, Відділ термінової технічної допомоги Міністерства навколишнього середовища Канади (ВТТД).
3. Виконання ПОЕСР здійснюється ВТТД у співпраці з ЦАУ та міністерствами і відомствами України, які братимуть участь у реалізації ПОЕСР.
СТАТТЯ 3
1. Загальний бюджет проекту залежить від загальної кількості слухачів та набору обладнання.
Кількість слухачів на другий рік залежатиме від прогресу дев'яти слухачів після першого року навчання.
Кількість наборів обладнання залежатиме від ступеня забруднення, визначеного під час оцінки вихідного екологічного стану місць колишнього розташування МБР та буде визначена додатковим Протоколом Сторін.
2. ВТТД відповідає за:
- отримання фондів у рамках канадського вкладу до ПОЕСР;
- за управління і адміністративну діяльність в рамках ПОЕСР в Канаді та спільно з ЦАУ в Україні;
- підбір та призначення канадського технічного персоналу для виконання робіт за ПОЕСР;
- розробку та координацію навчальних програм і робіт з оцінки та рекультивації місцевості;
- контроль за придбанням обладнання та приладдя (згідно з Додатком 2);
- адресування добровільних внесків на підтримку фондів заробітної плати, офісних та лабораторних витрат у Канаді;
- звітність щодо ефективності та доцільності використання фондів ПОЕСР;
- надання Українській Стороні технічних консультацій, методичних посібників, а також рекомендацій щодо практичного виконання робіт з оцінки та рекультивації місць колишнього розташування МБР.
СТАТТЯ 4
1. Українська Сторона вживатиме всіх необхідних заходів для ефективного виконання положень цього Меморандуму на території України, а саме:
- забезпечить доступ українських та канадських фахівців до вибраних місць колишнього розташування МБР для проведення оцінки стану навколишнього середовища та екологічного відновлення земельних ділянок;
- забезпечить надання необхідної інформації, пов'язаної з реалізацією ПОЕСР.
2. ЦАУ відповідає за:
- організацію проведення робочих зустрічей та, працюючи спільно з ВТТД і його партнерами з приватного сектору, за здійснення діяльності в рамках ПОЕСР та досягнення його мети;
- призначення українських фахівців та у разі необхідності допоміжного штату;
- визначення, разом з ВТТД, відповідних кандидатів на навчання;
- продовження діяльності щодо оцінки та відновлення місць колишнього розташування МБР після завершення Проекту.
СТАТТЯ 5
Обидві Сторони забезпечать надання одна одній всіх відповідних технічних даних та інформації, пов'язаних з діяльністю за ПОЕСР. Така інформація надається безкоштовно і не може бути повідомленою будь-якій третій стороні без письмового дозволу Сторони, яка надала інформацію.
СТАТТЯ 6
1. Канадський персонал, призначений для виконання робіт за ПОЕСР, незайматиметься комерційною діяльністю в Україні. Ніхто з канадського персоналу не отримуватиме ніяких виплат з українських джерел.
3. Сторони сприятимуть забезпеченню швидкої видачі багаторазових віз для українського та канадського персоналу, який працюватиме за ПОЕСР.
................Перейти до повного тексту