1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
22.11.1991 N 16042
N 04-306
Установам банків,
фінансовому управлінню
ради міністрів Кримської АРСР,
обласним, Київським і
Севастопольським міським
фінансовим управлінням
( Лист втратив чинність на підставі Наказу Нацбанку N 13/38 від 17.02.97 )
Про умови здійснення комерційними банками діяльності по випуску та обігу цінних паперів
Відповідно до Законів Української РСР "Про банки і банківську діяльність" та "Про цінні папери та фондову біржу" комерційні банки можуть здійснювати діяльність по випуску та обігу цінних паперів. Керуючись цими Законами, Національний банк України і Міністерство фінансів України встановлюють такі умови здійснення комерційними банками діяльності по випуску та обігу цінних паперів.
1. Загальні положення
1.1. Комерційні банки вправі здійснювати діяльність по випуску та обігу цінних паперів відповідно до статті 26 Закону Української РСР "Про цінні папери і фондову біржу", а саме:
1.1.1. діяльність по випуску цінних паперів;
1.1.2. комісійну діяльність по цінних паперах;
1.1.3. комерційну діяльність по цінних паперах.
1.2. Крім зазначених у п.1.1. комерційні банки можуть здійснювати інші види діяльності, пов'язані з вищезазначеними видами діяльності, насамперед по наданню консультаційних послуг в області операцій з цінними паперами, а також послуг по зберіганню, обліку і веденню розрахунків по операціям з цінними паперами.
1.3. Комерційний банк може приступати до здійснення діяльності по випуску та обігу цінних паперів з моменту видачі дозволу Міністерством фінансів України і повної сплати статутного фонду.
1.4. Комерційний банк, що здійснює діяльність по випуску та обігу цінних паперів, повинен забезпечити умови, при яких не допускається обмін інформацією поміж підрозділом, що займається операціями з цінними паперами, і підрозділом, що обслуговує емітентів як клієнтів банку.
2. Умови, за яких не допускається здійснення комерційними банками діяльності по випуску та обігу цінних паперів
2.1. Діяльність по випуску та обігу цінних паперів не може здійснювати банк, в статутному фонді якого частка якого-небудь торговця цінними паперами перевищує 5 процентів або доля юридичної особи, учасником якої є торговець цінними паперами, перевищує 10 процентів.
2.2. Банк, що здійснює діяльність по випуску та обігу цінних паперів, не може безпосередньо або побічно володіти майном іншого торговця цінними паперами вартістю понад 10 процентів, в тому числі безпосередньо - вартістю понад 5 процентів статутного фонду.
3. Контроль за діяльністю комерційних банків по випуску та обігу цінних паперів
3.1. Контроль за діяльністю банків по випуску та обігу цінних паперів здійснюють Міністерство фінансів України і місцеві фінансові органи та Національний банк України у межах їх повноважень відповідно до Законів Української РСР "Про цінні папери і фондову біржу" та "Про банки і банківську діяльність".
3.2. Банк, що має намір зайнятися діяльністю по випуску та обігу цінних паперів, подає в Міністерство фінансів України такі документи:
3.2.1. заяву про намір зайнятися діяльністю по випуску та обігу цінних паперів з зазначенням юридичної і поштової адреси та переліком видів діяльності по випуску та обігу цінних паперів, якими банк має намір зайнятися;
3.2.2. матеріально завірену копію статуту банку;
3.2.3. список усіх засновників (пайовиків, власників, учасників) банку, що не є акціонерним товариством, або банку, що організований на акціонерних засадах, якщо всі його акції розподілені поміж засновників, з виділенням таких, на яких припадає понад 5 процентів статутного фонду. У випадку, якщо склад акціонерів ширше кола його засновників, подається список усіх акціонерів, які на останніх загальних зборах акціонерів мали понад 5 процентів загальної кількості голосів.
Якщо на яку-небудь юридичну особу-засновника (пайовика, власника, учасника, акціонера) припадає понад 10 процентів статутного фонду банку, подається список засновників (пайовиків, власників, учасників, акціонерів) такої юридичної особи. Якщо склад акціонерів такої юридичної особи ширше кола її засновників, подається список усіх акціонерів, відомості про яких маються у такої юридичної особи.

................
Перейти до повного тексту