1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
між Урядом України і Урядом Швейцарської Конфедерації про технічне та фінансове співробітництво
( Угоду ратифіковано Законом N 665-XIV від 14.05.99, ВВР, 1999, N 28, ст.235 )
Дата підписання: 13.10.1997
Дата ратифікації: 14.05.1999
Дата набуття чинності: 09.06.1999
Уряд України та Уряд Швейцарської Конфедерації, які надалі іменуються Сторонами,
бажаючи укріпити дружні стосунки між двома країнами,
прагнучи до зміцнення цих стосунків та розвитку плідного технічного і фінансового співробітництва між двома країнами,
визнаючи, що таке співробітництво сприятиме покращенню соціальних та економічних умов в Україні для подальшого розвитку ринкової економіки і демократії,
усвідомлюючи, що Кабінет Міністрів України зобов'язаний продовжувати курс реформ з метою переходу до ринкової економіки в умовах демократії,
домовились про таке:
Стаття 1 - Завдання
1.1. В рамках законодавства своїх держав Сторони будуть сприяти виконанню проектів технічної та фінансової допомоги в Україні, які мають зробити внесок у розвиток процесу реформування в Україні та сприяти зниженню економічних і соціальних витрат при його проведенні.
1.2. Метою даної Угоди є встановлення загальних правил і процедур здійснення та виконання вказаних проектів.
Стаття 2 - Співробітництво
Частина 1. Види співробітництва
2.1. Співробітництво буде здійснюватись у вигляді технічної, фінансової та гуманітарної допомоги.
2.2. Співробітництво може здійснюватись як на двосторонній основі, так і спільно з іншими країнами чи міжнародними організаціями, що надають допомогу.
Частина 2. Технічна допомога
2.3. Швейцарська Сторона надає Технічну допомогу Українській Стороні шляхом передачі ноу-хау через підготовку кадрів, проведення консультацій і шляхом забезпечення інших послуг, а також у вигляді поставок матеріалів і обладнання, необхідних для успішної реалізації проектів Технічної допомоги.
2.4. Процес політичних та економічних перетворень є основним напрямом надання Технічної допомоги Україні.
2.5. У галузі Технічної допомоги Швейцарія буде представлена Дирекцією з питань розвитку та співробітництва Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації.
Частина 3. Фінансова допомога
2.6. Швейцарська Сторона надає Фінансову допомогу Українській Стороні шляхом фінансування поставок швейцарських товарів, матеріалів і обладнання для пріоритетних проектів, а також послуг та передачі ноу-хау, необхідних для успішної реалізації проектів співробітництва.
2.7. Фінансова допомога надаватиметься для пріоритетних проектів розвитку інфраструктури і відбудови економіки, що не є комерційно окупними. При цьому особлива увага приділятиметься проектам співробітництва в сфері охорони довкілля, охорони здоров'я, в енергетичному секторі, а також проектам, які сприяють розвитку приватного сектора в економіці.
2.8. У сфері Фінансової допомоги Швейцарія буде представлена Федеральним відомством зовнішніх економічних зв'язків Федерального департаменту національної економіки Швейцарської Конфедерації.
Частина 4. Гуманітарна допомога
2.9. Положення цієї Угоди також застосовуватимуться до проектів Гуманітарної допомоги, погоджених Сторонами, Швейцарія у даному випадку буде представлена Дирекцією з питань розвитку та співробітництва Федерального департаменту закордонних справ Швейцарської Конфедерації.
Стаття 3 - Умови
3.1. З метою сприяння реалізації проектів співробітництва обладнання, матеріали та послуги, які фінансуються Швейцарською Стороною на безвідплатній основі та обладнання, тимчасово ввезене для потреб реалізації проектів в рамках даної Угоди, звільняються від податків, мит, зборів (крім митних зборів, які сплачуватимуться українськими отримувачами), інших обов'язкових платежів.
3.2. Українська Сторона надаватиме дозволи на тимчасовий ввіз обладнання, необхідного для реалізації проектів співробітництва в рамках даної Угоди.
3.3. Українська Сторона погоджується, що для здійснення платежів по проектам фінансової допомоги за домовленістю партнерів для кожного проекту можуть бути призначені фінансові агенти, уповноважені діяти від імені відповідних українських учасників проекту. Фінансовими агентами можуть бути відкриті у відповідності до чинного законодавства України спеціальні рахунки для здійснення платежів в національній валюті (в гривнях). Використання коштів, які знаходяться на даних рахунках, визначатиметься рішенням партнерів по кожному проекту.

................
Перейти до повного тексту