1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Угода


Угода
щодо регіонального розвитку Вінницької області між Кабінетом Міністрів України та Вінницькою обласною радою
м. Вінниця 26 січня 2010 р.
Кабінет Міністрів України в особі Прем'єр-міністра України Тимошенко Юлії Володимирівни, що діє на підставі Закону України "Про Кабінет Міністрів України", з одного боку, та Вінницька обласна рада (далі - рада) в особі її голови Заболотного Григорія Михайловича, що діє на підставі рішення ради від 27 квітня 2006 р. N 1 "Про голову обласної ради V-го скликання", з іншого боку (далі - сторони), відповідно до Закону України "Про стимулювання розвитку регіонів" та інших актів законодавства уклали цю Угоду щодо регіонального розвитку Вінницької області (далі - Угода).
1. Предмет Угоди
1.1. Предметом Угоди є узгоджена протягом 2010-2015 років діяльність сторін щодо здійснення спільних заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування з реалізації Державної стратегії регіонального розвитку, а також Стратегії регіонального розвитку Вінницької області на період до 2015 року (далі - спільні заходи) згідно з переліком, визначеним у додатку 1.
1.2. Пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін із здійснення спільних заходів згідно з додатком 1 є:
впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів;
розбудова та модернізація об'єктів соціальної та туристично-рекреаційної інфраструктури;
розвиток агропромислового комплексу на основі сучасних інноваційних технологій;
розбудова транспортної та прикордонної інфраструктури.
2. Права та обов'язки сторін
2.1. Кожна сторона має право:
вносити пропозиції іншій стороні стосовно вирішення питань, що виникають під час виконання Угоди;
запитувати і одержувати в установленому порядку від іншої сторони інформацію та документи, необхідні для виконання Угоди.
2.2. Сторони зобов'язані:
виконувати свої зобов'язання за Угодою в установленому порядку і строки та сприяти іншій стороні в їх виконанні;
концентрувати в установленому порядку на конкурсних засадах кошти державного та місцевих бюджетів, а також інші ресурси на фінансування спільних заходів у формі, обсягах та порядку, визначених у додатку 2, з метою досягнення найефективнішого їх використання;
забезпечувати перерахування коштів на здійснення спільних заходів в обсязі та строки, визначені у додатках 2-4;
забезпечувати цільове та ефективне використання коштів та інших ресурсів, передбачених на фінансування спільних заходів;
своєчасно повідомляти про зміни чи інші обставини, що можуть вплинути на виконання сторонами своїх зобов'язань за Угодою;
інформувати іншу сторону у порядку, визначеному Угодою, про стан здійснення спільних заходів.
2.3. Кабінет Міністрів України зобов'язується:
передбачати щороку під час підготовки проекту Державної програми економічного і соціального розвитку України здійснення спільних заходів;
забезпечити координацію діяльності центральних та місцевих органів виконавчої влади щодо здійснення спільних заходів відповідно до їх повноважень;
забезпечити своєчасне опублікування Угоди в газеті "Урядовий кур'єр".
2.4. Рада зобов'язується:
передбачати щороку у регіональних програмах соціально-економічного та культурного розвитку здійснення спільних заходів, забезпечувати їх здійснення відповідно до своїх повноважень;
залучати в установленому порядку додаткові кошти та інші ресурси для здійснення спільних заходів;
оприлюднити Угоду в регіональних засобах масової інформації;
проводити щороку до 1 березня та 1 серпня аналіз виконання Угоди, використання виділених для цього коштів та подавати Міністерству економіки відповідну інформацію згідно з додатком 5, підписану уповноваженою особою, в паперовій та електронній формі.
3. Порядок, обсяг та строки фінансування спільних заходів
3.1. Фінансування спільних заходів здійснюється у формі, обсязі та строки за пріоритетними напрямами, джерелами і головними розпорядниками коштів, визначеними у додатках 2-4.
3.2. Орієнтовний обсяг фінансування спільних заходів становить 2852,005 млн. гривень, у тому числі за рахунок державного бюджету - 1624,964 млн., місцевих бюджетів - 497,641 млн., інших джерел - 728,901 млн. гривень.
Обсяг фінансування спільних заходів центральними органами виконавчої влади у 2010 році визначатиметься під час доопрацювання проекту Закону України "Про Державний бюджет України на 2010 рік".
3.3. Обсяг фінансування спільних заходів визначається щороку у державному та місцевих бюджетах виходячи з реальних можливостей бюджетів, а також інших джерел, визначених у встановленому порядку відповідно до законодавства.
3.4. Обсяг фінансування спільних заходів уточнюється у місячний строк після набрання чинності Законом про Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями про затвердження місцевих бюджетів або внесення змін до зазначених Закону чи рішень.
Уточнення обсягу фінансування спільних заходів здійснюється шляхом укладення додаткової угоди.
3.5. Фінансування спільних заходів за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів здійснюється:
з додержанням вимог бюджетного законодавства у межах видатків, визначених у встановленому порядку;
в порядку та на умовах, визначених у додатку 2.
3.6. Плани фінансування спільних заходів та інші пов'язані з ними питання взаємоузгоджуються протягом місяця після набрання чинності Законом про Державний бюджет України на відповідний рік та рішеннями про затвердження місцевих бюджетів головними розпорядниками коштів відповідних бюджетів.
3.7. Фінансування спільних заходів припиняється з дати припинення дії Угоди.
4. Порядок інформування про стан виконання Угоди
4.1. Сторони забезпечують проведення моніторингу стану виконання Угоди та подання відповідної інформації іншій стороні.
4.2. Рада аналізує кожного півріччя хід виконання Угоди за показниками, визначеними у додатку 5, і подає до 1 березня та 1 серпня Міністерству економіки відповідну інформацію для узагальнення.
4.3. Узагальнену інформацію про стан виконання Угоди, що надійшла від ради, центральних органів виконавчої влади, Міністерство економіки надсилає щороку до 1 квітня та 1 вересня сторонам.
4.4. Сторони забезпечують оприлюднення звіту про виконання Угоди у засобах масової інформації.
4.5. У разі невиконання або несвоєчасного виконання своїх зобов'язань, зокрема фінансових, відповідна сторона вживає вичерпних заходів до забезпечення їх здійснення, проводить консультації з іншою стороною, надає їй необхідну інформацію та письмові пояснення.
4.6. Сторони забезпечують широке інформування громадськості про стан виконання Угоди.
5. Відповідальність сторін. Порядок розв'язання спорів
5.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх зобов'язань за Угодою відповідно до законодавства.
Зміна складу Кабінету Міністрів України або ради не тягне за собою відмову від виконання зобов'язань, визначених Угодою.
5.2. У разі порушення строків здійснення спільних заходів сторони зобов'язані організувати роботу з виправлення становища.
5.3. Жодна із сторін не несе відповідальності за невиконання чи неналежне виконання своїх зобов'язань за Угодою, якщо це зумовлено дією обставин непереборної сили (форс-мажорних обставин).
5.4. Сторона, яка через форс-мажорні обставини не має змоги виконати свої зобов'язання за Угодою, зобов'язана не пізніше 10 календарних днів з дати настання таких обставин повідомити у письмовій формі іншій стороні.
У разі коли обставини непереборної сили тривають більш як шість місяців, кожна із сторін може розірвати Угоду.
5.5. Спірні питання, що виникають у ході виконання Угоди, вирішуються сторонами шляхом проведення переговорів.
5.6. Сторони зобов'язуються використати всі можливості для розв'язання спорів.
6. Інші умови
6.1. Питання, не врегульовані Угодою, вирішуються в установленому законодавством порядку.
6.2. Додатки до Угоди є її невід'ємною частиною.
7. Внесення змін до Угоди та дострокове припинення її дії
7.1. Умови Угоди можуть бути змінені за письмовою згодою сторін.
Зміни до Угоди вносяться шляхом укладення додаткових угод з додержанням порядку, визначеного для Угоди.
7.2. Сторона, що ініціює внесення змін до Угоди, письмово повідомляє про свої пропозиції іншій стороні з умотивованим обґрунтуванням та зазначенням строку проведення відповідних переговорів.
7.3. Дія Угоди припиняється у зв'язку із закінченням її строку.
7.4. Дія Угоди може бути припинена достроково за письмовою згодою сторін або однією із сторін у разі систематичного невиконання чи неналежного виконання своїх зобов'язань будь-якою стороною.
7.5. Сторона, що ініціює дострокове припинення дії Угоди, письмово повідомляє про це іншій стороні з умотивованим обґрунтуванням не пізніше ніж за шість місяців до дати, з якої передбачається припинення дії Угоди.
Якщо сторони не дійшли згоди щодо припинення дії Угоди шляхом переговорів, її дія припиняється через шість місяців після відповідного письмового повідомлення про це іншої сторони.
8. Порядок набрання чинності Угодою та строк її дії
8.1. Угода набирає чинності після її схвалення на сесії ради і діє до 31 грудня 2015 року.
8.2. Угода підлягає державній реєстрації в Міністерстві економіки протягом місяця після схвалення на сесії ради з опублікуванням протягом 10 днів у газеті "Урядовий кур'єр" і оприлюдненням в регіональних засобах масової інформації.
8.3. Угоду укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу.
Один примірник Угоди зберігається в Секретаріаті Кабінету Міністрів України, другий - у раді, третій - в Міністерстві економіки.
Найменування та юридична адреса сторін:
01008, м. Київ, 21000, м. Вінниця,
вул. М. Грушевського, 12/2 вул. Соборна, 70
Угоду підписали:
від Кабінету Міністрів України від Вінницької обласної ради
Прем'єр-міністр України Голова ради
Ю.В. ТИМОШЕНКО Г.М. ЗАБОЛОТНИЙ
Голова обласної державної
адміністрації
О.Г. ДОМБРОВСЬКИЙ
Вінницький міський голова
В.Б. ГРОЙСМАН
Додаток 1
до Угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетними напрямами узгодженої діяльності сторін
I. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів
1. Впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та здійснення заходів з енергозбереження.
2. Ліквідація наслідків підтоплення територій в містах і селищах області.
3. Розв'язання інфраструктурних проблем обласного центру (будівництво транспортної розв'язки та комплексу з переробки та утилізації твердих побутових відходів).
II. Розбудова та модернізація об'єктів соціальної та туристично-рекреаційної інфраструктури
1. Зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я та освіти.
2. Реставрація та ремонт об'єктів культурної спадщини.
3. Забезпечення доброякісною питною водою населення Вінницької області.
4. Оголошення природних територій м. Хмільника Вінницької області курортом державного значення. Розроблення та забезпечення виконання Державної програми розвитку курорту Хмільник Вінницької області на період до 2015 року.
III. Розвиток агропромислового комплексу на основі сучасних інноваційних технологій
1. Виробництво сільськогосподарської продукції з екологічно чистої сировини.
2. Відновлення роботи підприємств спиртової промисловості.
3. Створення Подільського навчально-науково-інноваційного центру новітньої сільськогосподарської техніки і технологій як структурного підрозділу Вінницького національного аграрного університету.
IV. Розбудова транспортної та прикордонної інфраструктури
1. Модернізація і реконструкція Вінницького аеропорту та аеродрому "Вінниця" (Гавришівка).
2. Будівництво та облаштування міжнародного пункту пропуску через державний кордон для автомобільного сполучення "Могилів-Подільський - Отач".
3. Удосконалення транспортного сполучення на під'їзних дорогах до пунктів пропуску через державний кордон "Велика Кісниця" та "Студена".
4. Покращення транспортних розв'язок у Вінницькій області.
5. Розвиток транспортної інфраструктури в м. Вінниці.
Додаток 2
до Угоди
СПІЛЬНІ ЗАХОДИ,
що здійснюються за пріоритетними напрямами
I. Впровадження ресурсо- та енергозберігаючих технологій в системі життєзабезпечення населених пунктів
Спільний захід 1. Впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та здійснення заходів з енергозбереження
1.1. Впровадження альтернативних джерел енергії в закладах бюджетної сфери області
Метою спільного заходу є зменшення обсягів споживання природного газу підприємствами житлово-комунального господарства області шляхом використання альтернативних джерел теплової енергії, переведення бюджетних установ на електричне опалення, модернізація систем теплопостачання.
На даний час 700 котелень, що обслуговують заклади бюджетної сфери області, використовують як паливо природний газ, з них 229 котелень, які розташовані в 204 населених пунктах, експлуатують морально застаріле та фізично зношене обладнання.
Установами бюджетної сфери області щороку споживається понад 30 млн. куб. метрів природного газу, що обумовлює здійснення видатків для задоволення потреби в газі в обсязі близько 70 млн. гривень.
Для забезпечення економії коштів у рамках спільного заходу передбачається запровадження новітніх енергозберігаючих технологій з використанням альтернативних видів палива (відходи деревини, пресована солома, електроенергія).
