- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Розпорядження
НАЦІОНАЛЬНА СЛУЖБА ПОСЕРЕДНИЦТВА І ПРИМИРЕННЯ
Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я
23.05.2003 N 168-р
Про відмову в реєстрації колективного трудового спору між найманими працівниками Філії роздрібної торгівлі нафтопродуктами Підприємства з іноземними інвестиціями "ЛУКОЙЛ-Україна" у місті Одесі та адміністрацією Підприємства з іноземними інвестиціями "ЛУКОЙЛ-Україна"
Відповідно до частини шостої статті
15 Закону України
"Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", пункту 5.1. Положення про порядок реєстрації Національною службою посередництва і примирення висунутих найманими працівниками або профспілкою вимог та колективних трудових спорів, затвердженого наказом Національної служби посередництва і примирення від 8 січня 2003 року
N 4, Національна служба посередництва і примирення (далі - НСПП) розглянула подані 19 травня 2003 року відділенням НСПП в Одеській області матеріали щодо виникнення колективного трудового спору у Філії роздрібної торгівлі нафтопродуктами Підприємства з іноземними інвестиціями "ЛУКОЙЛ-Україна" у місті Одесі (далі - Філія).
У зв'язку із надходженням до НСПП листа (від 19.05.2003 р. N 1717) від адміністрації Підприємства з іноземними інвестиціями "ЛУКОЙЛ-Україна" (далі - ПІІ "ЛУКОЙЛ-Україна") про порушення найманими працівниками положень Закону України
"Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)" розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 19 травня 2003 року
N 162-р реєстрація даного спору була призупинена з метою проведення перевірки повноважень представників сторін колективного трудового спору, дотримання процедури формування і затвердження вимог найманих працівників, їх оформлення та надсилання на розгляд власнику або уповноваженому ним органу (представнику).
Перевірка проводилась у порядку, передбаченому Положенням про порядок перевірки повноважень представників сторін колективного трудового спору (конфлікту), затвердженим наказом Національної служби посередництва і примирення від 31 травня 2000 року
N 41, із змінами, внесеними наказом Національної служби посередництва і примирення від 27 січня 2003 року
N 25, відділом правового забезпечення примирних процедур НСПП та відділенням НСПП в Одеській області.
В результаті вивчення матеріалів, представлених відділенням НСПП в Одеській області та адміністрацією ПІІ "ЛУКОЙЛ-Україна", встановлено, що 15 травня 2003 року відбулась оперативна нарада трудового колективу Філії роздрібної торгівлі нафтопродуктами ПІІ "ЛУКОЙЛ-Україна" у місті Одесі, на якій було висунуто такі вимоги до адміністрації ПІІ "ЛУКОЙЛ-Україна":
1) відмінити рішення про розділ трудового колективу Одеського філіалу роздрібної торгівлі нафтопродуктами;
2) зберегти робочі місця для працівників Одеського філіалу;
3) дотримувати права і гарантії працівників Одеського філіалу, зберегти існуючі соціально-економічні умови праці та виробничого побуту.
Протокол оперативної наради від 15 травня 2003 року був підписаний головуючим на нараді та секретарем. Результати голосування з питань висунення вимог та обрання уповноваженого органу зазначені в протоколі після підписів головуючого і секретаря та засвідчуються підписами працівників Філії, які в переважній своїй більшості підписували його безпосередньо за місцем своєї роботи.
Шляхом вивчення протоколу оперативної наради було встановлено, що зазначена у ньому загальна кількість присутніх працівників (52 (за виключенням директора) + 147 чол.) відрізняється від кількості підписів і становить 199 осіб. Також було виявлено, що із безпосередньо зазначених в ньому присутніх на нараді і зазначених у списку працівників 8 працівників протокол не підписали, що свідчить про недостовірність результатів голосування.
Таким чином, при формуванні і затвердженні вимог найманих працівників були порушені положення частини першої статті
4 Закону України
"Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)", якими визначено, що "Вимоги найманих працівників на виробничому рівні формуються і затверджуються загальними зборами (конференцією) найманих працівників або формуються шляхом збору підписів і вважаються чинними за наявності не менше половини підписів членів трудового колективу підприємства, установи, організації чи їх структурного підрозділу. Разом із висуненням вимог збори (конференція) найманих працівників визначають орган чи особу, які будуть представляти їх інтереси".
................Перейти до повного тексту