1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода про торговельно-економічне співробітництво між Урядом України та Урядом Мексиканських Сполучених Штатів
( Схвалено і подано на ратифікацію Постановою КМ N 616 від 12.05.2004 ) ( Угоду ратифіковано Законом N 2096-IV від 20.10.2004 )
Уряд (Кабінет Міністрів) України та Уряд Мексиканських Сполучених Штатів, далі - "Сторони":
прагнучи зміцнювати відносини дружби та співробітництва між Україною та Мексикою, побудовані на принципах поваги до національного суверенітету, рівності та взаємної вигоди;
сподіваючись розвивати та зміцнювати відносини в сфері торгівлі та інвестицій між двома країнами;
беручи до уваги членство Мексики в Світовій Організації Торгівлі (СОТ) та майбутній вступ України до цієї організації;
підтверджуючи важливість сприяння створенню більш ліберального та прогнозованого середовища для здійснення міжнародної торгівлі та інвестицій;
бажаючи розвивати зв'язки, які історично склалися між країнами в торгівлі товарами;
беручи до уваги необхідність спрощення доступу до їх відповідних ринків та запобігання створенню нових перешкод для торгівлі та інвестицій;
бажаючи створити відповідну структуру для проведення консультацій з питань торгівлі та інвестицій;
впевнені в тому, що створення двостороннього консультаційного механізму покращить економічне співробітництво між двома країнами,
домовились про таке:
Розділ I
Загальні положення
Стаття 1
Сторони домовились, що відповідно до внутрішнього законодавства кожної з Сторін та положень цієї Угоди, її головною метою є сприяння і розвиток торговельно-економічного співробітництва між обома країнами.
Стаття 2
1. Враховуючи положення статті 3, Сторони застосовуватимуть до товарів іншої Сторони ставки мита не менш сприятливі ніж ті, які застосовуються до подібних товарів походженням з інших країн.
2. Кожна з Сторін надаватиме товарам походженням з території держави іншої Сторони не менш сприятливий режим стосовно внутрішніх податків, ніж той, який надається подібним товарам національного походження.
Стаття 3
1. Положення статті 2 цієї Угоди, за винятком пільг, вже наданих між Сторонами, не застосовуються до тих переваг, що Сторони надали чи нададуть у майбутньому:
a) згідно з угодами про створення зон вільної торгівлі, митних союзів, преференційними угодами чи будь-якими іншими регіональними інтеграційними угодами, учасниками яких є одна з Сторін та згідно з угодами про прикордонну торгівлю з суміжними країнами;
b) відносно товарів, походженням з країн, які розвиваються.
2. Сторони підтверджують свій намір розвивати свої торговельні відносини відповідно до положень СОТ.
Стаття 4
За умови, що нижченаведені заходи не є засобами свавільної чи невиправданої дискримінації в ситуаціях, де такі умови переважають, чи є прихованими обмеженнями у торгівлі, Сторони можуть застосовувати заходи:
a) необхідні для захисту суспільної моралі або громадського порядку;
b) необхідні для захисту здоров'я, життя та добробуту людей, тварин, або збереження рослин і овочів;
c) стосовно імпорту чи експорту золота або срібла;
d) необхідні для дотримання законодавства, яке суперечить положенням цієї Угоди;
e) з метою захисту національних багатств, що мають художню, історичну або археологічну цінність;
f) стосовно охорони не відновлюваних природних ресурсів, якщо такі заходи застосовуються в зв'язку з обмеженнями національного виробництва чи споживання.
Стаття 5
1. Сторони домовились забезпечувати в рамках національного законодавства держав Сторін належну та ефективну охорону прав інтелектуальної власності відповідно до найвищих міжнародних стандартів, визначених в Угоді з торговельних аспектів прав інтелектуальної власності, укладеної в рамках СОТ.
2. Для цілей цієї статті авторські права, включаючи авторські права на комп'ютерні програми та бази даних; суміжні права; товарні знаки; географічні зазначення, включаючи найменування місць походження; промислові зразки та моделі, патенти; топології інтегральних схем; захист конфіденційної інформації, а також захист від недобросовісної конкуренції, як визначено в статті 10 bis Паризької конвенції про охорону промислової власності від 20 березня 1883 р., розглядатимуться як об'єкти інтелектуальної власності (Стокгольмський Протокол 1967 р.).
Стаття 6
З метою визначення ділових перспектив та інших форм економічного співробітництва, у тому числі пожвавлення торгівлі та інвестицій між двома країнами, Сторони сприятимуть торговельно-економічному співробітництву шляхом:
a) організації торговельних ярмарок та виставок, зустрічей фахівців з економічних питань, семінарів та симпозіумів;

................
Перейти до повного тексту