Згідно з енергетичним балансом області альтернативними видами палива є відходи сільськогосподарського виробництва (солома - 951,5 тис. тонн, лушпиння соняшнику - 82 тис. тонн, відходи технічних культур - 61,1 тис. тонн, деревинна маса (кускові відходи деревини, тирса, хмиз, дрова) тощо - 331,3 тис. куб. метрів).
Рішенням 25-ї сесії Вінницької обласної ради п'ятого скликання від 29 липня 2009 р. N 828 затверджено Програму енергозбереження у Вінницькій області на 2009-2013 роки, якою передбачені заходи з переведення систем опалення закладів соціальної сфери області на роботу з використанням місцевих видів палива та електроенергії.
Зокрема, протягом 2009-2013 років планується перевести на використання таких видів палива, як:
відходи деревини та інші види твердого палива - 107 котелень бюджетних закладів у 96 населених пунктах (обсяг необхідних коштів - 33,7 млн. гривень; економія - 13 тис. тонн умовного палива традиційних видів паливно-енергетичних ресурсів загальною вартістю близько 12 млн. гривень щороку);
тюкована солома - 14 котелень бюджетних закладів в 11 населених пунктах (обсяг необхідних коштів - 4,2 млн. гривень; економія - 1 тис. тонн умовного палива традиційних видів паливно-енергетичних ресурсів загальною вартістю близько 830 тис. гривень щороку);
електроенергія - 108 котелень бюджетних закладів у 97 населених пунктах (обсяг необхідних коштів - 43 млн. гривень; економія - 5 тис. тонн умовного палива традиційних видів паливно-енергетичних ресурсів загальною вартістю близько 4,5 млн. гривень щороку).
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України видатки на фінансування заходів щодо реалізації в області підготовлених в установленому законом порядку інвестиційних проектів, які пов'язані з енергозбереженням, використанням альтернативних джерел енергії в закладах бюджетної сфери області.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін,
НАЕР, Нацекоінвестагентство,
Мінекономіки;
Вінницька обласна рада:
забезпечити координацію фінансування з місцевих бюджетів області заходів з упровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та заходів з енергозбереження;
забезпечити виділення з обласного бюджету коштів для впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення та здійснення заходів з енергозбереження у бюджетній сфері відповідно до Програми енергозбереження у Вінницькій області на 2009-2013 роки.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів, державного бюджету та інших джерел.
Загальна вартість робіт становить 80,9 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 40,5 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 4,25 млн., 2011 - 5,25 млн., 2012 - 10 млн., 2013 - 10 млн., 2014 році - 11 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
з місцевих бюджетів - 40,4 млн., зокрема у 2010 році - 4,2 млн., 2011 - 5,2 млн., 2012 - 10 млн., 2013 - 10 млн., 2014 році - 11 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів становить 50 відсотків.
Очікувані результати:
зменшення обсягів споживання природного газу підприємствами житлово-комунального господарства області в результаті використання альтернативних джерел теплової енергії, переведення закладів бюджетної сфери на опалення з використанням електроенергії, модернізацію систем теплопостачання;
переведення на альтернативні (місцеві) види палива 274 котелень установ бюджетної сфери в 204 населених пунктах, що дасть змогу заощадити 19 тис. тонн умовного палива, або 18,1 млн. гривень на рік (протягом п'яти років зменшаться на 90 млн. гривень видатки бюджетів усіх рівнів на оплату енергоносіїв).
1.2. Реалізація інвестиційних проектів, спрямованих на використання потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці
Метою спільного заходу є забезпечення енергоресурсами та розв'язання екологічних проблем м. Вінниці з використанням оптимізованої схеми теплопостачання.
Одним з напрямів енергозбереження в Україні є забезпечення роботи теплових станцій з використанням тепла з відпрацьованих скидів очисних споруд.
Обсяги каналізаційних стічних вод у місті практично не змінюються протягом року. При цьому їх температура нижча за температуру навколишнього природного середовища влітку, але вища взимку, що дає змогу використовувати їх як джерело низькопотенційного тепла для теплових насосів.
Перевагами застосування зазначеної технології є екологічність, відсутність викидів шкідливих речовин, безпечність експлуатації, надійність. Строк експлуатації теплового насоса при цьому становить 15-25 років.
За попередніми розрахунками, витрати палива в системах теплопостачання на базі теплонасосних установок на об'єктах житлово-комунального господарства можуть бути зменшені порівняно з великими котельнями в 1,2-1,8 раза.
Передбачається, що споживачем тепла, що вироблятиметься проектованою теплонасосною станцією, буде достатньо потужна система централізованого теплопостачання м. Вінниці.
З метою впровадження альтернативних джерел енергозабезпечення із застосуванням місцевих ресурсів та здійснення заходів з енергозбереження в області спільні дії Кабінету Міністрів України та Вінницької обласної ради спрямовуватимуться на реалізацію інвестиційних проектів, пов'язаних з використанням потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці, де проживає близько 400 тис. осіб.
Загальна вартість робіт становить - 310,201 млн. гривень, в тому числі вартість проекту - 303,201 млн., проектно-кошторисних робіт - 7 млн. гривень.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України надання державних гарантій на реалізацію у Вінницькій області підготовлених в установленому законом порядку інвестиційних проектів, спрямованих на використання потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці;
забезпечити підтримку зазначених інвестиційних проектів за рахунок кредитних коштів, ресурсів, залучених від міжнародних фінансових організацій, або за рахунок екологічних (зелених) інвестицій.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін, НАЕР,
Нацекоінвестагентство;
Вінницька обласна рада:
організувати разом з органами місцевого самоврядування розроблення та затвердження оптимізованої схеми теплопостачання м. Вінниці, передбачити підготовку інвестиційних проектів, спрямованих на використання потенціалу очисних споруд та вітру для забезпечення тепловою енергією житлових масивів м. Вінниці, фінансування яких планується здійснювати за рахунок залучення кредитних ресурсів, коштів міжнародних фінансових організацій під державні гарантії Уряду, а також за рахунок екологічних (зелених) інвестицій, які дають змогу залучити 70 відсотків необхідної суми під кредитні ставки, що не перевищують
5 відсотків річних, та 30 відсотків необхідного обсягу фінансування отримати на безповоротній основі.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація,
Вінницька міська рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок залучених під державні гарантії коштів (інших джерел).
Загальна вартість робіт становить 310,201 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 7,1 млн. (проектні роботи), 2011 - 60 млн., 2012 - 60 млн., 2013 - 60 млн., 2014 - 60 млн., 2015 році - 63,101 млн. гривень.
Очікуваний результат:
переведення об'єктів житлово-комунальної сфери на альтернативні види палива протягом 2010-2015 років, що дасть змогу зменшити обсяг споживання природного газу для виробництва теплової енергії шляхом використання теплоти стічних вод очисних споруд м. Вінниці на 28 млн. куб. метрів, або 20 відсотків потреби у централізованому теплопостачанні, скоротити викиди вуглекислого газу - 56 тис. тонн на рік.
1.3. Переведення котелень населених пунктів на опалення з використанням електроенергії
Метою спільного заходу є використання дешевої та надлишкової електроенергії як альтернативного джерела опалення в населених пунктах окремих районів Вінницької області.
Починаючи з 2007 року в області проводяться роботи з переведення котелень на електроопалення. Зокрема переведено на електроопалення котельні в с. Коришів Барського району, с. Серединка Бершадського району, смт Муровані Курилівці, с. Трибусівка Піщанського району, селах Сніжна та Дзюньків Погребищенського району. З державного бюджету для здійснення зазначених заходів виділено 11,5 млн. гривень.
Крім того, в області розташована Ладижинська ТЕС, яка працює не на повну потужність, постійно завантажені лише два з п'яти енергоблоків.
З урахуванням збільшення вартості природного газу та відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2006 р. N 502 "Про переведення населених пунктів на опалення електроенергією" у Вінницькій області планується перевести на електроопалення населені пункти, які не газифіковані і в найближчій перспективі не підлягатимуть газифікації, зокрема це населені пункти Літинського, Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького, Погребищенського, Піщанського та Ямпільського районів, де проживає близько 15 відсотків населення області.
Прокладення електричних мереж, заміна трансформаторних підстанцій і збільшення їх потужностей є альтернативою газифікації зазначених населених пунктів. Нагрівання теплоносія в системах опалення проводиться з використанням електричної енергії, що оплачується за пільговим тарифом у нічний час.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України надання державних гарантій на реалізацію у Вінницькій області підготовлених в установленому порядку інвестиційних проектів, спрямованих на переведення на електроопалення населених пунктів області;
забезпечити підтримку зазначених інвестиційних проектів за рахунок кредитних коштів, ресурсів, залучених від міжнародних фінансових організацій, або за рахунок екологічних (зелених) інвестицій.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін,
НАЕР, Нацекоінвестагентство;
Вінницька обласна рада:
організувати разом з органами місцевого самоврядування відповідних територіальних громад підготовку інвестиційних проектів, спрямованих на переведення на електроопалення населених пунктів області, фінансування яких планується за рахунок залучення кредитних ресурсів, коштів міжнародних фінансових організацій під державні гарантії Уряду, а також за рахунок екологічних (зелених) інвестицій, які дають змогу залучити 70 відсотків необхідної суми під кредитні ставки, що не перевищують 5 відсотків річних, та 30 відсотків необхідного обсягу фінансування отримати на безповоротній основі;
передбачити зазначені заходи під час розроблення регіональної програми модернізації систем теплопостачання Вінницької області.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів місцевих бюджетів та залучених під державні гарантії коштів.
Загальна вартість робіт становить 24,1 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 12,1 млн., зокрема у 2010 році - 1,1 млн., 2011 - 2 млн., 2012 - 3 млн., 2013 - 3 млн., 2014 році - 3 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
з місцевих бюджетів - 12 млн., зокрема у 2010 році - 1 млн., 2011 - 2 млн., 2012 - 3 млн., 2013 - 3 млн., 2014 році - 3 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів та інших джерел становить 50 відсотків.
Очікувані результати:
переведення на електроопалення котелень населених пунктів Літинського, Могилів-Подільського, Мурованокуриловецького, Погребищенського, Піщанського та Ямпільського районів;
переведення на електроопалення 4335 індивідуальних житлових будинків та 73 багатоквартирних житлових будинків;
забезпечення економії паливно-енергетичних ресурсів в обсязі 2 тис. тонн умовного палива, або на суму 2 млн. гривень щороку в результаті використання електроенергії у нічний час з її оплатою за пільговим тарифом.
1.4. Відновлення застарілого житлового фонду із застосуванням енергозберігаючих технологій та модернізація ліфтового господарства
Метою спільного заходу є завершення реалізації проектів комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду, капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду.
Одним з пріоритетних напрямів реформування і розвитку житлово-комунального господарства є розв'язання проблеми технічного відновлення існуючого житлового фонду, підвищення його експлуатаційних якостей до рівня сучасних стандартів, поліпшення архітектурної виразності забудови міст та селищ.
Об'єкти житлового фонду є найбільшими споживачами енергоресурсів області. Більшість житлових будинків не відповідають сучасним вимогам енергозбереження.
У 2007 році було розпочато виконання таких бюджетних програм:
"Заходи з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 16 квітня 2007 р. N 629 "Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів щодо комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 28, ст. 1118). На заходи з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду передбачалося виділити 4,8 млн. гривень, з яких профінансовано 2,1 млн., недофінансовано з урахуванням цін 2006 року - 2,7 млн., цін 2010 року - 4,2 млн. гривень.
"Капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду" згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 1 березня 2007 р. N 331 "Про затвердження Порядку використання у 2007 році коштів, передбачених у державному бюджеті для капітального ремонту та модернізації ліфтів житлового фонду" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 17, ст. 645). На заходи з капітального ремонту та модернізації ліфтів житлового фонду передбачалося виділити 3 млн. гривень, з яких профінансовано 54 тис., недофінансовано з урахуванням цін 2006 року - 2,9 млн., цін 2010 року - 4,5 млн. гривень;
Відповідно до законодавства було проведено тендерні процедури, визначено підрядні організації та укладено з ними договори на виконання робіт, передбачених проектно-кошторисною документацією, яка була виготовлена з урахуванням цін 2006 року.
Завершення проектів реконструкції застарілих житлових будинків та передача їх у власність мешканців шляхом створення об'єднання співвласників багатоквартирних будинків сприятиме заохоченню мешканців до планування утримання власних будинків та проведення комплексу енергоощадних заходів і разом з тим дасть змогу зменшити видатки місцевих бюджетів на утримання житлового фонду територіальних громад області.
Враховуючи обмеженість коштів місцевих бюджетів, без державної допомоги виконання зазначених робіт виключно за рахунок коштів місцевих бюджетів неможливе.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
надати фінансову підтримку у 2010-2011 роках для здійснення заходів з відновлення застарілого житлового фонду із застосуванням енергозберігаючих технологій та модернізації ліфтового господарства Вінницької області, які не були профінансовані у 2007 році.
