1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Департамент пруденційного нагляду
Департамент бухгалтеського обліку
N 43-211/509-2659 від 26.03.99
м.Київ
Обласним управлінням НБУ
Кримському республіканському
управлінню НБУ
Операційному управління НБУ
Центральній розрахунковій палаті
Комерційним банкам
Асоціації українських банків
Щодо формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями
На запити комерційних банків щодо формування і використання резерву для відшкодування можливих втрат за кредитними операціями надаємо роз'яснення.
1. Згідно з Порядком бухгалтерського обліку формування і використання резервів, списання та повернення раніше списаних безнадійних активів у комерційних банках України, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 16.12.98 N 520, комерційні банки повинні формувати резерви на покриття можливих втрат за усіма видами активів. Сформовані резерви на покриття можливих втрат не є грошовими коштами, які можна придбати або продати, а є лише визнанням витрат. Балансова вартість активу визначається шляхом вирахування суми сформованого резерву від номіналу активу, тобто сформовані резерви коригують вартість відповідних активів до їх реальної вартості (при правильному розрахунку).
2. Комерційним банкам необхідно здійснити аналіз залишку за балансовим рахунком N 5020 "Загальні резерви". У разі обліку за цим рахунком резервних (страхових) фондів банку, що створюються згідно із законодавством (стаття 14 Закону України "Про господарські товариства") та капіталізованих дивідендів, залишки слід перенести за призначенням на балансовий рахунок N 5021 "Резервні фонди" та N 5003 "Дивіденди, які направлені на збільшення статутного капіталу" відповідно.

................
Перейти до повного тексту