- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Кабінетом Міністрів України та Урядом Йорданського Хашимітського Королівства про морське торговельне судноплавство
( Угоду ратифіковано Законом
N 447-V від 13.12.2006, ВВР, 2007, N 4, ст.43 )
Дата підписання: 30.11.2005
Дата ратифікації: 13.12.2006
Дата набуття чинності: 24.01.2007
Кабінет Міністрів України та Уряд Йорданського Хашимітського Королівства, далі - "Договірні Сторони",
маючи намір сприяти розвитку відносин та розширювати співробітництво між Договірними Сторонами в галузі морського судноплавства;
бажаючи сприяти розвитку комерційних й економічних відносин між двома країнами відповідно до принципів рівності, взаємної вигоди, суверенітету та принципів міжнародного права,
домовилися про таке:
Стаття 1
ВИЗНАЧЕННЯ
Для цілей цієї Угоди наведені нижче терміни мають таке значення:
1. "Судно держави Договірної Сторони" - будь-яке судно, що зареєстроване на території держави цієї Договірної Сторони й що несе її прапор згідно з національним законодавством. Цей термін не включає:
- військові кораблі;
- цивільні судна, що використовуються за некомерційним призначенням;
- рибальські судна.
2. "Член екіпажу судна" - капітан чи будь-яка особа, яка дійсно зайнята під час рейсу на борту судна виконанням обов'язків, що пов'язані з експлуатацією й обслуговуванням судна, та яку включено до списку екіпажу.
3. "Каботаж" - перевезення вантажів та (або) пасажирів судном держави однієї Договірної Сторони між портами держави іншої Договірної Сторони. Зазначені перевезення можуть супроводжуватися видачею коносаменту.
4. "Компетентні органи Договірних Сторін":
- від Кабінету Міністрів України - Міністерство транспорту та зв'язку;
- від Уряду Йорданського Хашимітського Королівства - Міністерство транспорту.
Про будь-які зміни, що стосуються зазначених вище Компетентних органів, Договірні Сторони повідомляють одна одну дипломатичними каналами.
Стаття 2
СФЕРА ЗАСТОСУВАННЯ
Ця Угода застосовується на територіях держав Договірних Сторін, які включають внутрішні води й територіальне море України, з одного боку, та внутрішні води й територіальне море Йорданського Хашимітського Королівства, з іншого боку.
Стаття 3
СТАВЛЕННЯ В ПОРТАХ
1. Кожна Договірна Сторона забезпечує суднам держави іншої Договірної Сторони таке саме ставлення, як і до власних суден у частині вільного доступу в порти, використання портів для навантаження і розвантаження вантажів, посадки і висадки пасажирів, здійснення звичайних комерційних операцій і користування всіма послугами для мореплавства, а також стосовно сплати портових зборів і стягнень.
2. Положення пункту 1 цієї статті не зобов'язують Договірну Сторону поширювати на судна держави іншої Договірної Сторони винятки з обов'язкової лоцманської проводки, що надаються своїм власним суднам та не поширюються на:
- порти, закриті для заходу іноземних суден;
- види діяльності, що зарезервовані кожною з Договірних Сторін для своїх організацій і підприємств, зокрема національний каботаж і морське рибальство.
Стаття 4
СВОБОДА РУХУ
Договірні Сторони підтверджують дотримання принципів свободи торговельного судноплавства і погоджуються уникати дій, що завдають шкоди діяльності суден держав Договірних Сторін та нормальному розвитку міжнародного судноплавства.
Договірні Сторони вживають у межах національного законодавства своїх держав всіх можливих заходів для скорочення, наскільки це можливо, простоїв суден держав Договірних Сторін у портах і спрощення адміністративних, митних та інших формальностей.
Стаття 5
ВИЗНАННЯ СУДНОВИХ ДОКУМЕНТІВ
1. Документи, що підтверджують національність суден, обмірні свідоцтва та інші суднові документи, які видані або які визнаються однією з Договірних Сторін відповідно до Міжнародних морських конвенцій, визнаються іншою Договірною Стороною.
3. Положення цієї Угоди не порушують права і обов'язки держав Договірних Сторін, які виникають з міжнародних договорів, учасниками яких вони є, або з участі держав Договірних Сторін в міжнародних організаціях.
Стаття 6
ВИЗНАННЯ ПРОЇЗНИХ ДОКУМЕНТІВ ЧЛЕНІВ ЕКІПАЖУ
1. Кожна Договірна Сторона визнає посвідчення особи моряка, які видані Компетентними органами іншої Договірної Сторони, і гарантує власникам таких посвідчень права, які передбачені міжнародними Конвенціями, сторонами яких є держави Договірних Сторін.
Такими посвідченнями особи моряка є:
- для моряків України - Посвідчення особи моряка;
- для моряків Йорданського Хашимітського Королівства - Книга моряка.
Обидві Договірні Сторони інформують одна одну дипломатичними каналами про будь-які зміни, що стосуються зазначених вище посвідчень.
Стаття 7
В'ЇЗД, ТРАНЗИТ ТА ПЕРЕБУВАННЯ ЧЛЕНІВ ЕКІПАЖУ
1. Будь-яка особа, що володіє посвідченням особи моряка, зазначеним у статті 6 цієї Угоди, може без візи сходити на берег і перебувати в межах міста, в якому розташований порт заходу, доки судно залишається в цьому порту, якщо її внесено до суднової ролі, поданої капітаном судна адміністрації порту.
2. У всіх випадках сходу на берег та повернення на судно такі особи підлягають чинному контролю.
3. Будь-яка особа, що володіє посвідченням особи, виданим однією з Договірних Сторін і зазначеним у статті 6 цієї Угоди, має право незалежно від транспортного засобу в'їжджати на територію держави іншої Договірної Сторони для посадки на своє судно, переходу до іншого судна або повернення в свою країну.
4. В усіх випадках, застережених у пункті 3 цієї статті, власники посвідчення особи повинні мати візу держави іншої Договірної Сторони. Така віза надається якомога скоріше.
5. Якщо член екіпажу, що володіє посвідченням особи, зазначеним у статті 6 цієї Угоди, сходить на берег в порту держави Договірної Сторони з причини погіршення стану здоров'я або з іншої причини, прийнятної для відповідних органів цієї Договірної Сторони, останні дають необхідний дозвіл для зазначеної особи на перебування на території своєї держави, а також, у разі госпіталізації, на повернення до своєї держави проживання, або на слідування до іншого порту для посадки на судно будь-яким транспортним засобом.
................Перейти до повного тексту