Відповідальний за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін;
передбачати щороку під час розроблення проекту Державного бюджету України кошти для фінансування заходів з виконання Загальнодержавної програми реформування і розвитку житлово-комунального господарства на 2009-2014 роки, затвердженої Законом України від 24 червня 2004 р. N 1869-IV (в редакції Закону України від 11 червня 2009 р. N 1511-VI) , в частині відновлення житлового фонду із застосуванням енергозберігаючих технологій та модернізації ліфтового господарства Вінницької області.
Відповідальне за виконання -
Мінжитлокомунгосп;
Вінницька обласна рада:
забезпечити виділення з місцевих бюджетів територіальних громад, де будуть проведені відповідні роботи, коштів для співфінансування передбачених заходів;
забезпечити створення об'єднань співвласників багатоквартирних житлових будинків, де проведено комплексну реконструкцію будинків;
забезпечити упорядкування тарифів на утримання будинків та прибудинкових територій.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Загальна вартість робіт становить 8,7 млн. гривень, з них:
на заходи з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду - 4,2 млн. гривень, у тому числі:
- з державного бюджету - 3,15 млн., зокрема у 2010 році - 1 млн., 2011 році - 2,15 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
- з місцевих бюджетів - 1,05 млн., зокрема у 2010 році - 0,25 млн., 2011 році - 0,8 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів на здійснення заходів з реалізації комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду становитиме 25 відсотків загальної суми витрат;
на капітальний ремонт та модернізацію ліфтів житлового фонду - 4,5 млн. гривень, у тому числі:
- з державного бюджету у 2010 році - 2,25 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
- з місцевих бюджетів у 2010 році - 2,25 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів на капітальний ремонт та модернізацію ліфтів житлового фонду становитиме 50 відсотків загальної суми витрат.
Очікувані результати:
завершення реалізації проектів комплексної реконструкції кварталів (мікрорайонів) застарілого житлового фонду;
капітальний ремонт та модернізація ліфтів житлового фонду для забезпечення їх безпечної роботи;
відповідність житлового фонду сучасним вимогам енергозбереження;
зменшення видатків місцевих бюджетів на утримання житлового фонду територіальних громад області.
1.5. Заміна, ремонт і реконструкція котелень та теплових мереж
Метою спільного заходу є удосконалення роботи теплогенеруючого обладнання котелень шляхом заміни застарілих котлів на сучасні; модернізація діючих котлів різної теплової потужності; створення індивідуальних теплових пунктів; заміна аварійних і зношених труб теплотрас на сучасні з пінополіуретановою ізоляцією; впровадження сучасних приладів діагностики стану теплових мереж; зменшення обсягу споживання паливно-енергетичних ресурсів, удосконалення схеми постачання тепла до споживачів.
На даний час більша частина теплогенеруючого обладнання фізично зношена та морально застаріла, в області більше 42 відсотків котлоагрегатів експлуатуються понад 20 років, з них майже 30 відсотків з коєфіціентом корисної дії менше 82 відсотків.
Із загальної протяжності теплових мереж 40,5 відсотків перебувають у критичному та аварійному стані, що становить 167,8 кілометра.
На сьогодні оновлено лише 16 відсотків теплотрас (із загальної протяжності), тобто проведено заміну зношених теплових мереж на нові з використанням технології попередньої ізоляції труб. Решта потребує проведення аналогічних видів робіт.
Негативним наслідком такого стану обладнання та мереж є велика втрата тепла та висока енергоємність його виробництва. Непродуктивні втрати та витрати при виробництві, транспортуванні та постачанні теплової енергії становлять 10,5 відсотка, енергоємність виробництва 1 Гкал теплової енергії становить 161,3 тонни умовного палива та 25 кВт·г електроенергії. Це в свою чергу призводить до збільшення обґрунтованих витрат на виробництво послуг з теплопостачання та збільшення перехресного субсидіювання між споживачами.
Для розв'язання зазначених проблем передбачається:
полегшити процедуру доступу органів місцевого самоврядування, комунальних підприємств до кредитних ресурсів міжнародних фінансових організацій, інших видів запозичень на реалізацію проектів, пов'язаних з енергозбереженням, використанням альтернативних джерел енергії, модернізацією та оптимізацією теплових мереж;
визначити можливість здійснення державних запозичень для комунальних підприємств;
запровадити цільове спрямування щорічних трансфертів з державного бюджету в житлово-комунальний сектор області для реалізації інвестиційних проектів, пов'язаних з енергозбереженням, використанням альтернативних джерел енергії, модернізацією та оптимізацією теплових мереж.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час розроблення Державного бюджету України:
надання державних гарантій на виконання в області енергозберігаючих проектів, пов'язаних з ремонтом та реконструкцією котелень і теплових мереж.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп,
НАЕР, Нацекоінвестагентство;
кошти для відшкодування відсотків за кредитами, наданими комунальним теплопостачальним підприємствам Вінницької області на ремонт та реконструкцію теплових мереж та котелень.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін,
Мінрегіонбуд, Мінекономіки, НАЕР;
залучити в достатньому обсязі кошти міжнародної технічної допомоги, міжнародні гранти для підготовки техніко-економічного обґрунтування, виготовлення проектно-кошторисної документації на енергозберігаючі проекти, пов'язані з ремонтом і реконструкцією котелень та теплових мереж, які відібрані на конкурсній основі разом з Вінницькою обласною радою та органами місцевого самоврядування області.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінрегіонбуд,
Мінекономіки, НАЕР;
Вінницька обласна рада:
в першочерговому порядку здійснювати заходи з терміном окупності (до 5 років) та заходи, які забезпечать економію природного газу не менш як 20 відсотків;
розробити, затвердити і забезпечити фінансування регіональної програми модернізації систем теплопостачання відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 2 квітня 2009 р. N 401 "Про затвердження Порядку розроблення регіональних програм модернізації систем теплопостачання" (Офіційний вісник України, 2009 р., N 33, ст. 1119).
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація,
Вінницька міська рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок залучених під державні гарантії коштів - інвестиційних або кредитних ресурсів, інших джерел.
Загальна вартість робіт становить 117,7 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 7,7 млн. (розроблення проектно-кошторисної документації), 2011 - 27,5 млн., 2012 - 27,5 млн., 2013 - 27,5 млн., 2014 році - 27,5 млн. гривень.
Очікувані результати:
удосконалення роботи теплогенеруючого обладнання котелень шляхом заміни застарілих котлів на сучасні;
модернізація діючих котлів різної теплової потужності;
заміна аварійних і зношених труб теплотрас на сучасні з пінополіуретановою ізоляцією;
впровадження сучасних приладів діагностики стану теплових мереж;
зменшення обсягів споживання паливно-енергетичних ресурсів, зокрема обсягів споживання природного газу на 20 відсотків;
зниження рівня втрат під час транспортування теплової енергії на 10 відсотків;
зменшення норм питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів на виробництво 1 Гкал теплової енергії на 12 відсотків.
1.6. Реконструкція підстанції 750/330/110/ кВ "Вінницька"
Метою спільного заходу є підвищення рівня енергозабезпеченості м. Вінниці та навколишніх районів, де проживає майже 30 відсотків населення області.
Генеральним планом забудови м. Вінниці передбачено комплексний розвиток східного району міста. Проектом детального планування передбачено будівництво житлового мікрорайону "Східний" з розвиненою інфраструктурою (Немирівське шосе - вул. Чехова, площа 34,2055 гектара, кількість населення близько 13119 осіб). Відповідно до розробленої проектної документації мікрорайон включатиме вісім житлових кварталів, у тому числі житлову забудову для Міноборони.
Крім того, враховуючи Стратегію розвитку Вінницької області до 2015 року, на вільній від забудови (вздовж автомагістралі Немирівське шосе) території площею 84 гектара проектом детального планування передбачено розмістити промислову зону, що включатиме не менш як 12 великих та близько 30 середніх і малих промислових виробництв.
Інвестиційну привабливість регіону планується підвищити шляхом будівництва автомобільних доріг, інженерних мереж тощо. Схема розподілу території дає змогу зменшувати або збільшувати площу ділянки з урахуванням потреб замовника.
Теплопостачання підприємств Східного промислового району передбачається здійснювати від індивідуальних котелень, які розміщуються безпосередньо на території кожного промислового підприємства.
Здійснення зазначених заходів потребує збільшення обсягів енергопостачання та підвищення рівня енергозабезпеченості.
Основними причинами виникнення проблем електрозабезпечення м. Вінниці є:
постачання електроенергії всім споживачам від одного джерела - підстанції 330/110/10 кВ "Вінницька" (с. Тюшки);
відсутність зв'язків міської електромережі 110 кВ з іншими джерелами живлення напругою 330 кВ;
граничне завантаження головних ділянок ліній електропередачі, які утворюють дволанцюгове міське кільце з напругою 110 кВ.
З метою розв'язання проблеми дефіциту електричної потужності в м. Вінниці згідно із схемою перспективного розвитку електромереж 35-110 кВ ВАТ "АК Вінницяобленерго" для забезпечення приєднання нової дволанцюгової лінії напругою 110 кВ від вузлової підстанції 110 кВ міського кільця необхідно здійснити:
реконструкцію підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька" у зв'язку з необхідністю приведення схеми розподільчого устаткування 110 кВ у відповідність з типовою схемою;
встановлення другого автотрансформатора 330/110/35 кВ потужністю 125 МвА на підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька".
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час затвердження фінансових планів державного підприємства "Національна енергетична компанія "Укренерго" передбачити кошти для фінансування реконструкції підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька" для забезпечення надійного енергопостачання у Вінницькій області.
Відповідальне за виконання -
Мінпаливенерго;
Вінницька обласна рада:
здійснити заходи щодо виділення земельної ділянки.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок власних коштів підприємства, державного та місцевого бюджетів, інших джерел. Обсяги та джерела фінансування визначаються після розроблення та затвердження в установленому законодавством порядку проекту реконструкції.
Загальна вартість робіт становить 110 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 80 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 10 млн., 2012 - 30 млн., 2013 - 36 млн., 2014 році - 4 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінпаливенерго;
з місцевих бюджетів - 10 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 2 млн., 2012 - 3 млн., 2013 - 3,5 млн., 2014 році - 1,5 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація;
з інших джерел - 20 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 5 млн., 2012 - 5 млн., 2013 році - 10 млн. гривень.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів на реконструкцію підстанції 750/330/110/кВ становить 9,1 відсотка загальної суми витрат.
Очікувані результати:
підвищення рівня енергозабезпеченості м. Вінниці та навколишніх районів, забезпечення споживачів надійними джерелами енергозабезпечення та здійснення заходів, спрямованих на застосування електроопалення замість природного газу.
1.7. Будівництво підстанції 110 кВ "Вузлова" та повітряної лінії 110 кВ (дволанцюгова)
Метою спільного заходу є розвантаження існуючих повітряної лінії 110 кВ розподільчого кільця м. Вінниці шляхом будівництва нової підстанції 110 кВ "Вузлова" та дволанцюгової повітряної лінії 110 кВ від зазначеної підстанції до підстанції 750/330/110 кВ "Вінницька". Цей захід спрямований на збільшення обсягів постачання електроенергії з метою розвитку промислової зони та залучення додаткових інвестицій.
Проблемою є відсутність технічної можливості забезпечення нових потенційних споживачів промислової та соціальної сфери додатковою потужністю у зв'язку з недостатньою пропускною спроможністю електричної мережі напругою 110 кВ.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час затвердження інвестиційної програми ВАТ "Вінницяенерго" на відповідні роки передбачити кошти для фінансування заходів щодо розроблення проекту та будівництва підстанції 110 кВ "Вузлова" та повітряної лінії 110 кВ від підстанції 750 "Вінницька".
Відповідальні за виконання:
НКРЕ, Мінпаливенерго;
Вінницька обласна рада:
здійснити заходи щодо виділення земельної ділянки.
Відповідальна за виконання -
Вінницька обласна рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок місцевого бюджету, власних коштів підприємств та інших джерел.
Загальна вартість робіт становить - 50 млн. гривень, з них:
з місцевих бюджетів - 10 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 2 млн., 2012 - 2 млн., 2013 - 3 млн., 2014 році - 3 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація;
з інших джерел (власні кошти підприємств та авансова плата за підключення до електричних мереж) - 40 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 10 млн., 2012 - 15 млн., 2013 році - 15 млн. гривень.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів на будівництво підстанції 110 кВ "Вузлова" та повітряної лінії 110 кВ від підстанції 750 "Вінницька" становитиме 20 відсотків загальної суми витрат.
Очікувані результати:
збільшення обсягів постачання електроенергії для розвитку промислової зони та залучення додаткових інвестицій у м. Вінниці.
