1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
29.09.2005 N 13-134/4580-9703
Територіальні управління
Національного банку України,
ОПЕРУ НБУ,
банки України,
Асоціація українських
банків,
Кіївський банківський союз
Щодо вимог Правил торгівлі іноземною валютою
( В доповнення до Листа додатково див. Лист Національного банку N 13-135/5657-11177 від 09.11.2005 )
Національний банк України, у зв'язку з численними запитами банків щодо вимог Правил торгівлі іноземною валютою(1) роз'яснює.
---------------
(1) Затверджені постановою Правління Національного банку України від 10.08.2005 N 281 та зареєстровані в Міністерстві юстиції. України 29.08.2005 за N 950/11230
1. Що стосується форми договорів, які є підставою для купівлі та перерахування іноземної валюти за межі України.
Згідно з Цивільним кодексом України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначення умов договору з урахуванням вимог Цивільного кодексу України та інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними та умови, які є обов'язковими до актів цивільного законодавства. Договір може бути укладений у будь-якій формі, якщо вимоги щодо форми договору не встановлені законом.
Відповідно до Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" зовнішньоекономічний договір це матеріально оформлена угода двох або більше суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності та їх іноземних контрагентів, спрямована на встановлення, зміну або припинення їх обов'язків у зовнішньоекономічних відносинах. Зовнішньоекономічний договір укладається у письмовій формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом. При укладанні зовнішньоекономічних договорів сторони мають право використовувати відомі міжнародні звичаї, рекомендації міжнародних органів і організацій, якщо це не заборонено прямо або у виключній формі законами України.
Таким чином, зовнішньоекономічний договір може вважатися укладеним у письмовій формі з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції або вчинення дій відповідно до вказаних у пропозиції умов договору за наявності у такому договорі необхідної інформації та положень, що обумовлюють встановлення, зміну або припинення зобов'язань у зовнішньоекономічній діяльності. Окремі види зобов'язань сторін, які оформлюються зовнішньоекономічними договорами, мають містити характерні умови та вимоги, які визначені законодавством України.

................
Перейти до повного тексту