1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Домовленість


Виконавча домовленість
між Міністерством України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи і Міністерством енергетики Сполучених Штатів Америки про співробітництво в галузі покращення збереженості відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання в Україні
Дата підписання: 26.05.2005
Дата набуття чинності: 26.05.2005
Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи (МНС України), як виконавчий агент Міністерства палива та енергетики України, і Міністерство енергетики Сполучених Штатів Америки (МЕ США), як виконавчий агент Міністерства оборони Сполучених Штатів Америки, далі "Сторони",
бажаючи виконувати Угоду між Міністерством палива та енергетики України і Міністерством оборони Сполучених Штатів Америки стосовно розвитку контролю, обліку та фізичного захисту ядерних матеріалів з метою сприяння запобіганню розповсюдженню ядерної зброї з України від 18-го грудня 1993 року, з поправками та подовженням дії (далі - Угода КОФЗЯМ), та
бажаючи запобігти викраденню чи несанкціонованому використанню відпрацьованих джерел іонізуючого випромінювання в Україні, що підлягають зберіганню або захороненню, та які потенційно можуть викликати неприйнятні наслідки, якщо будуть використані в злочинних цілях,
домовилися про наступне:
СТАТТЯ I
У цілях цієї Виконавчої домовленості:
"Джерела іонізуючого випромінювання (далі - ДІВ)" означає об'єкти, що містять радіоактивну речовину.
"ДІВ підвищеного ризику" означає джерела, що можуть становити значний ризик для фізичних осіб, суспільства та довкілля, що за класифікацією Міжнародного Агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) визначено джерелами I - III категорії, і які включено до Кодексу поведінки із забезпечення безпеки і збереженості радіоактивних джерел МАГАТЕ.
"Радіоізотоп" означає нестабільний ізотоп, який випромінює іонізуючу радіацію.
"Покинуті джерела" означає такі ДІВ, які не перебувають під регуляторним контролем Уряду України внаслідок того, що вони ніколи не перебували під регуляторним контролем, або через те, що їх було покинуто, загублено, розміщено не на місці, викрадено чи передано без належного офіційного дозволу.
"Збереженість" означає заходи, розроблені у цілях запобігання несанкціонованому доступу чи пошкодженню, втраті чи крадіжці або несанкціонованій передачі ДІВ.
"Забезпечення збереженості" означає такий стан заходів безпеки, який Сторони вважають адекватним.
"Зберігання" означає довгострокове перебування ДІВ на підприємствах УкрДО "Радон", на яких забезпечується їхнє тимчасове утримання з наміром подальшого вилучення для захоронення.
Підприємства УкрДО "Радон" означає спеціалізовані підприємства, призначені для поводження з радіоактивними відходами в Україні.
"Відпрацьовані ДІВ" означає джерела іонізуючого випромінювання, визначені як надлишкові для поточних або майбутніх потреб України.
Комплекс "Вектор" означає виробничий комплекс з дезактивації, транспортування, переробки та захоронення радіоактивних відходів з територій, що зазнали радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи.
СТАТТЯ II
1. Згідно з положеннями цієї Виконавчої домовленості МЕ США може надавати безкоштовну допомогу МНС України з метою надання допомоги Урядові України в покращенні збереженості відпрацьованих ДІВ підвищеного ризику, які за обопільним визначенням Сторін потребують покращення збереженості та підлягають зберіганню або захороненню на підприємствах УкрДО "Радон".
2. МНС України використовує всю допомогу (включно з обладнанням, майном, поставками, системною підтримкою, підготовкою та послугами), надану згідно з Виконавчою домовленістю, виключно з метою, зазначеною у пункті 1 цієї Статті.
3. На дію цієї Виконавчої домовленості та всі заходи, що здійснюються згідно з цією Виконавчою домовленістю, розповсюджується дія Угоди КОФЗЯМ та Угоди між Україною та Сполученими Штатами Америки щодо надання допомоги Україні в ліквідації стратегічної ядерної зброї, а також запобігання розповсюдженню зброї масового знищення від 25-го жовтня 1993 року, з поправками та подовженням дії (далі - "Рамкова угода про СЗЗ [спільне зменшення загрози]"). У випадку будь-яких розбіжностей між цією Виконавчою домовленістю з одного боку, та Угодою КОФЗЯМ чи Рамковою угодою про СЗЗ з іншого боку, переважають положення Угоди КОФЗЯМ та Рамкової угоди про СЗЗ.
4. Поводження з інформацією, яка запитується МЕ США та надається МНС України для виконання цієї Виконавчої домовленості, здійснюється відповідно до чинного законодавства України та Сполучених Штатів Америки.

................
Перейти до повного тексту