Спільний захід 2. Ліквідація наслідків підтоплення територій в містах і селищах області
2.1. Ліквідація наслідків підтоплення територій в містах і селищах області
Метою спільного заходу є ліквідація наслідків підтоплення територій в містах і селищах області та їх захист від шкідливої дії вод.
Територія Вінницької області характеризується складною неоднорідною геологічною структурою. Перезволожені ґрунти найбільш поширені на окремих локальних ділянках. Високий рівень ґрунтових вод зумовлено, зокрема, природними факторами. Від кількості та щільності опадів залежить кількість будинків, що потерпають від наслідків підтоплення.
Стан ґрунтових вод найбільше впливає на житлову забудову садибного типу в мм. Гайсині, Хмільнику та смт Липовець. У зазначених населених пунктах в зоні підтоплення розташовано 300 будинків, де проживає 940 осіб.
На території м. Вінниці в зоні потенційного ризику підтоплення розташовано 38 будинків.
Підтоплення призводить до погіршення стану забудованих територій та санітарних умов проживання людей, збільшення захворюваності, забруднення води і ґрунтів, заболочення значних ділянок землі, розвитку небезпечних геологічних процесів, пошкодження або руйнування будівель, споруд та мереж.
Спільні дії Кабінету Міністрів України та Вінницької обласної ради спрямовуватимуться на розв'язання проблеми ліквідації наслідків підтоплення територій у містах і селищах та їх захисту від шкідливої дії вод.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час формування проекту Державного бюджету України на виконання заходів "Комплексної програми ліквідації наслідків підтоплення територій в містах і селищах України" кошти для фінансування інвестиційних проектів ліквідації наслідків підтоплення.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінфін;
Вінницька обласна рада:
забезпечити виділення з обласного бюджету коштів для розроблення відповідної проектно-кошторисної документації та проведення робіт з ліквідації наслідків підтоплення.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.
Загальна вартість робіт становить 15 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 13,5 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 1,124 млн., 2011 - 4,12 млн., 2012 - 4,12 млн., 2013 році - 4,136 млн. гривень;
Головний розпорядник -
Мінжитлокомунгосп;
з місцевих бюджетів - 1,5 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 0,1 млн., 2011 - 0,5 млн., 2012 - 0,5 млн., 2013 році - 0,4 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Співфінансування з місцевих бюджетів становить 10 відсотків загальної суми фінансування.
Очікувані результати:
створення екологічно безпечних умов життя на територіях, на яких існує ризик підтоплення;
запобігання виникненню небезпечних геологічних процесів та їх наслідків;
упорядкування водовідведення поверхневого стоку з територій населених пунктів;
запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.
Спільний захід 3. Розв'язання інфраструктурних проблем обласного центру (будівництво транспортної розв'язки та комплексу з переробки та утилізації твердих побутових відходів)
3.1. Будівництво полігона твердих побутових відходів з розміщенням механіко-біологічного сміттєпереробного заводу
Метою спільного заходу є поліпшення стану навколишнього природного середовища, підвищення рівня екологічного ресурсу територій, зниження антропогенного навантаження на довкілля шляхом будівництва нового полігона твердих побутових відходів з розміщенням механіко-біологічного сміттєпереробного заводу.
На даний час перед Вінницькою областю постала проблема розміщення та знешкодження твердих побутових відходів. Відходи життєдіяльності суспільства вивозяться на полігон твердих побутових відходів поблизу с. Стадниця, який було збудовано в 1979 році та закрито в 1994 році.
З кожним роком зростає навантаження на полігон твердих побутових відходів, який вичерпав свій ресурс, що негативно впливає на навколишнє природне середовище. Так, щорічний приріст обсягів твердих побутових відходів становить 5-10 відсотків (у 2008 році було завезено 550 тис. куб. метрів, а у 2009 році - вже 580 тис. куб. метрів відходів).
На сьогодні необхідним є будівництво сучасного комплексу із знешкодження твердих побутових відходів.
На даний час вирішено питання щодо виділення земельної ділянки для розташування нового полігона з розміщенням сміттєпереробного заводу. Закуплено сміттєсортувальну станцію та ведуться підготовчі роботи з рекультивації полігона твердих побутових відходів поблизу с. Стадниця Вінницького району.
Пілотний проект будівництва нового полігона твердих побутових відходів з розміщенням механіко-біологічного сміттєпереробного заводу за сучасними технологіями повністю відповідає екологічним нормам Європейського Союзу.
Запроектований полігон розрахований на захоронення відходів також з прилеглих районів - Вінницького, Жмеринського, Літинського, Барського та інших (віддалених) районів.
Загальна вартість реалізації проекту становить 271 млн. гривень. Реалізація проекту передбачається у два етапи:
будівництво нового полігона твердих побутових відходів;
будівництво механіко-біологічного сміттєпереробного заводу.
Реалізація першого етапу розрахована на 1,5-2 роки, вартість робіт становить 30 млн. гривень.
На другому етапі проекту вартість підготовчих, будівельних та монтажних робіт становить 241 млн. гривень. Технологія, що використовуватиметься, є комбінацією механічного сортування та двостадійної мезофільної рідкої ферментації. В устаткованні механічного сортування відходи поділяються на кілька потоків для здійснення особливої переробки (утилізації) або видалення. Завдяки включенню в технологічний процес етапу ферментації (зброжування органічної складової) шкідливі викиди в атмосферу мінімізуються та виробляється біогаз з подальшою переробкою в електроенергію та тепло. За попередніми розрахунками строк окупності заводу становить 7-10 років.
Зазначений технологічний процес має такі переваги:
ефективне механічне (гідравлічне) відокремлення речовин;
виробництво енергії;
функціонування установки за рахунок власної виробленої енергії;
зменшення рівня запаху та обсягу викидів вуглекислого газу;
утилізація відходів незалежно від вмісту води та ступеня кислотності.
Реалізація проекту дасть змогу вирішити значну кількість екологічних та соціальних питань (унеможливлення забруднення ґрунтів, повітря, підземних та поверхневих вод, виділення парникових газів в атмосферу, збереження флори та фауни, збереження здоров'я громадян тощо) та досягти певного ступеня економії енергоресурсів з використанням альтернативних джерел енергії. Так, за попередніми підрахунками, потужність блочної електростанції, паливом для якої є газ, що уловлюватиметься з нового полігона твердих побутових відходів, становитиме близько 1 МВт на годину або 8,7 тис. МВт на рік. Обсяги видобутку газу становлять приблизно 500 куб. метрів на годину.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
щороку під час підготовки проекту Державного бюджету України передбачати:
- кошти з Державного фонду охорони навколишнього природного середовища на будівництво полігона твердих побутових відходів.
Відповідальне за виконання -
Мінприроди;
- державні гарантії для залучення кредитних коштів та екологічних інвестицій на будівництво механіко-біологічного сміттєпереробного заводу.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінприроди.
Вінницька обласна рада:
розробити та подати для розгляду відповідних міжнародних фінансових організацій проект будівництва нового полігона твердих побутових відходів;
забезпечити виділення з бюджету м. Вінниці та обласного бюджету співфінансування на виконання робіт з будівництва нового полігона твердих побутових відходів 10,5 млн. гривень, в тому числі у 2010 році - 1 млн., 2011 - 1,5 млн., 2012 - 1,5 млн., 2013 - 2 млн., 2014 - 2 млн., 2015 році - 2,5 млн. гривень;
забезпечити своєчасне використання коштів під час будівництва нового полігона твердих побутових відходів з розміщенням механіко-біологічного сміттєпереробного заводу.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація,
Вінницька міська рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюється за рахунок коштів державного, обласного бюджету та бюджету м. Вінниці, коштів міжнародних фінансових організацій та залучених інвестиційних ресурсів. Загальна вартість робіт становить 271 млн. гривень., з них:
вартість робіт з будівництва нового полігона твердих побутових відходів становить 30 млн. гривень, у тому числі:
з державного бюджету - 19,5 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 3 млн., 2012 - 3,5 млн., 2013 - 4 млн., 2014 - 4,5 млн., 2015 році - 4,5 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Мінприроди, Мінжитлокомунгосп,
Мінфін;
з місцевих бюджетів - 10,5 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 1 млн., 2011 - 1,5 млн., 2012 - 1,5 млн., 2013 - 2 млн., 2014 - 2 млн., 2015 році - 2,5 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація,
Вінницька міська рада.
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету становить 35 відсотків загальної суми витрат;
вартість робіт з будівництва механіко-біологічного сміттєпереробного заводу становить 241 млн. гривень, що фінансуються за рахунок кредитних коштів та екологічних інвестицій, залучення яких гарантується державою (інші джерела): у 2011 році - 21 млн. гривень, 2012 - 40 млн., 2013 - 50 млн., 2014 - 60 млн., 2015 році - 70 млн. гривень.
Очікувані результати:
поліпшення санітарно-екологічного стану області, запобігання виникненню надзвичайних екологічних ситуацій, захист і збереження земельних та водних ресурсів від забруднення, зменшення обсягів викидів вуглекислого газу в середньому за рік на 36,4 тис. тонн, повторне використання вторинної сировини, економія енергоресурсів з використанням альтернативних джерел енергії.
II. Розбудова та модернізація об'єктів соціальної та туристично-рекреаційної інфраструктури
Спільний захід 1. Зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я та освіти
1.1. Зміцнення та розвиток матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів області
Метою спільного заходу є підвищення якості надання медичної допомоги жителям області, покращення якості життя хворих з хронічною патологією, створення умов для впровадження сучасних методів діагностики та лікування в лікувально-профілактичних закладах області.
Для забезпечення повноцінного функціонування матеріально-технічної бази закладів галузі необхідно зміцнити матеріально-технічну базу закладів охорони здоров'я, які за висновками проектних організацій визначені як аварійні та передаварійні. Близько 44 відсотків закладів (520) потребують проведення капітального ремонту та реконструкції приміщень.
Основні будівлі обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова побудовані у XIX сторіччі, окремі будівлі експлуатуються понад 30 років і не відповідають сучасним санітарним вимогам надання медичної допомоги на третинному рівні: відсутні приміщення для сучасних операційних, палати для двох-трьох пацієнтів з індивідуальними санітарними блоками тощо.
Хмільницька обласна фізіотерапевтична лікарня - єдиний в Україні реабілітаційний заклад, що використовує природні запаси радонової води для лікування опорно-рухового апарату. Лікарня розташована в будівлях, які потребують реалізації конструктивних рішень для приведення їх у відповідність із сучасними вимогами енергозбереження.
Обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф розташований у пристосованій, нетиповій будівлі з обмеженим набором приміщень, які потребують реконструкції. Забезпечення центру автомобілем, оснащеним реанімаційним обладнанням, дасть змогу забезпечити екстрену медичну допомогу на сучасному рівні.
Постановою Кабінету Міністрів України від 10 грудня 2003 р. N 1906 затверджена Державна програма будівництва сучасних інфекційних лікарень (відділень) в обласних центрах та великих містах на 2004-2010 роки (Офіційний вісник України, 2003 р., N 51, ст. 2681). Інфекційні хвороби становлять загрозу для здоров'я нації та економіки держави. В Україні рівень інфекційної захворюваності становить третину загальної захворюваності. Зростають показники смертності від інфекційних захворювань. У 2002-2010 роках цей показник зріс більш як у два рази порівняно з 2000 роком.
Потребує удосконалення матеріально-технічна база інфекційних стаціонарних лікарень, обладнання їх сучасним устаткованням, лікувальною та діагностичною апаратурою. У типових приміщеннях розташовані 46,1 відсотка інфекційних стаціонарних лікарень, з них відділення анестезіології та інтенсивної терапії - 11,8 відсотка, коксовані відділення - лише 34,1 відсотка інфекційних стаціонарів.
Для розв'язання зазначених проблем у рамках спільного заходу передбачається:
здійснити будівництво хірургічного корпусу на 240 ліжок обласної клінічної лікарні імені М.І. Пирогова.
Проект корпусу лікарні передбачає будівництво трьох блоків: двох стаціонарів по 120 ліжок та дев'ятиповерхової середньої частини, яка з'єднає стаціонари, де розміщені ліфти, сходові клітини, санітарні вузли тощо.
Будівництво обласної лікарні імені М.І. Пирогова розпочато у 1992 році. Проект реконструкції обласної лікарні розроблено у 1989 році Київським проектним інститутом "Медінжсервіс".
З 1998 по 2003 рік кошти на будівництво лікарні не виділялися, роботи не виконувались. У 2009 році здійснено коригування проекту.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2003 р. N 856 "Про затвердження переліку об'єктів, що фінансуються за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів у 2003 році" (Офіційний вісник України, 2003 р., N 23, ст. 1066, N 26, ст. 1278) на будівництво хірургічного корпусу з державного бюджету було виділено 324 тис. гривень.
У 2007 році згідно з наказом Мінрегіонбуду від 23 травня 2007 р. N 20 для проведення подальшої реконструкції об'єкта обласного значення з державного бюджету виділено 5,96 млн. гривень.
