- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Угода
Угода
між Національним космічним агентством України та Міністерством оборони Російської Федерації про співробітництво в галузі спеціального контролю
( Щодо припинення дії міжнародного договору
22 лютого 2023 року див. Лист
Міністерства закордонних справ
N 72/14-612/1-22408 від 28.02.2023 )
Дата підписання: 21.12.2001 р.
Дата набуття чинності: 21.12.2001 р.
Національне космічне агентство України та Міністерство оборони Російської Федерації, які надалі іменуються Сторонами,
для забезпечення безпеки України та Російської Федерації,
погодилися про нижченаведене:
Стаття 1
Для мети даної Угоди нижчезгадані терміни означають:
"спеціальний контроль" - сукупність організаційних і технічних заходів, які здійснюються з метою безперервного контролю за дотриманням міжнародних договорів, зазначених у преамбулі цієї Угоди, а також за сейсмічною обстановкою та іншими геофізичними явищами на всій території Земної кулі;
"лабораторії спеціального контролю" (далі - лабораторії СК) - лабораторії, окремо розташовані підрозділи та об'єкти цих лабораторій Російської Федерації, які призначені для реалізації цілей спеціального контролю;
"установи спеціального контролю" (далі - установи СК) - установи, окремо розташовані підрозділи та об'єкти цих установ Національного космічного агентства України, які призначені для реалізації цілей спеціального контролю.
Стаття 2
З метою здійснення безперервного контролю за дотриманням міжнародних договорів, зазначених у преамбулі цієї Угоди, а також за сейсмічною обстановкою та іншими геофізичними явищами на території України, Російської Федерації та решті території Земної кулі здійснюється інформаційно-технічна взаємодія між Головним центром спеціального контролю Національного космічного агентства України (далі - ГЦСК Української Сторони) та Службою спеціального контролю Міністерства оборони Російської Федерації (далі - ССК Російської Сторони) та підлеглими їм установами СК або лабораторіями СК.
Порядок інформаційно-технічної взаємодії, обов'язки ГЦСК Української Сторони та ССК Російської Сторони щодо її організації та здійснення визначаються окремим Положенням, яке є невід'ємною частиною цієї Угоди.
Сторони забезпечують проведення узгоджених технічних та організаційних заходів щодо удосконалення методів і засобів контролю, а також щодо організації спеціальної діяльності та оперативної служби в підлеглих установах СК і лабораторіях СК.
Стаття 3
ГЦСК Української Сторони забезпечує надання підлеглими йому установами СК для ССК Російської Сторони первинних даних реєстрації фізичних полів, які отримуються при використанні технічних засобів контролю.
Стаття 4
ССК Російської Сторони здійснює комплексну обробку та аналіз первинних даних, які надходять від установ СК та лабораторій СК, з метою місцевизначення джерел явищ, що реєструються, їх ідентифікації та визначення параметрів ядерних вибухів, землетрусів та інших геофізичних явищ.
ССК Російської Сторони надає ГЦСК Української Сторони інформацію про ядерні вибухи, проведені іноземними державами, землетруси силою більше трьох балів на території України та держав, що межують з нею, землетруси силою більше шести балів на території всієї Земної кулі, а також інформацію про геофізичні явища, отриману за результатами обробки даних від установ СК та лабораторій СК.
Стаття 5
Сторони виділяють канали зв'язку, кінцеву апаратуру прийому та передачі даних, необхідні для здійснення інформаційно-технічного обміну.
Інформація про джерела штучного походження, яка надається в рамках цієї Угоди, є конфіденційною. Сторони не мають права передачі отриманої інформації третій стороні без письмової згоди другої Сторони.
Сторони забезпечують заходи щодо захисту конфіденційної інформації, які виключають її витік.
Стаття 6
Кожна із Сторін бере на себе витрати на закупівлю спеціальних технічних засобів контролю, запасного майна та приладів, комплектуючих елементів, спеціальних витратних матеріалів та загальнопромислової продукції для забезпечення експлуатації та поточного ремонту цих засобів, на проведення їх середнього і капітального ремонту, оренду каналів зв'язку та передачі даних, необхідних для забезпечення функціонування підлеглих установ СК або лабораторій СК та здійснення інформаційно-технічного обміну, а також відповідні транспортні витрати.
Фінансування науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт щодо удосконалення спеціальних технічних засобів контролю за узгодженими програмами здійснюється на дольовій основі.
Спеціальні технічні засоби та інше майно, яке поставляється одній із Сторін для другої Сторони, не можуть бути приватизовані цією Стороною або в односторонньому порядку продані чи передані третій стороні.
Стаття 7
Сторони можуть за взаємною письмовою домовленістю вносити зміни та доповнення до цієї Угоди.
Стаття 8
Суперечності у тлумаченні та застосуванні цієї Угоди вирішуються Сторонами шляхом переговорів на рівні уповноважених представників Сторін.
Стаття 9
Стаття 10
Ця Угода набуває чинності з дати її підписання.
Угода укладається строком на п'ять років. Після закінчення цього терміну дія Угоди продовжується автоматично на наступні п'ятирічні періоди, якщо жодна із Сторін не менш ніж за шість місяців до закінчення відповідного періоду не направить другій Стороні письмове повідомлення про свій намір припинити її дію.
Вчинено в м. Москві 21 грудня 2001 року у двох примірниках, кожний українською та російською мовами, причому обидва тексти мають однакову силу.
За Національне космічне За Міністерство оборони
агентство України Російської Федерації
(підпис) (підпис)
Є. Махонін О. Колесников
Додаток
до Угоди між Національним
космічним агентством України
та Міністерством оборони
Російської Федерації про
співробітництво в галузі
спеціального контролю
від 21 грудня 2001 р.
Положення про інформаційно-технічну взаємодію між Головним центром спеціального контролю Національного космічного агентства України та Службою спеціального контролю Міністерства оборони Російської Федерації
................Перейти до повного тексту