- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Міністерством оборони України та Міністерством оборони Республіки Казахстан про співробітництво в галузі військової освіти
Дата підписання: 21.09.1995
Дата набрання чинності: 21.09.1995
Міністерство оборони України та Міністерство оборони Республіки Казахстан, далі "Сторони",
висловлюючи взаємне прагнення розвивати співробітництво в галузі військової освіти,
погодились про таке:
Стаття 1
Сторони забезпечують можливість підготовки та удосконалення (у подальшому "підготовка") військовослужбовців у військових навчальних закладах, на курсах (у подальшому "військові навчальні заклади") обох Сторін, одержання вчених ступенів, проведення дослідних робіт по наукових напрямках групами, чисельність яких буде узгоджена.
На основі заявок, поданих до 1 лютого року початку навчання, уповноваженими представниками Сторін підписується план підготовки військових кадрів, який визначає найменування військових навчальних закладів і спеціальностей підготовки, строки навчання та кількість військовослужбовців, направлених на навчання.
Сторони, за взаємною домовленістю, мають можливість подавати додаткові заявки на навчання військовослужбовців.
У разі неприбуття військовослужбовців однієї Сторони до військових навчальних закладів іншої Сторони протягом 15 днів після обумовленого терміну початку навчання вони втрачають право на таке навчання.
У разі, коли Сторона, що приймає, буде попереджена про неможливість прибуття військовослужбовців менше ніж за 3 місяці до початку навчання, Сторона, що направляє, сплачує Стороні, що приймає, неустойку в розмірі 50% вартості навчання за місяць.
Винятком є випадки неприбуття військовослужбовців з причин, які не залежать від Сторони, що направляє, або від військовослужбовця, якого направляють на навчання.
Стаття 2
Військовослужбовці відбираються за критеріями, які пред'являються їм Стороною, що направляє. Зарахування військовослужбовців у військові навчальні заклади Сторони, яка приймає, проводиться за поданням Сторони, яка направляє.
Стаття 3
Сторони при рівній чисельності військовослужбовців, які навчаються, беруть на себе всі витрати по їх навчанню та утриманню.
Якщо чисельність військовослужбовців, що навчаються, не співпадає, різницю у витратах, яка виникає:
- на їх утримання - покриває Сторона, що направляє, у тому числі на основі взаєморозрахунків у рамках військового співробітництва Сторін. При цьому, витрати на утримання військовослужбовців включають у себе витрати, пов'язані з наданням житлових приміщень (гуртожитків, казарм), забезпеченням грошовим, речовим постачанням і харчуванням за узгодженими нормами, а також з проїздом до місця навчання, у відпустку і назад;
- на їх навчання - відшкодовує Сторона, яка приймає. При цьому, витрати на навчання включають у себе усі витрати, і пов'язані з підготовкою військових кадрів, за винятком витрат на утримання військовослужбовців.
Стаття 4
Навчання проводиться російською мовою відповідно до навчальних планів програм Сторін з попереднім їх узгодженням.
У кожному військовому навчальному закладі з числа військовослужбовців Сторони, яка направляє, призначаються старші з повідомленням про це Сторони, яка приймає.
Сторони не будуть притягати військовослужбовців до виконання завдань, не пов'язаних з їх навчанням у військових навчальних закладах, які виходять за рамки виконання обов'язків тих, що навчаються.
Особи, які беруть участь у підготовці, носять свою національну форму одягу.
Військовослужбовцям Сторін надаються вихідні дні згідно з державними і національними святами обох держав за офіційним повідомленням Сторін.
Сторони забезпечують тих, що навчаються, відпустками відповідно до взаємно узгоджених навчальних планів і програм. При терміні навчання менше 10 місяців відпустка надається тільки у випадку офіційного запиту відповідної Сторони.
Процес підготовки тих, що навчаються, може бути достроково перерваний з причини неуспішності, а також з медичних або дисциплінарних причин, по узгодженню з Стороною, яка направляє.
Військовослужбовцям, які закінчили військові навчальні заклади Сторін, видаються відповідні державні документи, що взаємно визнаються Сторонами.
................Перейти до повного тексту