Протягом 2008-2009 років на будівництво хірургічного корпусу було виділено з державного бюджету 13,1 млн. гривень (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008 р. N 531 - 6,6 млн. гривень, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. N 544) . Протягом 2000-2009 років з обласного бюджету зазначений об'єкт профінансовано в обсязі 4,8 млн. гривень. Загальна вартість становить 88,19 млн. гривень, у тому числі для закінчення будівництва - 35,7 млн., обладнання - 52,49 млн. гривень;
вирішити питання щодо передачі незавершеної будівництвом споруди корпусу професійного ліцею сфери послуг в м. Хмільнику до спільної власності територіальних громад області для закінчення будівництва та перепрофілювання під лікувально-діагностичне відділення на 250 відвідувань в зміну Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні.
Двоповерхова будівля відповідає сучасним вимогам лікувально-діагностичних закладів з упровадженням заходів з енергозбереження у приміщеннях лікарні. Загальна вартість будівництва становить 6,9 млн. гривень, у тому числі закінчення будівництва - 6 млн., обладнання - 0,9 млн. гривень.
Перший пусковий комплекс реконструкції вводився у 2007-2008 роках, на що з державного бюджету було виділено 1465 тис. гривень згідно з наказом Мінрегіонбуду від 23 травня 2007 р. N 20 та постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008 р. N 531 "Про затвердження переліку об'єктів, що фінансуються у 2008 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток" (Офіційний вісник України, 2008 р. N 43, ст. 1411). Співфінансування з обласного бюджету становило 200 тис. гривень:
здійснити реконструкцію з надбудовою другого поверху відділення термінової та планової консультативної медичної допомоги (санавіація) обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф з придбанням обладнання та спеціальних санітарних транспортних засобів. Загальна вартість становить 14 млн. гривень, у тому числі закінчення будівництва - 7 млн., обладнання - 7 млн. гривень. У 2008 році розроблений за рахунок коштів обласного бюджету проект, вартість проектних робіт становила - 100 тис. гривень. Кошти на зазначену мету з державного бюджету не виділялись;
будівництво обласної інфекційної лікарні у м. Вінниці - проектно-вишукувальні роботи та будівництво. Загальна вартість становить 53 млн. гривень, зокрема будівельні роботи - 38 млн., обладнання - 15 млн. гривень;
забезпечення Вінницької міської лікарні швидкої допомоги апаратом магнітно-резонансної томографії. Вартість обладнання - 10 млн. гривень;
облаштування кардіохірургічної операційної палати Вінницької міської лікарні N 1 для проведення хірургічних втручань із застосуванням шунтування. Вартість обладнання - 5,5 млн. гривень.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачати щороку під час формування Державного бюджету України кошти на завершення будівництва лікувально-профілактичних закладів Вінницької області.
Відповідальний за виконання -
Мінрегіонбуд;
сприяти оснащенню матеріально-технічної бази лікувально-профілактичних закладів Вінницької області, передбачивши кошти під час формування Державного бюджету України на 2011-2015 роки.
Відповідальні за виконання:
МОЗ, Мінфін;
вирішити питання щодо передачі до спільної власності територіальних громад області незавершеної будівлі корпусу професійного ліцею сфери послуг у м. Хмільнику для закінчення його будівництва та перепрофілювання цього приміщення під лікувально-діагностичне відділення на 250 відвідувань в зміну Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні.
Відповідальні за виконання:
МОН, МОЗ, Фонд державного майна,
Мінекономіки;
Вінницька обласна рада:
забезпечити співфінансування передбачених заходів Вінницькою облрадою.
Відповідальна за виконання -
Вінницька обласна рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.
Загальна вартість робіт та обладнання становить 177,571 млн. гривень, з них:
на будівництво - 86,7 млн. гривень;
з державного бюджету 80 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 27,5 млн., 2011 - 40,7 млн., 2012 році - 11,8 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінрегіонбуд;
з місцевих бюджетів 6,7 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 3,7 млн., 2011 - 2,5 млн., 2012 році - 0,5 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету становить 7,7 відсотка загальної суми витрат:
на обладнання - 90,871 млн. гривень;
з державного бюджету 88,871 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 31,881 млн., 2012 - 48,99 млн., 2013 році - 8 млн. гривень.
Головний розпорядник -
МОЗ;
з місцевих бюджетів 2 млн. гривень, зокрема у 2012 році - 1 млн., 2013 році - 1 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету становить 2,2 відсотка загальної суми витрат.
Очікувані результати:
зменшення на 15 відсотків кількості хворих, що отримують лікування за межами області;
збільшення кількості та діапазону оперативних втручань на третинному рівні (на 1800 операцій щороку);
підвищення хірургічної активності до 87-90 відсотків, зменшення загального терміну перебування хворого на ліжку у відділеннях хірургічного профілю на 1-2 дні, що дасть змогу скоротити ліжковий фонд області на 60 ліжок;
збільшення щороку кількості реабілітованих на 1400 хронічних хворих і зниження рівня виходу на первинну інвалідність (10 відсотків);
поліпшення умов перебування хворих в стаціонарних закладах (по 2-3 хворих в палаті) та створення безпечних умов праці для співробітників обласної лікарні імені М.І. Пирогова, обласної дитячої лікарні, Хмільницької обласної фізіотерапевтичної лікарні, протитуберкульозного диспансеру, обласної психоневрологічної лікарні імені О.І. Ющенка; впровадження сучасних методів
діагностики та лікування в лікувально-профілактичних закладах області;
забезпечення навчального процесу у Вінницькому державному університеті імені М.І. Пирогова та медичному коледжі;
підвищення якості та забезпечення надання високоспеціалізованої допомоги жителям районів області, скорочення на 2-2,5 години строку надання допомоги пацієнтам з важкими захворюваннями та скорочення лікарняної летальності на 0,2 відсотка;
щорічний економічний ефект від здійснення заходів становитиме 10-11 млн. гривень.
1.2. Будівництво навчальних закладів
Метою спільного заходу є створення належних умов для навчання учнів загальноосвітніх шкіл.
В області проведено моніторинг стану незавершеного будівництва загальноосвітніх навчальних закладів, визначено 39 об'єктів будівництва шкіл, завершення яких є доцільним. При цьому виділено ті, які внаслідок неналежного технічного стану будівель потребують першочергового завершення.
Серед них:
с. Михайлівка Гайсинського району, в якому середня школа розташована у п'яти пристосованих приміщеннях (побудовані у 1913, 1956 та 1989 роках), які не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. У школі навчається 147 учнів, відсутній спортзал, недостатньо приміщень. Учні 1-2 класів навчаються у приміщенні дошкільних навчальних закладів. Будівлі відновленню не підлягають. За останні роки в селі спостерігається позитивна динаміка народжуваності (в середньому 16 немовлят на рік). Кошторисна вартість об'єкта становила понад 8002,9 тис. гривень. З початку будівництва освоєно 4550 тис. гривень, у тому числі коштів державного бюджету - 850 тис. (згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008 р. N 531) . Залишок кошторисної вартості - 3459 тис. гривень. Завершення будівництва нової школи на 144 учнівських місця заплановано на 2010 рік. Будівельна готовність становить 40 відсотків;
с. Носківці Жмеринського району - будівля школи частково зруйнована під час пожежі у 2000 році та не підлягає реконструкції. Кількість учнів у школі щороку збільшується, становить 152 дитини. Сільською радою замовлена проектна документація будівництва нової школи. Зазначене будівництво потребує підтримки з державного бюджету. Протягом 2003-2008 років на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво школи з державного бюджету виділено 30 тис. гривень (постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2003 р. N 931) та з обласного бюджету близько 440 тис. гривень;
смт Томашпіль Томашпільського району - будівництво школи на 1296 учнівських місць розпочато в 1991 році. Кошторисна вартість об'єкта становила 20873,5 тис. гривень, залишок - 10572,1 тис. гривень. З державного бюджету профінансовано: у 2007 році - 2000 тис. гривень (наказ Мінрегіонбуду від 23 травня 2007 р. N 20), у 2008 році - 2000 тис. (постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008 р. N 531) та у 2009 році - 4000 тис. (розпорядження Кабінету Міністрів України від 13 травня 2009 р. N 544) . Також протягом 2007-2008 років з обласного бюджету на будівництво об'єкта виділено близько 400 тис. гривень. Будівельна готовність об'єкта становить 80 відсотків.
Даний об'єкт перебуває на стадії завершення. За умови виділення коштів з державного бюджету введення об'єкта в експлуатацію заплановано на III квартал 2010 року;
с. Дашів Іллінецького району - функціонує дві загальноосвітні школи I-II та I-III ступеня. 600 учнів навчаються у пристосованих приміщеннях дитячих садків, Будинку культури та двох корпусах аварійної школи, які згідно з технічною документацією не придатні для нормальної експлуатації. Зазначені приміщення не відповідають санітарно-гігієнічним вимогам. У школах відсутні спортзал та їдальня. Будівлі відновленню не підлягають. У селищі спостерігається позитивна динаміка народжуваності (у середньому 27 немовлят на рік). Протягом 2003-2008 років з обласного бюджету виділено близько 150 тис. гривень для підготовки та розробки проектно-кошторисної документації;
с. Соснівка Шаргородського району - головний корпус школи, збудований у 1907 році, не відповідає сучасним вимогам. Школа розташована у приміщенні, яке не відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Будівництво зазначеної школи розпочалось у 2002 році. Його проектна потужність - 24 класи, 384 учні, кошторисна вартість - 22046, 6 тис. гривень. З початку будівництва освоєно - 10513, 3 тис. гривень, в тому числі - 5500 тис. гривень з районного бюджету. Приміщення перекрито, встановлено вікна, двері, проведено електротехнічні та оздоблювальні роботи, здійснено внутрішню штукатурку стін, збудовано огорожу, котельню, майстерню, туалет. Готовність становить 90 відсотків. Фінансування об'єкта з державного бюджету: 2003 рік - 120 тис. гривень (постанова Кабінету Міністрів України від 20 червня 2003 р. N 931) , 2004 рік - 980 тис. (постанова Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2004 р. N 509) , 2006 рік - 923 тис. (постанова Кабінету Міністрів України від 22 травня 2006 р. N 704) , 2007 рік - 1000 тис. (наказ Мінрегіонбуду від 23 травня 2007 р. N 20) та 2008 рік - 1700 тис. (постанова Кабінету Міністрів України від 4 червня 2008 р. N 531) . Протягом 2003-2008 років з обласного бюджету для будівництва школи виділено близько 4500 тис. гривень;
смт Турбів Липовецького району - школа розташована у двох приміщеннях: перше (колишнє приміщення райкому партії) - побудоване у 1956 році; друге (приміщення дитячого садка) - побудоване у 1987 році. У школі навчається 517 учнів, відсутній спортзал. У селищі спостерігається позитивна динаміка народжуваності (у середньому 60 немовлят на рік).
На території школи не завершено будівництво типового приміщення школи, яке розпочато у 1983 та зупинено в 2000 році (законсервовано).
Проектна потужність навчального закладу - 720 учнівських місць. Кошторисна вартість будівництва 20648,7 тис. гривень. Залишок становить 19734,9 тис. гривень. Будівельна готовність - 35 відсотків. Протягом 2001-2008 років на будівництво школи з обласного бюджету виділено 310 тис. гривень;
с. Гопчиця Погребищенського району - незавершене будівництво школи на 240 учнівських місць. Кошторисна вартість об'єкта - 22798,1 тис. гривень, залишок - 21771,7 тис. гривень. Об'єкт перебуває на стадії завершення, будівельна готовність - 60 відсотків. Фінансування з державного бюджету у 2007 році становило 600 тис. гривень (наказ Мінрегіонбуду від 23 травня 2007 р. N 20). Протягом 2001-2008 років на будівництво школи виділено 361,6 тис. гривень з обласного бюджету;
с. Сосонка Вінницького району - у середній загальноосвітній школі I-III ступеня навчається 276 учнів, приміщення 1913 року забудови. Навчання проводиться у дві зміни. Закриті спортивний зал, їдальня. Основний корпус розібраний у зв'язку з аварійністю. Фінансування об'єкта з державного бюджету становить: 2006 рік - 500 тис. гривень (постанова Кабінету Міністрів України від 10 липня 2006 р. N 951) , 2007 рік - 100 тис. гривень (наказ Мінрегіонбуду від 23 травня 2007 р. N 20). Також у 2008 році на реконструкцію зазначеного навчального закладу виділено 135 тис. гривень;
м. Вінниця - на території міста в одноповерховій будівлі забудови 1900 року розташована загальноосвітня школа I-II ступеня N 14. Школа є найстарішою в місті та функціонує понад 100 років. У районі, в якому розміщений навчальний заклад, постійно ведеться житлове будівництво, є перспектива щодо сталого розвитку соціальної інфраструктури. На даний час у школі навчаються майже 400 учнів, однак через відсутність належних умов значна частина дітей району вимушені навчатися в навчальних закладах III ступеня. Вінницькою міською радою здійснені організаційні заходи щодо попередніх проектних розрахунків, визначена земельна ділянка для будівництва нового приміщення школи.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час формування проекту державного бюджету України на відповідний рік передбачати фінансування робіт із завершення будівництва навчальних закладів, що мають значну соціальну значущість.
