1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Ухвала


У Х В А Л А
КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина В П В про офіційне тлумачення положень частини першої статті 58 Конституції України
м. Київ
31 березня 2004 року
N 25-у/2004
Справа N 2-18/2004

Конституційний Суд України у складі суддів Конституційного Суду України:
Селівона Миколи Федосовича - головуючий,
Євграфова Павла Борисовича,
Іващенка Володимира Івановича,
Костицького Михайла Васильовича,
Малинникової Людмили Федорівни,
Німченка Василя Івановича,
Пшеничного Валерія Григоровича,
Розенка Віталія Івановича,
Савенка Миколи Дмитровича,
Скоморохи Віктора Єгоровича,
Тихого Володимира Павловича - суддя-доповідач,
Ткачука Павла Миколайовича,
Чубар Людмили Пантеліївни,
Шаповала Володимира Миколайовича,
розглянув питання щодо відкриття конституційного провадження у справі за конституційним зверненням громадянина Власова Петра Володимировича про офіційне тлумачення положень частини першої статті 58 Конституції України.
Заслухавши суддю-доповідача Тихого В.П. та дослідивши матеріали справи, Конституційний Суд України у с т а н о в и в:
1. Суб'єкт права на конституційне звернення - громадянин Власов Петро Володимирович - звернувся до Конституційного Суду України з клопотанням про офіційне тлумачення положень частини першої статті 58 Конституції України, необхідність в якому він мотивує суттєвою, на його думку, різницею в тлумаченні цих положень Конституційним Судом України в Рішенні від 5 квітня 2001 року N З-рп/2001 (справа про податки) та в Рішенні від 13 травня 1997 року N 1-зп (справа щодо несумісності депутатського мандата).
2. Третя колегія суддів Конституційного Суду України Ухвалою від 16 лютого 2004 року відмовила у відкритті конституційного провадження у цій справі на підставі пункту 2 статті 45 Закону України "Про Конституційний Суд України" - невідповідність конституційного звернення вимогам, передбаченим Конституцією України, Законом України "Про Конституційний Суд України".
3. Відповідно до Закону України "Про Конституційний Суд України" підставою для конституційного звернення щодо офіційного тлумачення Конституції України та законів України є наявність неоднозначного застосування положень Конституції України або законів України судами України, іншими органами державної влади, якщо суб'єкт права на конституційне звернення вважає, що це може призвести або призвело до порушення його конституційних прав і свобод (стаття 94), у конституційному зверненні має бути обгрунтовано необхідність в офіційному тлумаченні положень Конституції України або законів України (пункт 4 частини другої статті 42).

................
Перейти до повного тексту