1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент реорганізації та припинення
діяльності банків
Л И С Т
14.10.2008 N 44-212/1684-13847
Банкам України,
територіальним управлінням
Національного банку України,
Асоціації українських
банків,
Асоціації "Український
кредитно-банківський союз"
Про реорганізацію банків
Відповідно до статті 28 Закону України "Про банки і банківську діяльність" реорганізація (банку) розпочинається після затвердження Національним банком України плану реорганізації, який крім інших необхідних заходів повинен передбачати подання Національному банку України відповідних документів, необхідних для державної реєстрації нового банку або для реєстрації змін і доповнень до установчих документів існуючого банку.
22.09.2008 набрала чинності постанова Правління Національного банку України від 27.06.2008 N 189 (далі - постанова N 189) "Про затвердження Положення про особливості реорганізації банку за рішенням його власників (далі - Положення)".
Положенням визначений порядок надання Національним банком України дозволу на добровільну реорганізацію банку за рішенням його власників (злиття, приєднання, поділ, виділення, перетворення) і затвердження плану реорганізації, особливості погодження статутів банків-правонаступників, видачі їм банківської ліцензії та письмового дозволу на здійснення банківських операцій, припинення діяльності банку, що реорганізовується, та унесення відповідних записів до Державного реєстру банків у зв'язку з реорганізацією банків.
Пунктом 2 постанови N 189 установлено, що банки, які реорганізовуються у відкриті акціонерні товариства з метою приведення своєї організаційно-правової форми, у відповідність до Закону України від 14.09.2006 N 133-V "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо форми створення банків та розміру статутного капіталу" (далі - Закон), здійснюють реорганізацію без отримання дозволу Національного банку України.
Згідно з вимогами Закону банки, які створені у формі закритого акціонерного товариства або товариства з обмеженою відповідальністю, зобов'язані протягом трьох років з дня набрання чинності цим Законом привести свою організаційно-правову форму у відповідність з вимогами цього Закону.
План реорганізації відповідних банків, що подається на затвердження Національному банку України, має передбачати здійснення реорганізаційних процедур у строки, встановлені цим Законом. До плану реорганізації додається рішення загальних зборів про проведення реорганізації та затвердження плану реорганізації.
З метою забезпечення своєчасності безумовного виконання вимог Закону пропонуємо керівним органам банків, які на сьогодні зареєстровані у формі закритих акціонерних товариств і товариств з обмеженою відповідальністю, невідкладно розглянути питання щодо приведення їх організаційно-правової форми у відповідність до вимог Закону.
Слід зазначити, що банки, плани реорганізації яких були затверджені до набрання чинності Положенням, мають завершити реорганізацію згідно з цими планами.
Порядок надання Національним банком України дозволу на реорганізацію інших банків визначений пунктом 2 Положення.
Виключний перелік підстав, за якими Національний банк України відмовляє в реорганізації банку, наведений в підпункті 2.7 Положення.

................
Перейти до повного тексту