Відповідальний за виконання -
Мінрегіонбуд, МОН;
Вінницька обласна рада:
забезпечити співфінансування передбачених заходів Гайсинською, Жмеринською, Томашпільською, Іллінецькою, Липовецькою, Шаргородською, Погребищенською, Вінницькою районними радами та Вінницькою міською радою.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація,
Вінницька міська рада,
Гайсинська, Жмеринська,
Томашпільська, Іллінецька,
Липовецька, Шаргородська,
Погребищенська, Вінницька районні
ради.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок трансфертів з державного бюджету місцевим бюджетам на соціально-економічний розвиток та коштів місцевих бюджетів.
Загальна вартість робіт становить 168,015 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 139,775 млн. гривень: у 2010 році - 33,79 млн., 2011 - 45,485 млн., 2012 - 43 млн., 2013 році - 17,5 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінрегіонбуд;
з місцевих бюджетів - 28,24 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 6,6 млн., 2011 - 9,1 млн., 2012 - 6,665 млн., 2013 році - 5,875 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька обласна рада,
Вінницька міська рада,
облдержадміністрація,
Гайсинська, Жмеринська,
Томашпільська, Іллінецька,
Липовецька, Шаргородська,
Погребищенська, Вінницька районні
ради.
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету становить 16,8 відсотків загальної суми витрат.
Очікувані результати:
введення в експлуатацію нових приміщень загальноосвітніх шкіл:
у 2010 році - в смт Томашпіль, с. Соснівка Шаргородського району, с. Михайлівка Гайсинського району;
у 2011 році - с. Гопчиця Погребищенського району;
у 2012 році - с. Носківці Жмеринського району, с. Сосонка Вінницького району;
у 2013 році - смт Турбів Липовецького району, с. Дашів Іллінецького району, загальноосвітня школа N 14 м. Вінниці;
створення належних умов для навчання учнів у зазначених населених пунктах. Загалом буде покращено умови навчання для майже 4700 учнів;
підвищення якості надання освітніх послуг, формування освітніх округів. Розвиток позакласної та позашкільної освіти;
покращення умов праці для 500 учителів та технічних працівників шкіл.
Спільний захід 2. Реставрація та ремонт об'єктів культурної спадщини
2.1. Проведення ремонтно-реставраційних робіт з відновлення пам'ятки архітектури і містобудування XVIII століття - Палацу Потоцьких
Метою спільного заходу є реставрація і пристосування пам'ятки архітектури і містобудування національного значення для створення культурно-мистецького центру (музей книги, картинна галерея та мистецький салон), що сприятиме розвитку високорентабельної туристичної галузі, яка повинна максимально задовольнити потреби населення, забезпечити на цій основі комплексний розвиток області за умови збереження пам'яток культурної спадщини.
Легендарний "Подільський Версаль", який своєю красою конкурує з кращими палацовими спорудами світу, збудовано у 1782 році.
У 2010-2014 роках передбачається здійснити:
ремонтно-реставраційні роботи фасаду, внутрішніх приміщень, укріплення фундаментів, реконструкцію системи опалення центрального корпусу, східної галереї та східного корпусу;
ремонтно-реставраційні роботи та пристосування західної галереї і західного корпусу під культурно-мистецький центр;
реконструкцію парку "Хороше".
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час формування проекту Державного бюджету України на відповідний рік вирішувати питання щодо виділення коштів для виконання Загальнодержавної програми збереження та використання об'єктів культурної спадщини на 2004-2010 роки, затвердженої Законом України від 20 квітня 2004 р. N 1692-IV, та надання субвенції з державного бюджету обласному бюджету на збереження, пристосування, проведення протиаварійних, консерваційних та ремонтно-реставраційних робіт на пам'ятках архітектури та монументального мистецтва.
Відповідальні за виконання:
Мінрегіонбуд, МКТ;
Вінницька обласна рада:
розробити відповідну проектно-кошторисну документацію;
забезпечити співфінансування з місцевих бюджетів заходів щодо проведення науково-дослідних робіт.
Відповідальна за виконання -
Вінницька обласна рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за Загальнодержавною програмою збереження та використання об'єктів культурної спадщини на 2004-2010 роки, та місцевих бюджетів.
Загальна вартість робіт становить 67 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 52,8 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 13,2 млн., 2012 - 13,2 млн., 2013 - 13,2 млн., 2014 році - 13,2 млн. гривень.
Головний розпорядник коштів -
Мінрегіонбуд;
з місцевих бюджетів - 14,2 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 3,5 млн., 2011 - 3,5 млн., 2012 - 3,6 млн., 2013 році - 3,6 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька обласна рада.
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету становить 21,2 відсотказагальної суми витрат.
Очікувані результати:
реставрація пам'яток архітектури і містобудування національного значення, створення культурно-мистецького центру;
популяризація Палацу Потоцьких як об'єкта світової культурної спадщини, залучення інвестицій;
активізація розвитку туризму на Вінниччині з розвитком відповідної інфраструктури та забезпеченням нових робочих місць;
розвиток туристичного бізнесу, прийняття до 5 тис. туристів на рік;
отримання додаткових надходжень до бюджетів усіх рівнів у обсязі 6,7 млн. гривень.
2.2. Реставрація, реконструкція та оснащення Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені М.К. Садовського
На початку 50-х років XIX ст. побудовано обласний музично-драматичний театр - єдиний в області центр проведення суспільно-політичних та культурно-мистецьких заходів. Будівля театру є пам'яткою архітектури та містобудування місцевого значення.
Концепція організації дозвілля мешканців Вінниччини і її гостей передбачає використання обласних закладів культури і дозвілля як базових майданчиків для проведення культурних і мистецьких програм, ознайомлення гостей з історико-культурною спадщиною краю.
Функціонуванню закладу та розвитку його діяльності перешкоджає незадовільний стан матеріально-технічної бази. З часу введення в дію капітальний ремонт в приміщеннях театру не проводився.
Метою спільного заходу є виконання завдань із створення умов для формування культурного простору Вінниччини та організації дозвілля мешканців області, туристів та екскурсантів, що відвідують м. Вінницю.
Перелік робіт, які необхідно виконати у 2011-2013 роках:
здійснення заходів з енерго- та теплозбереження, заміна вікон і дверей на металопластикові, завершення будівництва котельні з переходом на альтернативний вид опалення (електричне), реконструкція системи опалення;
реконструкція сцени із заміною силової та освітлювальної електромережі;
проведення внутрішніх оздоблювальних робіт глядацької зали, гримерних кімнат, створення відповідного інтер'єру приміщення театру.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час підготовки проекту Державного бюджету України на відповідний рік вирішити питання щодо виділення коштів Мінрегіонбуду за відповідними програмами та надання субвенції з державного бюджету обласному бюджету для проведення реконструкції та реставраційних робіт на пам'ятках архітектури та монументального мистецтва.
Відповідальний за виконання -
Мінрегіонбуд.
Вінницька обласна рада:
забезпечити співфінансування з місцевих бюджетів технічного обстеження, розроблення відповідної проектно-кошторисної документації та проведення реставрації з реконструкцією Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру імені М.К. Садовського.
Відповідальна за виконання -
Вінницька обласна рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок:
коштів, передбачених у державному бюджеті Мінрегіонбуду за програмами, що спрямовані на проведення ремонтно-реставраційних робіт на об'єктах культурної спадщини (у разі їх надходження);
трансфертів з державного бюджету обласному бюджету для збереження, пристосування, проведення протиаварійних та ремонтно-реставраційних робіт на пам'ятках архітектури та монументального мистецтва Вінницької області, в тому числі науково-дослідних, і розроблення проектно-кошторисної документації;
коштів місцевих бюджетів.
Загальна вартість робіт становить 54,3 млн. гривень, в тому числі:
кошти державного бюджету - 42 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 14 млн., 2012 - 14 млн., 2013 - 14 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінрегіонбуд;
кошти місцевих бюджетів - 12,3 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 3 млн., 2012 - 4,3 млн., у 2013 - 5 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька обласна рада.
Обсяг співфінансування з місцевого бюджету становить 22,7 відсотка загальної суми витрат.
Обсяг та порядок фінансування спільного заходу за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів уточнюватимуться щороку з урахуванням реальних можливостей бюджету та встановленого порядку використання бюджетних коштів.
Очікувані результати:
активізація розвитку професійного мистецтва, забезпечення умов для створення високоякісного мистецького продукту та надання послуг населенню, налагодження відповідних умов для творчої праці провідного мистецького колективу області.
Спільний захід 3. Забезпечення доброякісною питною водою населення Вінницької області
3.1. Будівництво водопроводів для задоволення потреб сільського населення Вінницької області
Метою спільного заходу є покращення екологічного стану населених пунктів, що розташовані біля найбільшого в області полігона твердих побутових відходів; задоволення потреб сільського населення у високоякісному водопостачанні; поліпшення здоров'я населення.
Негативний вплив найбільшого в області полігона твердих побутових відходів на екологію спричиняє небезпеку забруднення прісних вод сіл Приборівка, Косаківка, Соболівка, Сиваківці Липовецького району, населення яких становить 2691 чоловік. Населені пункти розташовані на відстані від 1,2 кілометра (с. Соболівка) до 5 кілометрів (с. Приборівка) до найбільшого в області полігона твердих побутових відходів в с. Стадниця Вінницького району.
При проектній потужності полігона 550 тис. куб. метрів відходів, їх накопичено понад 8 млн. тонн, що в 15 разів перевищує проектну потужність сміттєзвалища. Щорічний обсяг вивозу відходів на полігон з м. Вінниця становить 574 тис. куб. метрів і зростає майже на 3 відсотки щороку. Особливу небезпеку становить накопичення фільтрату, який проникає у підземні водоносні горизонти і ґрунт, що може призвести до поширення інфекційних хвороб серед мешканців найближчих населених пунктів.
Рівень забруднення ґрунтових вод за межами санітарно-захисної зони полігона перевищує гранично допустимі нормативи за завислими речовинами в 11 разів, за азотом амонійним - у 37 разів, за біологічним споживаням кисню - в 36 разів. У складі фільтрату надзвичайно високий вміст хлоридів - 3750 мг/л, заліза - 14 мг/л, цинку - 12,5 мг/л, нітратів - 55 мг/л, амонійних солей - 24,5 мг/л.
Існує нагальна потреба у будівництві п'яти артезіанських свердловин та 45 кілометрів водопровідних мереж до сіл Приборівка, Косаківка, Соболівка, Сиваківці Липовецького району. Вартість будівництва становить 29,2 млн. гривень, у тому числі вартість виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво водогонів в селах Приборівка, Косаківка, Соболівка, Сиваківці Липовецького району - 1,4 млн., вартість виконання будівельних робіт - 27,8 млн. гривень.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час підготовки проекту Державного бюджету України на відповідний рік передбачати для здійснення заходів Загальнодержавної програми "Питна вода України на 2006-2020 роки", затвердженої Законом України від 3 березня 2005 р. N 2455-IV, та Загальнодержавної програми розвитку водного господарства, затвердженої Законом України від 17 січня 2002 р. N 2988-III, кошти для фінансування будівництва водопроводів для забезпечення потреб населення сіл Приборівка, Соболівка, Сиваківці та Косаківка Липовецького району Вінницької області.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Держводгосп;
Вінницька обласна рада:
забезпечити співфінансування будівництва водопроводів для задоволення потреб у високоякісному водопостачанні населення сіл Приборівка, Соболівка, Сиваківці та Косаківка Липовецького району Вінницької області з обласного бюджету та бюджетів територіальних громад сіл.
Відповідальні за виконання:
Вінницька облрада,
Вінницька облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.
Загальна вартість робіт становить 29,2 млн. гривень., з них:
з державного бюджету - 26,3 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 1,3 млн., 2011 - 5 млн., 2012 - 5 млн., 2013 - 5 млн., 2014 - 5 млн., 2015 - 5 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Мінжитлокомунгосп, Держводгосп;
з місцевих бюджетів - 2,9 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 0,1 млн., 2011 - 0,56 млн., 2012 - 0,56 млн., 2013 - 0,56 млн., 2014 - 0,56 млн., 2015 - 0,56 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Вінницька облрада,
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів становить 10 відсотків загальної суми витрат.
Очікуваний результат -
задоволення потреб 2691 жителя сіл Приборівка, Соболівка, Сиваківці та Косаківка Липовецького району Вінницької області у сталому високоякісному водопостачанні шляхом будівництва 5 артезіанських свердловин та 45 кілометрів водопровідних мереж.
