1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода між Державним комітетом будівництва, архітектури та житлової політики України і містом Маріуполь та Федеральним відомством зовнішніх економічних зв'язків Швейцарської Конфедерації про надання фінансової допомоги для реконструкції насосної станції перекачування стічних вод N 5 у м. Маріуполь
Дата підписання: 23.10.98 р.
Дата набуття чинності: 23.10.98 р.
Оскільки Уряд України та Уряд Швейцарської Конфедерації
зміцнюючи дружні стосунки та плідне співробітництво між двома країнами,
сприяючи процесові демократичних перетворень та ринкових реформ в Україні та з метою пом'якшення соціальних наслідків таких перетворень
підписали 13 жовтня 1997 року в Києві Угоду між Урядом України і Урядом Швейцарської Конфедерації про технічне та фінансове співробітництво (далі в тексті Рамкова Угода),
Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України і Місто Маріуполь та Федеральне відомство зовнішніх економічних зв'язків Швейцарської Конфедерації домовились про наступне:
Стаття 1
Тлумачення
У цій Угоді, якщо контекст не вимагатиме іншого, нижченаведені терміни означатимуть:
a) "Комітет" означатиме Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України, або його правонаступник, що діє за дорученням Уряду України;
b) "ФВЗЕЗ" означатиме Федеральне відомство зовнішніх економічних зв'язків Швейцарської Конфедерації, або його правонаступник, що діє за дорученням Уряду Швейцарії;
c) "Місто Маріуполь" означатиме місто Маріуполь Донецької області України, представлений Виконавчим комітетом Маріупольської міської Ради;
d) "Фінансова Допомога" означатиме фінансову допомогу, що надається Місту Маріуполю Урядом Швейцарії;
e) "Внесок" означатиме внесок, що надається Швейцарським Урядом відповідно до цієї Угоди;
f) "Сторони Угоди" означатиме Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України і місто Маріуполь з одного боку та Федеральне відомство зовнішніх економічних зв'язків (ФВЗЕЗ) Швейцарської Конфедерації з іншого боку.
Стаття 2
Мета Внеску
Метою Внеску є підтримка реконструкції та модернізації центральної насосної станції для перекачування стічних вод N 5 у м. Маріуполі, завдяки чому Азовське море та жителі Маріуполя будуть захищені від аварійних скидів води та переливань, що трапляються через численні відмови в роботі обладнання станції, а це, в свою чергу, сприятиме поліпшенню як стану довкілля, так і добробуту населення.
Стаття 3
Розмір Внеску та його використання
3.1. ФВЗЕЗ за дорученням Уряду Швейцарії згодне надати безвідплатний Внесок в розмірі до 7.5 млн. (сім мільйонів п'ятсот тисяч) Швейцарських франків для реконструкції насосної станції перекачування стічних вод N 5 у м. Маріуполі (що надалі іменується "Проект").
3.2. Внесок використовуватиметься для придбання необхідного швейцарського обладнання та матеріалів, фінансування навчання та технічної допомоги Українському персоналу, а також підтримки управління проектом Головним Швейцарським Консультантом, згідно до Опису Проекту, що додається.
3.3. Жодне з надходжень Внеску не використовуватиметься для сплати будь-яких податків, мита та/або інших зборів (увізне мито, ПДВ, будь-які інші збори та податки), передбачених законами України.
Стаття 4
Загальні умови Внеску
4.1. Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України та Місто Маріуполь вживатимуть чи забезпечать вживання всіх заходів, включаючи надання засобів, послуг, місця, транспорту та інших заходів, необхідних чи доречних для реалізації Проекту.
4.2. У відповідності до розділу 3.1 Рамкової Угоди всі матеріали та послуги, які фінансуються за рахунок Внеску, звільняються від податків, мит, зборів (крім митних зборів, які сплачуватимуться українськими отримувачами), інших обов'язкових платежів.
4.3. У відповідності до розділу 3.2 Рамкової Угоди Уряд України надаватиме дозволи на тимчасовий ввіз обладнання, необхідного для реалізації Проекту.
4.4. У відповідності до розділу 3.5 Рамкової Угоди Уряд України у відповідності до чинного законодавства України забезпечить швейцарським експертам і представникам, які беруть участь в реалізації Проекту, видачу безкоштовно та без затримок в'їзних віз.
4.5. У відповідності до розділу 3.4 Рамкової Угоди експерти, яким буде доручено виконання Проекту, за умов, що вони не є громадянами України та не проживають постійно на її території, звільняються від оподаткування, мита, зборів (крім митних зборів), інших обов'язкових платежів на речі особистого користування.
Стаття 5
Зобов'язання міста Маріуполь
5.1. Місто Маріуполь забезпечить фінансування всіх місцевих витрат, пов'язаних із реалізацією Проекту (проектна вартість складає 8 мільйонів Швейцарських франків у гривнєвому еквіваленті). Ці витрати будуть спрямовані на фінансування місцевих будівельних робіт та придбання місцевих матеріалів, згідно з Описом Проекту, що додається.
5.2. Місто Маріуполь належним чином усвідомлює те, що Швейцарське обладнання не буде поставлено доти, доки ці будівельні роботи не буде завершено в такій мірі, яка б дозволяла встановлення Швейцарського обладнання. Поставлене в межах Проекту обладнання перейде у власність підприємства Міськводоканал м. Маріуполя, що забезпечить його використання за призначенням та вільний доступ до нього місцевих користувачів. Будь-яка передача чи використання обладнання в будь-яких інших цілях повинно бути попередньо узгоджено із Сторонами Угоди.
5.3. Місто Маріуполь зобов'язується взяти на себе всі витрати, пов'язані з експлуатацією, обслуговуванням та заміною обладнання протягом його проектного терміну служби.
5.4. Місто Маріуполь, після завершення Проекту, подаватиме протягом наступних п'яти років щорічний звіт ФВЗЕЗ про наявність та належне використання фондів експлуатації та обслуговування. По закінченню першого п'ятирічного періоду Сторони Угоди спільно виконають заключну оцінку Проекту.
5.5. Місто Маріуполь та Міськводоканал забезпечать готовність відповідного технічного персоналу для робочого навчання та участі у програмі Технічної Допомоги.
Стаття 6
Реалізація Проекту
6.1. Органами, що відповідають за загальну реалізацію Проекту з боку України, є Державний комітет будівництва, архітектури та житлової політики України та Місто Маріуполь.
6.2. Безпосередньо відповідальною за реалізацію Проекту є Група Реалізації Проекту (ГРП), до складу якої повинні увійти: представник Маріупольської муніципальної влади, який очолить Групу, представник Маріупольського підприємства Міськводоканал, представник Відділу Капітального Будівництва Маріупольського міськвиконкому, представник Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України та Головний Швейцарський Консультант. ГРП підзвітна Комітету та ФВЗЕЗ.
6.3. Сторони Угоди згоджуються з тим, що право виконувати роль Головного Швейцарського Консультанта надається компанії FRISA Engineering SA, яка повинна забезпечити всебічну підтримку управління Проектом (нагляд, координування та спільну реалізацію), робоче навчання та Технічну Підтримку.

................
Перейти до повного тексту