- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Декларація
Декларація
про економічне співробітництво між Україною і Канадою
Україна і Канада,
враховуючи традиційні зв'язки в галузі економічного співробітництва і будучи впевнені, що вільне підприємництво в умовах ринкової економіки є основою для зростання добробуту,
проголошують таке:
2. Обидві країни визнають, що економічна перебудова і перехід до ринкової економіки в Україні створюють широкі можливості для ділового співробітництва. Визнається зростаюча роль України в структурах міжнародної економіки, діяльність яких спрямована на подальшу відкритість світової системи торгівлі та лібералізації режиму інвестицій. Співробітництво обох країн стане новим підтвердженням їх прагнення до подальшого поглиблення та урізноманітнення комерційних, технічних, промислових, сільськогосподарських зв'язків, а також програм розвитку трудових ресурсів. Воно розвиватиметься згідно з принципами та умовами, які були сформульовані під час зустрічей та в документах Наради з безпеки та співробітництва у Європі. Така взаємодія стане доповненням і підтримкою для міжнародної діяльності в рамках Організації економічного співробітництва і розвитку, ЄБРР, МВФ, МБРР, а також
Європейської Хартії з енергетики.
3. Будучи впевнена, що лібералізована система ринкових відносин підвищує ефективність національної економіки, Канада виступає за успішний перехід України до ринку. Обидві країни визнають, що між ними вже досягнутий певний рівень торговельно-економічного співробітництва. Обидві країни сповнені рішучості докласти більших зусиль для укріплення, розвитку та урізноманітнення економічного співробітництва між ними у відповідності з Угодою про захист іноземних інвестицій від 20 листопада 1989 року та з Угодою про уникнення подвійного оподаткування від 13 червня 1985 року.
4. Україна і Канада також визнають, що все більшого інтересу набувають поширення та диверсифікація зв'язків між їх відповідними діловими товариствами. Надалі докладатиметься більше зусиль для оптимізації контактів між урядовими структурами, громадськими установами, підприємствами, асоціаціями як Канадсько-Українська ділова Рада. Обидві країни мають намір підтримувати діяльність відповідних ділових кіл з питань розвитку спільного підприємництва. Обидві країни визнають, що громадські ініціативи можуть стати неоціненою підтримкою для розширення бізнесу, спрямованого на активізацію технічного обміну внаслідок успішного розвитку торгівлі та інвестицій. Канада і Україна зобов'язуються сприяти розвиткові подальшого економічного співробітництва в таких галузях, як енергетика, сільське господарство, конверсія оборонної промисловості на користь виробництва цивільної продукції, приватизація, розвиток економічних структур та поліпшення інфраструктури. Стосовно людських економічних факторів особлива увага приділятиметься розвиткові систем професійної та технічної освіти, спрямованої на підготовку менеджерів і підприємців та створення сприятливої ділової атмосфери і культури виробництва.
5. У світлі принципів взаємодоповнення своїх господарств та їх пристосування до потреб довгострокових програм розвитку, обидві країни сприятимуть взаємовигідному економічному співробітництву в усіх галузях, де це буде визнано доцільним, включаючи обмін інформацією щодо пріоритетів національних економічних програм та прогнозування, а також найважливіших рішень, з питань економічної політики. Обидві країни зобов'язуються інформувати одна одну про зміни в законодавстві та нормативних актах, які регулюють іноземні інвестиції та експортно-імпортні операції. Україна і Канада визнають обов'язковість регулярного публікування своїх законодавчих актів та розпоряджень, які стосуються економічної діяльності, включаючи торгівлю, інвестиції, оподаткування, гармонізовані митні тарифи, обмінні курси, стандарти, банківську справу та інші відповідні економічні дані.
................Перейти до повного тексту