3.2. Завершення розпочатих робіт з будівництва та реконструкції на об'єктах житлово-комунального господарства, що фінансувалися за рахунок державних програм та субвенцій за минулі роки
Метою спільного заходу є завершення реалізації пілотних проектів житлово-комунального господарства з будівництва та реконструкції, що фінансувалися за рахунок коштів, виділених для виконання державних програм та субвенцій за попередній період.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 травня 2007 р. N 779 "Про затвердження переліку об'єктів, що фінансуються у 2007 році за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих на соціально-економічний розвиток регіонів, заходів з попередження аварій і запобігання техногенним катастрофам у житлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктах комунальної власності, в тому числі на ремонт і реконструкцію теплових мереж та котелень" (Офіційний вісник України, 2007 р., N 41, ст. 1616) та на виконання бюджетних програм "Розвиток та реконструкція централізованих систем водопостачання та водовідведення" та "Загальнодержавна програма реформування і розвитку житлово-комунального господарства" розпочато роботи на 33 об'єктах житлово-комунального господарства. Загальна кошторисна вартість робіт становить 71,3 млн. гривень, з яких профінансовано 20,7 млн. гривень. Станом на 1 січня 2010 р. не профінансовано роботи на об'єктах незавершеного будівництва на суму орієнтовно 50,6 млн. гривень.
Зокрема, у 2007 році за рахунок коштів бюджетної програми "Розвиток та реконструкція централізованих систем водопостачання та водовідведення" розпочато роботи на об'єкті "Система водопостачання від Суворівського водозабору м. Тульчин - будівництво" загальною кошторисною вартістю 8 397,95 тис. гривень. У 2007 році підрядною організацією виконано робіт на суму 1130,4 тис. гривень, а саме - побудовано свердловину, прокладено 7,1 кілометра водопровідних мереж. У 2009 році фінансування коштів на зазначені цілі здійснювалось в обсягах, що не дало змоги включити зазначений об'єкт до фінансування за рахунок коштів державного бюджету. Відсутність фінансування унеможливлює завершення робіт на об'єкті, що в свою чергу може призвести до руйнування вже збудованого за попередні роки водопроводу. Для завершення робіт на зазначеному об'єкті станом на 1 лютого 2010 р. необхідно 7 267,55 тис. гривень.
Аналогічна ситуація склалася щодо решти об'єктів.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
надати фінансову підтримку в 2010-2012 роках для завершення розпочатих робіт з будівництва та реконструкції на об'єктах житлово-комунального господарства, що фінансувалися за рахунок державних програм та субвенцій.
Відповідальні за виконання:
Мінжитлокомунгосп, Мінрегіонбуд;
Вінницька обласна рада:
забезпечити виділення з місцевих бюджетів коштів для співфінансування передбачених заходів.
Відповідальна за виконання -
Вінницька обласна рада.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів державного і місцевих бюджетів.
Загальна вартість робіт становить 50,6 млн. гривень., з них:
з державного бюджету - 38 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 13,5 млн., 2012 - 13,5 млн., у 2013 - 11 млн. гривень.
Головні розпорядники:
Мінжитлокомунгосп, Мінрегіонбуд,
Мінекономіки;
з місцевих бюджетів - 12,6 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 3,8 млн., 2011 - 4,4 млн., 2012 - 4,4 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька обласна рада.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів спільного заходу становитиме 24,9 відсотка, зокрема кожного конкретного об'єкта - від 10 до 30 відсотків.
Очікуваний результат -
завершення розпочатих робіт з будівництва та реконструкції на об'єктах житлово-комунального господарства, що фінансувались за рахунок коштів, виділених для виконання державних програм та субвенцій.
Спільний захід 4. Оголошення природних територій м. Хмільника Вінницької області курортом державного значення. Розроблення та забезпечення виконання Державної програми розвитку курорту Хмільник Вінницької області на період до 2015 року
Метою спільного заходу є діяльність, спрямована на становлення, розбудову та функціонування м. Хмільника Вінницької області як курорту державного значення.
Хмільник - місто обласного значення, адміністративний центр Хмільницького району, відомий бальнеологічний курорт. Постановою Ради Міністрів УРСР від 29 грудня 1970 р. N 645 (ЗП УРСР, 1971 р., N 1, ст. 3) м. Хмільник визначений як курорт республіканського значення. Постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1996 р. N 1576 (ЗП України, 1996 р., N 21, ст. 601; Офіційний вісник України, 1997 р., число 51, с. 19) місто внесено до переліку населених пунктів, віднесених до курортних.
За своїми лікувальними факторами курорт Хмільник є унікальним курортом, який за рівнем впливу на організм людини вищий від європейських курортів. Завдяки сучасному обладнанню, новітнім методикам, високому професійному рівню лікарського корпусу ефективність лікування сягає майже 98 відсотків.
Щороку на курорті Хмільник оздоровлюється близько 45 тис. громадян, хоча запаси бальнеологічних ресурсів, які завдяки особливостям гідрогеологічної структури постійно поновлюються природним шляхом, дають змогу щороку приймати до 100 тис. осіб. Таким чином, сім санаторіїв, які діють на території міста, не повною мірою використовують наявний природний потенціал і тим самим не задовольняють потреби всіх бажаючих пролікуватися та відпочити на курорті. Саме з цією метою 20 серпня 2009 р. рішенням 49 сесії Хмільницької міської ради п'ятого скликання затверджено детальний план курортно-рекреаційної зони м. Хмільника, яким передбачено будівництво п'яти санаторно-курортних комплексів та об'єктів їх інфраструктури, що дасть змогу забезпечити роботою близько 5 тис. осіб. Планом також передбачено формування громадського центру загальнокурортного значення, створення розвинутої системи установ і підприємств обслуговування (центр побутового обслуговування, магазини, ресторани, кафе), розвиток інженерно-транспортної інфраструктури, зокрема розширення проїзної частини вул. Курортна, будівництво радоноводів, насосних станцій, водогонів питної води, об'єктів енергозабезпечення тощо.
На сьогодні охоронна зона курорту у 15 разів більша за територію міста. Саме в цій зоні відтворюються основні рекреаційні ресурси. Для ефективної та сталої експлуатації цих ресурсів необхідні спеціальні режими їх використання та відтворення на всій зоні курорту, створення сприятливих умов для лікування людей та діяльності державних і приватних закладів охорони здоров'я, узгодження плану розвитку міста та його округів.
Зосередженість в одному місці унікального комплексу рекреаційних ресурсів, наявність інфраструктури та використання природних лікувальних ресурсів для лікування людей, зумовлює необхідність надання курорту Хмільник статусу курорту державного значення відповідно до Закону України "Про курорти".
Для забезпечення розвитку курорту Хмільник, підвищення його значних та унікальних лікувальних потужностей і можливостей Кабінет Міністрів України та Вінницька обласна рада спрямовуватимуть спільні дії на:
підготовку проекту Закону України "Про оголошення природних територій м. Хмільника Вінницької області курортом державного значення";
розроблення проекту Державної програми розвитку курорту Хмільник Вінницької області на період до 2015 року.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
забезпечити підготовку та подання на розгляд Верховної Ради України проекту Закону України "Про оголошення природних територій м. Хмільника Вінницької області курортом державного значення";
забезпечити розроблення та подання на розгляд Верховної Ради України проекту Державної програми розвитку курорту Хмільник Вінницької області на період до 2015 року.
Відповідальне за виконання -
МКТ;
Вінницька обласна рада:
забезпечити підготовку та подання МКТ клопотання про оголошення природних територій Хмільника Вінницької області курортом державного значення.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
обладміністрація.
Очікувані результати:
надання курорту Хмільник статусу курорту державного значення;
прийняття Державної програми розвитку курорту Хмільник Вінницької області на період до 2015 року;
збільшення до 100 тис. на рік осіб, які оздоровлюватимуться на курорті Хмільник;
створення дієвої системи захисту унікальних природних ресурсів та організації управління курортом Хмільник;
підвищення рівня використання бальнеологічно-лікувальних факторів курорту Хмільник;
створення умов для подальшого розвитку та розбудови міста-курорту як сучасного високоефективного конкурентоспроможного бальнеологічного центру радонової терапії;
додатковий обсяг надходжень до бюджетів усіх рівнів;
посилення іміджу України як держави з унікальними курортними та туристичними можливостями і потенціалом.
III. Розвиток агропромислового комплексу на основі сучасних інноваційних технологій
Спільний захід 1. Виробництво сільськогосподарської продукції з екологічно чистої сировини
1.1. Вирощування екологічно чистої продукції
Метою спільного заходу є впровадження та популяризація органічних товарів з власною маркою на вітчизняному та зарубіжних ринках, виробництво високоякісної сільськогосподарської продукції та розвиток органічного напряму сільського господарства, розв'язання ряду екологічних проблем, підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору та його конкурентоспроможності на світовому ринку.
Вінниччина має унікальні сільськогосподарські землі для ведення органічного землеробства, які відповідають вимогам щодо рівня їх забруднення шкідливими речовинами: пестицидами, важкими металами, радіонуклідами тощо і на яких можна вирощувати екологічно чисту продукцію на рівні світових стандартів.
На початку 2000 року Іллінецький коледж Вінницького аграрного університету став одним із співзасновників швейцарсько-українського товариства з питань розвитку контактів, накопичення досвіду та поширення екологічних ідей. Таким чином, з приватних ініціатив та за активної підтримки урядів обох держав розпочато реалізацію проекту з розвитку органічного сільського господарства в Україні.
Число фермерів, що виробляють органічну продукцію, з кожним роком зростає. На сьогодні налічується 35 сертифікованих фермерських господарств, які на площі понад 2 тис. гектарів вирощують екологічно чисту продукцію, 17 з яких розташовані у Вінницькій області. Протягом 2010-2015 років планується перехід близько 15 відсотків сільськогосподарських підприємств на екологічно чисте землеробство.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
запровадити механізм державного стимулювання сільськогосподарських виробників, які займаються виробництвом екологічно чистої сільськогосподарської продукції, а саме:
забезпечити розробку проектів законодавчих актів, спрямованих на розвиток та підтримку розвитку екологічно чистого аграрного виробництва, створення внутрішнього ринку екологічно чистої продукції;
забезпечити державну підтримку виробництва в області екологічно чистої продукції рослинництва, зокрема шляхом надання відповідної дотації та надання компенсації банківських відсотків за залученими кредитами.
Відповідальне за виконання -
Мінагрополітики
Вінницька обласна рада:
прийняти обласну програму виробництва екологічно чистої продукції;
забезпечити співфінансування місцевих програм та проектів з розвитку органічного сільського господарства.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів державного, місцевих бюджетів та інших джерел.
Загальна вартість робіт та обсяги фінансування з державного та місцевого бюджетів визначатиметься щороку відповідно до розробленого та затвердженого в установленому порядку механізму державної підтримки сільськогосподарських виробників, які займаються органічним виробництвом, та обласної програми виробництва екологічно чистої продукції.
Очікувані результати:
забезпечення населення екологічно чистою продукцією, підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору економіки, конкурентоспроможності вітчизняного аграрного виробництва та нарощення його експортного потенціалу, розв'язання ряду екологічних проблем;
протягом 2010-2015 років планується перевести 19,7 тис. гектарів для вирощування високоякісної сільськогосподарської продукції та 15 відсотків сільськогосподарських підприємств - на екологічне землеробство.
Спільний захід 2. Відновлення роботи підприємств спиртової промисловості
Метою спільного заходу є розв'язання проблем із відновлення роботи спиртових заводів, що розташовані на території Вінницької області. На сьогодні їх налічується 11.
Майже половина обсягу (42,3 відсотка) виробленого спирту в області належить державному підприємству "Немирівський спиртовий завод", основним споживачем якого є Українська горілчана компанія "NEMIROFF". Потужність заводу становить 8500 дал спирту на добу.
У 2010 році окремі підприємства спиртової галузі працюють в умовах неповного робочого часу. Заборгованість із заробітної плати на п'яти спиртових заводах станом на 1 лютого 2010 р. становила 1735,1 тис. гривень (на 1 січня 2009 р. боргів не було).
Станом на 1 січня 2010 р. щодо п'яти спиртозаводів Господарським судом області відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" порушено провадження у справі про банкрутство.
Кредиторська заборгованість цих державних підприємств становить 53,26 млн. гривень, у тому числі Барського спиртового комбінату - 15,73 млн., Тростянецького спиртового заводу - 8,16 млн., Уладівського спиртового заводу - 14,83 млн., Чечельницького спиртового заводу - 8,65 млн., Юрківецького спиртового заводу - 5,89 млн. гривень.
