- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент готівково-грошового обігу
Л И С Т
26.02.2003 N 11-211/647-1724 |
Територіальним управлінням
Національного банку України
ОПЕРУ НБУ,
Центральне сховище,
Банкнотно-монетний двір
Департамент аудиту
Департамент організації
виробництва і господарської
діяльності
Асоціація українських банків
Банки України
Щодо роз'яснення окремих питань організації емісійно-касової роботи в територіальних управліннях НБУ
У зв'язку з набуттям чинності з 01.02.2004 Інструкції про касові операції в банках України, затвердженої постановою Правління НБУ від 14.08.2003
N 337 (далі - Інструкція), Національний банк України надає роз'яснення щодо порядку розгляду та відшкодування недостач готівки, виявлених банками в упаковці територіальних управлінь, Центрального сховища або Банкнотно-монетного двору.
Враховуючи те, що розділ II
Інструкції поширюється на територіальні управління і регулює їх взаємовідносини з банками, то при надходженні від банків актів про розбіжності, територіальні управління мають керуватись п. 10 глави 1 розділу II Інструкції.
В територіальних управліннях та Центральному сховищі мають бути створені постійно діючі комісії по контролю за забезпеченням схоронності цінностей, до функцій яких входять розгляд актів про розбіжності, проведення службового розслідування та прийняття відповідних рішень за актами на суму недостач.
Так, за кожним фактом недостач та надлишків в упаковці територіальних управлінь, Центрального сховища або Банкнотно-монетного двору Національного банку України, банки мають скласти акти про розбіжності за підписом керівника банку (філії) і надіслати їх до територіального управління, за місцем знаходження банку.
Постійно діюча комісія при отриманні від банку акту про розбіжності на недостачу в упаковці територіального управління, має провести службове розслідування причин, що сприяли виникненню недостачі. Під час службового розслідування з'ясовується:
- чи були створені умови, які б забезпечили схоронність матеріальних цінностей і безпечну роботу з ними;
................Перейти до повного тексту