- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
РАДА НАЦІОНАЛЬНОГО БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Про заходи Національного банку України щодо протидії кризовим явищам та ситуацію на валютному ринку України
На підставі та в межах повноважень, визначених у пункті 13 частини першої статті
9 Закону України
"Про Національний банк України" , розглянувши матеріали Правління Національного банку України (лист від 24 березня 2020 року № В/09-0004/23880), ураховуючи обговорення на засіданні, Рада Національного банку України
ВИРІШИЛА:
1. Узяти до відома інформацію Правління Національного банку України щодо ситуації на валютному ринку України та заходів Національного банку України з протидії кризовим явищам.
2. Виключити пункт 2 та пункт 3 Рішення Ради Національного банку України від 13 липня 2018 року
№ 37-рд "Про Стратегію монетарної політики Національного банку України".
3. Акцентувати увагу Правління Національного банку України на доцільності створення макроекономічних передумов пом'якшення наслідків рецесії в рамках збереження цінової та фінансової стабільності. У тісній координації з Урядом запровадити всі можливі заходи та дії, спрямовані на підтримку економіки та населення у кризовий період. Зосередити увагу на безперебійному функціонуванні банківської та платіжної систем України.
4. Затвердити рекомендації Правлінню Національного банку України , що додаються.
5. Правлінню Національного банку України до 1 червня 2020 року поінформувати Раду Національного банку України про виконання пункту 4 цього рішення з обов'язковим зазначенням документів, які відповідають прийнятим управлінським рішенням.
6. Рішення набирає чинності з дня його прийняття.
Додаток 1
до рішення Ради
Національного банку України
31.03.2020 № 9-рд
Рекомендувати Правлінню Національного банку України щодо:
1. Удосконалення Інструментарію з грошово-кредитної (монетарної) політики:
1.1. Розглянути можливість запровадження цільового довгострокового рефінансування банків з метою кредитування інвестиційних проектів, суб'єктів малого та середнього бізнесу та розширити перелік активів, що можуть виступати забезпеченням за такими кредитами рефінансування.
1.2. Знизити норму обов'язкового резервування банків для валютних коштів з метою їх залучення та утримання в банківській системі України.
1.3. Обґрунтувати середньостроковий таргет інфляції на рівні, що достатньої мірою враховує шоки, пов'язані із епідемією коронавірусу, дію чинників, що перешкоджають повноцінному функціонуванню трансмісійного механізму грошово-кредитної політики (нерозвиненість фінансових ринків, товарних ринків, ринку праці тощо), а також враховують емпіричний досвід країн з ринками, що формуються, які відновлювалися після структурних шоків.
1.4. Оперативно визначити та доповісти Раді Національного банку про можливі обсяги проведення операцій Національного банку з ОВДП на вторинному ринку цінних паперів, які не будуть нести загрози для забезпечення фінансової стабільності, та провести аналіз впливу цих операцій на показники зовнішньоекономічної стійкості та соціально-економічного розвитку України.
1.5. Розглянути можливість розширення критеріїв прийнятності застави за кредитами екстреної підтримки ліквідності.
2. Політики банківського регулювання:
2.2. Дослідити питання щодо оптимального рівня мінімальних вимог до адекватності та структури капіталу банків в Україні з урахуванням норм законодавства ЄС та поточної світової практики антикризового регулювання банківської діяльності. Розробити заходи щодо приведення вимог до структури капіталу банків до норм ЄС, особливо в тій частині, де ці вимоги жорсткіші згідно українського законодавства, та спрощення регуляторного середовища діяльності невеликих банків в Україні.
2.3. Розглянути можливість тимчасового зниження нормативу коефіцієнту покриття ліквідністю (LCR).
3. Валютної політики та регулювання:
3.1. Дослідити ефекти валютної лібералізації, запровадженої відповідно до Закону України
"Про валюту та валютні операції" , на стійкість платіжного балансу, надходження іноземного капіталу та активність інвестиційних процесів в Україні.
................Перейти до повного тексту