Для збереження виробничого потенціалу спиртових заводів Вінницької області передбачається налагодити виробництво добавок до біопалива на основі біоетанолу або флегмового компоненту ректифікації зневодненого денатурованого спирту на Барському спиртовому комбінаті (21,6 тис. тонн на рік, або 2700 тис. дал на рік) та Гайсинському спиртовому заводі (10,8 тис. тонн на рік, або 1350 тис. дал на рік). Схемою виробництва передбачається повне завантаження існуючих потужностей з виробництва зневодненого спирту зазначених підприємств. На інших підприємствах області буде вироблятися спирт-сирець (державне підприємство "Чечельницький спиртовий завод" (600 тис. дал на рік), державне підприємство "Мартинівський спиртовий завод" (900 тис. дал на рік) та здійснюватись виробництво високоякісного зернового спирту збільшеним відбором головної фракції етилового спирту в кількості 810 тис. дал на рік (державні підприємства "Немирівський спиртовий завод", "Овечацький спиртовий завод", "Бершадський спиртовий завод" та "Бджільнянський спиртовий завод"), що як сировина для виробництва добавок постачатиметься на Барський спиртовий комбінат та Гайсинський спиртовий завод.
Потреба України в біоетанолі становить близько 1 млн. тонн на рік. На даний час підприємствами Вінницької області може бути організовано випуск близько 30 тис. тонн біоетанолу на рік.
Існують найважливіші ключові проблеми державних спиртових заводів, а саме: неповне завантаження виробничих потужностей та збут готової продукції. У зв'язку з цим порушується питання про збільшення завантаження спиртових підприємств не менш як на 30 відсотків шляхом надання більшого обсягу нарядів на реалізацію спирту та розгляду всього комплексу питань стосовно відновлення виконання державної програми "Етанол", затвердженої постановою Кабінету Міністрів України від 4 липня 2000 р. N 1044 (Офіційний вісник України, 2000 р., N 27, ст. 1126) як стратегічно важливого напряму реалізації державної політики на ринку нафтопродуктів на найближчу перспективу.
З метою зниження питомих витрат енергоносіїв Барський спиртовий комбінат, Гайсинський, Тростянецький та Чечельницький спиртові заводи потребують фінансової підтримки на впровадження інноваційних енергозберігаючих технологій та технологій з виробництва альтернативних джерел палива в частині перепрофілювання спиртових заводів на виробництво біоетанолута добавок на основі біоетанолу як компонента моторних сумішевих бензинів та біодизельного палива.
Державним концерном спиртової та лікеро-горілчаної промисловості (концерн "Укрспирт") розроблено Програму розвитку спиртової галузі на 2007-2011 роки, яка затверджена наказом Мінагрополітики від 16 жовтня 2007 р. N 738. Зазначеною програмою передбачено перепрофілювання ряду спиртових заводів області на виробництво біоетанолу. Після перепрофілювання річна потужність спиртових заводів з виробництва біоетанолу становитиме: Барський спиртовий комбінат - 24 тис. тонн, Гайсинський спиртовий завод - 14 тис. тонн, Тростянецький та Чечельницький спиртові заводи - 24 тис. тонн.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
опрацювати питання щодо розроблення проекту Закону України "Про обов'язковість застосування біоетанолу (високооктанова кисневмісна добавка) у виробництві сумішевих бензинів", що розширить ринок споживання спирту за технологічними потребами (етиловий, ректифікований, технічний, біоетанол тощо);
опрацювати механізм компенсації установам та організаціям, які здійснюють енергоефективні заходи та впроваджують проекти;
передбачити заходи з фінансового оздоровлення спиртових заводів області, які перебувають у стані банкрутства;
у державному бюджеті України протягом 2010-2015 років передбачати кошти на фінансування заходів Програми розвитку спиртової галузі на 2007-2011 роки щодо перепрофілювання спиртових заводів на випуск біоетанолу.
Відповідальні за виконання:
Мінагрополітики, Мінекономіки;
Вінницька обласна рада:
прийняти обласну програму використання альтернативних джерел енергії;
забезпечити фінансування місцевих програм та проектів.
Відповідальні за виконання:
Вінницька облрада,
Вінницька облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів державного, місцевого бюджетів та інших джерел.
Загальна вартість робіт становить 100,26 млн. гривень, з них:
з державного бюджету - 95,26 млн. гривень, зокрема у 2010 році - 5,26 млн., 2011 - 10 млн., 2012 - 10 млн., 2013 - 20 млн., 2014 - 20 млн., 2015 - 30 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінагрополітики;
з місцевих бюджетів - 5 млн. гривень, зокрема у 2011 році - 1,5 млн., 2012 - 1 млн., 2013 - 1 млн., 2014 - 1,5 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Вінницька облдержадміністрація.
Обсяг співфінансування з місцевих бюджетів спільного заходу становитиме 5 відсотків.
Очікувані результати:
протягом 2010-2015 років планується повне завантаження підприємств спиртової промисловості;
щорічний обсяг додаткових надходжень до бюджету в сумі 16 млн. гривень, перерахування до Пенсійного фонду України - 3 млн., Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття - 0,2 млн., інших фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування - 0,3 млн. гривень;
збільшення кількості робочих місць в сільській місцевості до 1 тис. працівників, що приведе до збільшення нарахувань з оплати праці на 0,9 млн. гривень.
Спільний захід 3. Створення Подільського навчально-науково-інноваційного центру новітньої сільськогосподарської техніки і технологій як структурного підрозділу Вінницького національного аграрного університету
Метою спільного заходу є впровадження нової техніки і технологій в агропромисловій галузі та приведення її до рівня міжнародних стандартів у навчальній, науково-дослідній та науково-інноваційній діяльності.
На даний час Вінниччина є однією із найбільших виробників сільськогосподарської продукції серед областей України. Незважаючи на кризові явища в економіці, за підсумками 2009 року приріст обсягів виробництва валової продукції сільського господарства становив 3,8 відсотка, в тому числі в рослинництві - 5,4, тваринництві - 0,2 відсотка.
Подільський навчально-науково-інноваційний центр новітньої сільськогосподарської техніки і технологій (далі - навчально-науково-інноваційний центр) може бути утворений як структурний підрозділ Вінницького національного аграрного університету.
На сьогодні в Університеті успішно функціонують 16 наукових шкіл, діяльність яких забезпечують 27 докторів наук, професорів та 75 кандидатів наук, доцентів, що є лідерами у багатьох ключових напрямах розвитку фундаментальної та прикладної науки. У цілому наукові школи задіяні в навчальній та науково-дослідній роботі на 37 кафедрах Університету та в семи філіях аграрних коледжів.
Крім того, утворено 114 філій кафедр на виробництві в передових агроформуваннях регіону. Утворено понад 20 господарчих тематик з різних проблем аграрного виробництва.
Утворення навчально-науково-інноваційного центру дасть можливість підвищити технічний, технологічний і конкурентоспроможний рівень сільськогосподарського виробництва на рівні міжнародних стандартів, запровадити новітні досягнення вітчизняної та іноземної науки, залучити українські та зарубіжні інвестиції, утворити спільні підприємства, зразкові навчально-дослідні господарства не тільки у Вінницькій області, а і в інших регіонах України.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
передбачити під час доопрацювання проекту Державного бюджету України на 2010 рік та формування Державного бюджету України на 2011 рік видатки на утворення та функціонування навчально-науково-інноваційного центру, забезпечити технічне оснащення Центру необхідними зразками вітчизняної та зарубіжної сільськогосподарської техніки, обладнання та технологічних ліній з переробки сільськогосподарської продукції для подальшої її апробації, промислової модернізації та використання у навчально-науково-виробничих цілях;
сприяти налагодженню співробітництва Центру з вітчизняними та зарубіжними організаціями, виробниками та випробувачами сільськогосподарської техніки, обладнання та технологій, науковими установами Національної академії наук, Національної академії аграрних наук тощо.
Відповідальні за виконання:
Мінагрополітики, Мінпромполітики,
Мінекономіки;
Вінницька обласна рада:
виділення додаткових земельних ділянок для проведення апробацій науково-дослідних розробок Центру.
Відповідальні за виконання:
Вінницька обласна рада,
облдержадміністрація.
Порядок та умови фінансування
Фінансування спільного заходу здійснюватиметься за рахунок коштів державного бюджету.
Загальна вартість робіт становить 25,1 млн. гривень, з них з державного бюджету - 25,1 млн., зокрема у 2010 році - 5 млн., 2011 - 10 млн., 2012 році - 10,1 млн. гривень.
Головний розпорядник -
Мінагрополітики.
Очікувані результати:
раціональне використання розробок навчально-науково-інноваційного центру для розвитку економіки аграрних підприємств і соціально-економічного розвитку села;
збільшення обсягів виробництва конкурентоспроможної сільськогосподарської продукції за рахунок підвищення урожайності сільськогосподарських культур та якості продукції, зменшення втрат вирощеного врожаю;
зменшення затрат матеріально-технічних ресурсів і енергії на виробництво сільськогосподарської продукції;
утворення техно- та наукових парків, спільних підприємств;
підвищення інвестиційної привабливості аграрного сектору економіки;
підвищення рівня підготовки фахівців сільськогосподарського виробництва;
участь Вінницького національного аграрного університету у реалізації міжнародних проектів.
IV. Розбудова транспортної та прикордонної інфраструктури
Спільний захід 1. Модернізація і реконструкція Вінницького аеропорту та аеродрому "Вінниця" (Гавришівка)
Метою спільного заходу є відновлення регулярних авіаційних перевезень та утворення логістичного центру на Поділлі.
Через відсутність міжнародних аеропортів із сучасним обладнанням та інфраструктурою на Поділлі (Вінницька, Житомирська, Хмельницька, Тернопільська, Кіровоградська та Черкаська області) для забезпечення міжнародних авіаперевезень постає потреба у сучасному аеропорті. Найбільш підготовленим та перспективним на даний час у регіоні є Вінницький аеропорт, який розміщений в центрі України та має зручну транспортну розв'язку (автомобільну та залізничну) для перевезення пасажирів і вантажів. Аеропорт задовольняє потреби громадян, підприємств, установ та організацій усіх форм власності Подільського регіону в авіаційних перевезеннях.
На завдання голови Вінницької облдержадміністрації щодо розроблення техніко-економічного обґрунтування на реконструкцію та модернізацію Вінницького аеропорту та аеродрому "Вінниця" (Гавришівка) підготовлено та погоджено в Державіаадміністрації стислий розрахунок реконструкції та модернізації Вінницього аеропорту та аеродрому "Вінниця" (Гавришівка), в якому передбачено кошти для розроблення та виготовлення проектно-кошторисної документації.
Аеродром "Вінниця" (Гавришівка) засновано на початку 60-х років. Остання реконструкція та перебудова аеродрому проводилась у 1985-1987 роках. Унаслідок природного старіння і постійної експлуатації без належного ремонту частково вийшли з ладу та спрацювалися елементи конструкції злітно-посадкової смуги, руліжних доріжок, перону та аеровокзального комплексу.
Земельна ділянка перебуває в постійному користуванні Міноборони.
Злітно-посадкова смуга аеродрому за своїми технічними характеристиками не може регулярно приймати сучасні літаки, які використовують майже всі авіакомпанії України та інших держав, і потребує додаткового збільшення її несучої спроможності. На аеродромі експлуатується застаріле радіоелектронне та світлосигнальне обладнання. Також збільшилися вимоги до рівня авіаційної безпеки та обслуговування пасажирів і літаків.
З метою розв'язання зазначених проблем регіону спільними діями Кабінету Міністрів України та Вінницької обласної ради на аеродромі "Вінниця" (Гавришівка) передбачається:
провести реконструкцію та модернізацію злітно-посадкової смуги, руліжних доріжок та перону - 60 млн. гривень;
провести реконструкцію об'єктів та обладнання аеродрому - 28,276 млн. гривень.
Основними користувачами аеродрому є комунальне підприємство аеродром "Вінниця" (Гавришівка) та військово-повітряні сили Міноборони. Існує велика заінтересованість з боку іноземних та українських авіакомпаній у відкритті регулярних та чартерних рейсів як в межах України, так і за її межами.
Протягом 2008-2009 років з метою відновлення роботи Вінницького аеропорту та аеродрому "Вінниця" (Гавришівка) освоєно 8,5 млн. гривень для ремонту злітно-посадкової смуги та перону, аеровокзального комплексу, інженерних мереж та інфраструктури аеропорту, в результаті чого аеропорт отримав відповідні сертифікати і статус міжнародного.
Експлуатація і розвиток аеропорту "Вінниця" (Гавришівка) без подальшої модернізації та реконструкції згідно з діючими вимогами Міжнародної організації цивільної авіації неможливі.
Для здійснення спільного заходу сторони зобов'язуються:
Кабінет Міністрів України:
під час формування проекту Державного бюджету України на відповідний рік передбачати кошти для фінансування модернізації і реконструкції злітно-посадкової смуги Вінницького аеропорту та аеродрому "Вінниця" (Гавришівка).

................
Перейти до повного тексту