1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент з питань запобігання використанню банківської
системи для легалізації кримінальних доходів
та фінансуванню тероризму
Л И С Т
09.11.2006 N 48-012/1399-11975
Банкам України
Асоціації українських банків
Українському
кредитно-банківському союзу
Головному управлінню
Національного банку України
в Автономній Республіці Крим
та по м. Києву і Київській
області
Управлінню Національного
банку України в областях
Національний банк України здійснив аналіз даних статистичної звітності за формами N 200 "Звіт про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу" та N 201 "Звіт про кількість клієнтів банку, що підлягають ідентифікації", які банки України надають відповідно до вимог постанови Правління Національного банку України від 28.10.2005 N 403 "Про затвердження Змін до Правил організації статистичної звітності, що подається до Національного банку України" (далі - постанова Правління НБУ N 403), та вважає за необхідне акцентувати увагу банків на порядок заповнення окремих параметрів зазначених статистичних форм.
Щодо заповнення форми N 200 "Звіт про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу" (далі - форма N 200)
1. Постановою Правління НБУ N 403 передбачено, що в рядку 1 форми N 200 зазначаються узагальнені дані щодо надісланих банком Уповноваженому органу файлів-повідомлень про кількість та суму фінансових операцій, що підлягають фінансовому моніторингу, інформація про які внесена до реєстру (рядок I). При цьому дані рядка 1 є сумою даних рядків 1.1-1.5. Тобто постановою Правління НБУ N 403 передбачається занесення даних щодо кожної фінансової операції тільки до одного з рядків 1.1-1.5 (з метою уникнення дублювання статистичної інформації щодо кількості та суми окремої фінансової інформації).
В разі, якщо банк надав Уповноваженому органу повідомлення про фінансову операцію, що стала об'єктом фінансового моніторингу, за кодами ознак обов'язкового та внутрішнього фінансового моніторингу, в формі N 200 необхідно зазначати дані про цю фінансову операцію тільки за одним кодом ознаки фінансового моніторингу, а саме, кодом ознаки обов'язкового фінансового моніторингу, який є вищим за пріоритетом (рядок 1.1.1).
В разі, якщо банк надав Уповноваженому органу повідомлення про фінансову операцію, що стала об'єктом фінансового моніторингу, за декількома кодами ознак обов'язкового фінансового моніторингу або декількома кодами ознак внутрішнього фінансового моніторингу, в формі N 200 необхідно зазначати дані про таку фінансову операцію тільки за одним кодом ознаки обов'язкового фінансового моніторингу або внутрішнього фінансового моніторингу відповідно.

................
Перейти до повного тексту