1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Л И С Т
N 18-211/861-3678 від 21.05.97
м.Київ
Кримському республіканському,
обласним та по м.Києву
управлінням Національного
банку України,
Комерційним банкам,
Асоціації українських банків
Про відкриття рахунків та надання кредитів комерційними банками України
У зв'язку з численними зверненнями комерційних банків роз'янюємо наступне.
Згідно з ст.31 Закону України "Про банки і банківську діяльність" клієнт банку відкриває розрахунковий, поточний, валютний рахунки в одному із самостійно вибраних ним банків.
При наданні кредитів комерційні банки не повинні вимагати переходу на розрахунково-касове обслуговування до цих банків як одну із умов укладення кредитного договору.
Відповідно до п.8.6 Інструкції N 3 про відкриття банками рахунків у національній та іноземній валюті, затвердженої постановою Правління НБУ від 27.05.96 р. N 121, у разі закриття рахунку і переходу на обслуговування до іншого банку на підставі заяви власника рахунку, підписаної особами, які мають право першого та другого підпису, та засвідченої печаткою власника рахунку, залишки коштів мають бути перераховані меморіальним ордером банку, в який власник рахунку перейшов на обслуговування, протягом 3 днів після отримання повідомлення про відкриття нового рахунку. Розрахункові документи, обов'язкові до сплати (рахунок N 9929) передаються спецзв'язком до банку, в який власник рахунку перейшов на обслуговування. Відмова банку в прийнятті документів, обов'язкових до сплати, не допускається.
Незважаючи на те, що в наказах арбітражних судів, претензіях, визнаних боржниками, платіжних вимогах та інших розрахункових документах про безспірне (безакцептне) стягнення коштів вказані реквізити і номер рахунку банку, де клієнт раніше знаходився на обслуговуванні, вони мають прийматися до виконання у тій же черговості банком, де відкрито новий рахунок і це не може бути підставою для відмови у здійсненні стягнення.
Заступник Голови Правління О.О.Веселовський
Перейти до повного тексту