1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Постанова


КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
П О С Т А Н О В А
від 20 серпня 2003 р. N 1296
Київ
Про затвердження Програми регулювання міграційних процесів на 2003-2005 роки
З метою забезпечення послідовної та комплексної реалізації державної міграційної політики Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити Програму регулювання міграційних процесів на 2003-2005 роки (додається).
2. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям забезпечити виконання Програми, затвердженої цією постановою.
Прем'єр-міністр України В.ЯНУКОВИЧ
Інд. 28
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 20 серпня 2003 р. N 1296
ПРОГРАМА
регулювання міграційних процесів на 2003-2005 роки
Програма регулювання міграційних процесів на 2003-2005 роки (далі - Програма) спрямована на послідовну і комплексну реалізацію міграційної політики держави.
Міграційні тенденції, що сформувалися протягом останніх десяти років, свідчать про активну участь України у світових міграційних процесах.
Кінець XX початок XXI століття характеризується різкими змінами структури і характеру міграційних потоків. Так, якщо за період з 1990 по 1993 роки населення країни за рахунок імміграційних процесів збільшилося на 565,4 тис. чоловік, то протягом 1994-2001 років внаслідок виїзду з України чисельність населення зменшилася на 669,4 тис. чоловік.
Міграційні процеси вплинули також на етнічний склад населення України. З одного боку, в Україну повернулися сотні тисяч депортованих (кримські татари, болгари, вірмени, греки, німці), збільшилася чисельність окремих національних меншин (вірменів, азербайджанців, абхазців, турків-месхетинців), а також вихідців з Центральної Азії та Африки, а з іншого, щороку кілька мільйонів українців від'їжджають за кордон на заробітки, причому більшість з них працює нелегально, виконуючи малокваліфіковану, непривабливу роботу. За попередніми даними, в 2002 році чисельність громадян України, які працювали за кордоном, становила понад 33 тис. осіб. Через територію України пролягають шляхи незаконних мігрантів, які прямують до країн Західної Європи.
Некерованість міграційних процесів створює значну небезпеку для національних інтересів України, тому вони потребують ефективного регулювання з боку держави з метою максимального збереження її трудового та демографічного потенціалу.
Протягом останніх років в Україні прийнято ряд законодавчих актів з питань міграції, зокрема Закони України "Про громадянство України", "Про біженців", "Про імміграцію". Україна приєдналася до Конвенції про статус біженців 1951 року, Протоколу щодо статусу біженців 1967 року та інших міжнародних договорів. Важливе значення має подальша адаптація законодавства України з питань міграції до європейських стандартів та визнаних міжнародних механізмів регулювання міграційних процесів у рамках реалізації стратегії інтеграції України до Європейського співтовариства.
Метою цієї Програми є створення ефективного механізму управління міграційними процесами, виходячи з національних інтересів держави.
Основними завданнями Програми є:
завершення формування нормативно-правової бази з питань міграції;
визначення концепції створення скоординованого адміністративного механізму державного регулювання міграційних процесів та забезпечення його впровадження і ефективного функціонування;
забезпечення захисту прав осіб, яким надано статус біженців чи притулок в Україні;
сприяння процесові репатріації в Україну вихідців з України та їхніх нащадків;
створення правових і соціально-економічних засад регулювання трудової міграції;
розвиток міжнародного співробітництва у сфері міграції.
Для виконання основних завдань Програми передбачається здійснити такі заходи:
Удосконалення нормативно-правової бази
1. Розробити та подати в установленому порядку законопроекти:
про основні засади державної міграційної політики України.
Держкомнацміграції, МВС, МЗС,
Мінпраці, Мін'юст, Держкомкордон,
СБУ.
2003 рік;
про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства з питань міграції.
Держкомнацміграції, МВС, МЗС,
Мін'юст, Держкомкордон, СБУ.
2003 рік;
про запровадження додаткових форм захисту в Україні осіб, які вимушено залишили країну громадянської належності або країну постійного проживання (гуманітарний захист, тимчасовий захист).
Держкомнацміграції, МВС, МЗС,
Мінпраці, Мінфін, Мін'юст, МОН,
Держкомкордон, СБУ.
2004 рік.
2. Забезпечити супроводження розгляду у Верховній Раді України проектів Законів України "Про порядок надання притулку в Україні іноземцям та особам без громадянства" та "Про Державну міграційну службу в Україні".
Держкомнацміграції, інші центральні
органи виконавчої влади.
До прийняття законів.
3. Розробити і подати в установленому порядку Кабінетові Міністрів України проекти відповідних нормативно-правових актів:

................
Перейти до повного тексту