1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Заява


Спільна заява
Президента України Леоніда Кучми та Президента Європейської Ради Сільвіо Берлусконі, за участю Генерального секретаря Ради - верховного представника з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки ЄС Хав'єра Солани та Президента Комісії Європейських Співтовариств Романо Проді
Ялта, 7 жовтня 2003 року
1. Наш самміт відбувся на тлі завершення нової хвилі розширення Європейського Союзу. Поділяючи спільні цілі та цінності, ми підкреслили, що безпосереднє сусідство відкриває перед нами нові можливості та пропонує нову відповідальність у справі забезпечення миру, стабільності й процвітання у неподільній Європі.
2. Україна ще раз підтвердила свою довгострокову стратегічну мету - повністю інтегруватися до ЄС. Європейський Союз визнав європейські прагнення України та привітав європейський вибір України.
Ми із задоволенням відзначили участь України як повноправного члена в Європейській Конференції, яка відбулася в Афінах у квітні 2003 року. Беручи до уваги нашу рішучість запобігти утворенню нових розподільчих ліній в Європі, ми підтвердили наше зобов'язання, задеклароване в Афінах, проводити лінію на подальше політичне та економічне зближення та поступову інтеграцію соціальних та економічних структур між розширеним ЄС та Україною.
3. Ми обговорили ініціативу ЄС "Ширша Європа - сусідство" та погодилися, що широкий спектр її нових можливостей та відповідних інструментів має сприяти дедалі більшій участі України у внутрішньому ринку ЄС, а також відповідних програмах та політиках ЄС, беручи до уваги стратегічні цілі та пріоритети України.
Україна взяла до уваги позицію Євросоюзу, що ініціатива має розглядатися окремо від питання можливого вступу до ЄС, яке регулюється статтею 49 Договору про Європейський Союз.
4. Ми привітали значну допомогу Україні з боку ЄС за останні роки та обговорили програми і перспективи допомоги Україні з боку ЄС у період до і після 2006 року. ЄС розмірковуватиме над можливими новими модальностями допомоги Україні, тісно консультуючись з нею.
Ми привітали Програми Сусідства, які планується розробити відповідно до пропозицій Єврокомісії. Україна запропонувала, щоб після 2006 року нові інструменти та форми допомоги ЄС слушно відображали досвід розширення, включаючи елементи співфінансування та національного управління допомогою Україні з боку ЄС.
5. Ми висловили задоволення триваючим успішним виконанням Угоди про партнерство та співробітництво та підкреслили наше спільне зобов'язання щодо її подальшої імплементації.
Спільна доповідь про стан виконання УПС відзначила значний прогрес у виконанні цілей УПС. Водночас була підкреслена необхідність докласти подальших інтенсивних зусиль в окремих сферах реалізації УПС.
6. Ми відзначили створення Державної ради з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України та привітали прагнення України посилити її інституційну спроможність.
7. Ми підтвердили, що зміцнення та забезпечення стабільності демократичних інституцій, верховенство права та повага прав людини є життєво важливими для розвитку України та інтенсифікації відносин з ЄС.
Ми відзначили важливість того, щоб українська влада залишалася відданою подальшій реформі судової системи та зміцненню адміністративної спроможності, сприянню розвитку громадянського суспільства та підтримці свободи засобів масової інформації. Ми погодилися, що співробітництво та допомога ЄС в цих галузях мають бути посилені.
8. Ми визнали прогрес, досягнутий Україною в імплементації економічних реформ. Ми із задоволенням відзначили стабільне зростання української економіки, а також привітали стабільність національної валюти, низький рівень інфляції в Україні.
Ми підкреслили важливість податкової реформи та підтвердили продовження зусиль щодо відшкодування ПДВ, а також завершення реформи банківського сектора та зміцнення незалежності Національного банку України.
9. Визнаючи важливість створення позитивного інвестиційного клімату в Україні, ми переконані, що найближчим часом можна досягти вирішального прогресу в усуненні дискримінацій в автомобільному секторі.
Ми заохочуватимемо Уряд України до забезпечення недискримінаційного ставлення до іноземних інвесторів і погодилися продовжувати докладати наших зусиль з метою усунення торговельних обмежень, що залишаються та суперечать положенням УПС.
10. Ми погодилися, що повномасштабний розвиток потенціалу нашого партнерства сприятиме подальшому прогресу, необхідному у політичних та економічних реформах в Україні, що залишається пріоритетом для українського Уряду.
11. Ми привітали процес розширення ЄС та погодилися, що збереження традиційно близьких зв'язків між Україною та новими країнами-членами ЄС є життєво важливим для регіональної стабільності та сприятиме подальшій інтеграції України до ЄС.
Ми відзначили важливість продовження обговорення впливу розширення на наші відносини на всіх рівнях в рамках органів УПС. Ми очікуємо на поширення УПС між Україною та ЄС на нові держави-члени ЄС.
12. Україна поінформувала ЄС щодо нещодавно підписаної Угоди про створення Єдиного економічного простору між Білоруссю, Казахстаном, Російською Федерацією та Україною.
13. Ми погодилися, що одним з найбільш ефективних шляхів використання можливостей нинішнього розширення ЄС для України є інтенсифікація нею роботи у напрямку адаптації свого законодавства, норм і стандартів до відповідних норм ЄС.
Євросоюз підтвердив свою готовність продовжувати співробітництво і підтримку України в процесі адаптації законодавства. Національна програма адаптації українського законодавства до законодавства ЄС та наша спільна робота щодо розробки плану-графіка адаптації законодавства у пріоритетних сферах має створити добре підгрунтя для подальшого прогресу у виконанні цього важливого завдання. ЄС взяв до уваги пропозиції України щодо подальшого процесу адаптації законодавства.
14. Ми із задоволенням відзначали зростання двосторонньої торгівлі між ЄС та Україною та привітали успішне укладення двостороннього протоколу про доступ до ринків та послуг у рамках вступу України до СОТ.
ЄС підтвердив свою готовність підтримувати Україну в її приєднанні до СОТ, а також надати сприяння у розробці доповіді Робочої групи з розгляду заявки України на вступ до СОТ.

................
Перейти до повного тексту