- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Урядом України і Урядом Угорської Республіки про взаємодію в боротьбі з організованою злочинністю
Дата підписання: 19.05.1995
Дата набрання чинності: 28.09.1995
Уряд України та Уряд Угорської Республіки (далі "Сторони"), прагнучи до розширення й розвитку двосторонніх відносин висловлює впевненість, що взаємодія у боротьбі з організованою злочинністю, особливо проти наркозлочинів, тероризму, незаконного переміщення людей через державний кордон має велике значення для запобігання цим злочинам, враховуючи положення:
висловлюючи занепокоєння з приводу поширення в світі наркотиків і психотропних речовин та їх реалізації;
враховуючи взаємне бажання боротьби з тероризмом;
далі:
висловлюючи впевненість, що запобігання незаконному переміщенню людей через державний кордон повинно відбуватися насамперед у повітряному транспорті: при відправленні чи в транзитних аеропортах, тому що цих осіб можна викрити лише при повітряних перевезеннях;
у подальшому посилюють боротьбу з фальшивими та підробленими документами чи використанням підроблених проїзних документів, а також вживають заходів щодо ліквідації організованих угрупувань, які займаються незаконним переміщенням людей через державний кордон.
домовились про наступне:
СТАТТЯ 1
Сторони, які домовляються, враховуючи свої чинні законодавства, співробітничають у припиненні тяжких видів злочинів, організованої злочинності, в роботі по їх викоріненню та запобіганню.
Сторони, які домовляються, взаємодіють особливо в тих випадках, коли злочин чи спроба злочину вчинюються на території однієї із Сторін, але є дані про те, що вони стосуються території й іншої Сторони.
СТАТТЯ 2
Сторони будуть співробітничати і надавати взаємну допомогу за умови виявлення ознак організованих злочинів при скоєнні таких видів злочинів, як:
- злочини, пов'язані з наркотиками;
- тероризм;
- тяжкі злочини проти особи;
- злочини, пов'язані з незаконним переміщенням людей, а також з незаконним перетинанням державного кордону;
- злочини, пов'язані з вогнепальною зброєю, боєприпасами, вибуховими і радіоактивними речовинами;
- злочини в сфері економіки, особливо злочини, пов'язані з відмиванням грошей, виготовленням і розповсюдженням фальшивих грошей, контрабандою;
- злочини проти власності, особливо розбійні напади;
- злочини, пов'язані з проституцією;
- підробка документів;
- злочини, пов'язані з охороною навколишнього середовища.
СТАТТЯ З
Співробітництво між Сторонами здійснюється шляхом:
1. Передачі одна одній даних про учасників організованої злочинності, їхнє злочинне минуле, зв'язки, про злочинні угрупування і об'єднання, їх структуру, найбільш характерні особливості поведінки осіб і угрупувань, про час скоєння злочину, місце, вид і спосіб, об'єкти, які піддалися нападу, а також які закони порушені і яких вжито заходів, щоб запобігти організованому злочину, порушенню громадського порядку чи більш небезпечному злочину.
2. Застосування у випадку запиту засобів, які дозволені законодавством Сторони, яка виконує запит.
3. Обміну даними і досвідом про боротьбу з міжнародною злочинністю, її видах і формах.
4. Обміну результатами криміналістичних експертиз, розробками спеціальних оперативно-технічних засобів, а також висновками кримінологічних досліджень.
5. Надання на прохання Сторони даних про предмети чи зразків предметів, які стосуються злочинів або вже використовувалися у злочинах.
6. Для використання досвіду в боротьбі з організованою злочинністю Сторони надають одна одній можливість взаємної підготовки їх співробітників для отримання професійних знань більш високого рівня і знайомства з технічними та іншими засобами, які використовуються в боротьбі зі злочинністю.
7. Проведення при необхідності робочих зустрічей і узгодження спільних дій, їх підготовку та реалізацію.
СТАТТЯ 4
З метою боротьби з незаконним обігом наркотиків, психотропних речовин та прекурсорів, їх таємним виготовленням, переміщенням, внутрішньою та зовнішньою реалізацією, припинення нелегальної торгівлі ними, Сторони відповідно до своїх законодавств:
1. Повідомляють одна одну про учасників і реалізаторів контрабандних наркотиків, таємне зберігання і транспортування, способи виготовлення, походження наркотиків та психотропних речовин і канали їх переміщення.
2. Передають одна одній одержану інформацію про методи міжнародних нелегальних перевезень.
3. Надають криміналістичні та криміногенні дані, які стосуються наукових досліджень в сфері незаконного обігу наркотиків.
4. Надають одна одній рослинні та синтетичні зразки нових видів наркотиків і психотропних речовин.
................Перейти до повного тексту