1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Рішення


ГРОМАДСЬКА РАДА ПРИ НАЦІОНАЛЬНОМУ БАНКУ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
03.09.2014 № 3-е
( Із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національного банку № 4 від 16.09.2014 № 6 від 18.11.2014 № 14 від 10.09.2015 )
1. Затвердити Регламент Громадської ради при Національному банку України, що додається;
2. Звернутись до Національного банку України з проханням забезпечити оприлюднення Регламенту Громадської ради при Національному банку України на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку України.
Співголова
Громадської ради
при Національному
банку України
Аржевітін С.М.
Співголова
Громадської ради
при Національному
банку України
Авраменко Я.П.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення Громадської
ради при Національному
банку України
03.09.2014 № 3-е
РЕГЛАМЕНТ
Громадської ради при Національному банку України
I. Загальні положення
1. Регламент Громадської ради при Національному банку України (далі - Регламент) - це розроблений на основі Положення про Громадську раду при Національному банку України, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 05 червня 2014 року № 335, зі змінами (далі - Положення), та затверджений рішенням засідання Громадської ради при Національному банку України (далі - Громадська рада) документ, що регулює організаційні та процедурні питання діяльності Громадської ради та її робочих органів.
( Пункт 1 розділу I в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
2. Громадська рада діє на підставі Положення та цього Регламенту.
( Пункт 2 розділу I в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
3. Громадська рада інформує Національний банк України (далі - Національний банк) та громадськість про свою діяльність.
Висвітлення діяльності Громадської ради здійснюється в порядку, передбаченому Положенням та цим Регламентом.
( Пункт 3 розділу I в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Пункт 4 розділу I виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Пункт 5 розділу I виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
II. Планування роботи
1. Робота Громадської ради проводиться за річним (перспективним) планом (далі - план роботи), який затверджується Громадською радою на її засіданні.
( Пункт 1 розділу II в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
2. Проект плану роботи Громадської ради розробляється головою (співголовами) Громадської ради (або за дорученням Громадської ради одним із співголів) спільно із секретарем (секретаріатом) Громадської ради на основі пропозицій, поданих від членів Громадської ради.
( Абзац перший пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Абзац другий пункту 2 розділу II виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Абзац третій пункту 2 розділу II виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
3. План роботи Громадської ради передбачає такі види заходів:
( Абзац перший пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
проведення чергових засідань Громадської ради;
проведення засідань комісій чи експертних груп (у разі їх створення);
( Абзац третій пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
проведення заходів щодо реалізації стратегії реформування системи захисту прав споживачів на ринку банківських послуг;
збирання, узагальнення та подання Національному банку пропозиції Громадської ради, щодо вирішення питань, які мають важливе суспільне значення;
( Абзац п'ятий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
організація публічних заходів для обговорення актуальних питань забезпечення стабільності банківської системи та захисту прав споживачів банківських послуг;
інформування громадськості про діяльність Громадської ради, підготовка та оприлюднення щорічного звіту про свою діяльність;
підготовка та подання Національному банку пропозицій щодо проектів нормативно-правових актів Національного банку з питань забезпечення стабільності банківської системи та захисту прав та законних інтересів споживачів банківських послуг;
( Абзац восьмий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
здійснення громадського контролю за врахуванням Національним банком пропозицій та зауважень Громадської ради;
( Абзац дев'ятий пункту 3 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
інші заходи в межах повноважень Громадської ради.
4. План роботи Громадської ради на наступний рік затверджується не пізніше ніж за тиждень до закінчення поточного року.
( Абзац перший пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Абзац другий пункту 4 розділу II виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
5. Члени Громадської ради та її комісії чи експертні групи (у разі їх створення) подають голові (співголовам) Громадської ради свої пропозиції для включення до плану роботи Громадської ради на наступний рік не пізніше ніж за три тижні до закінчення поточного року.
( Пункт 5 розділу II в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
6. План роботи Громадської ради оприлюднюється на сторінках офіційного інтернет-представництва Національного банку України та надсилається секретарем (секретаріатом) Громадської ради електронною поштою кожному членові Громадської ради.
( Пункт 6 розділу II із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
7. План роботи Громадської ради може доповнюватися протягом року з ініціативи членів Громадської ради.
Усі зміни до плану роботи на календарний рік затверджуються на засіданні Громадської ради та оприлюднюються на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку.
( Розділ II доповнено новим пунктом згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
ІІІ. Порядок підготовки та проведення засідань Громадської ради
1. Основною формою роботи Громадської ради є засідання, які проводяться відповідно до затвердженого плану роботи Громадської ради та в разі потреби, але не рідше одного разу на квартал.
( Абзац перший пункту 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Абзац другий пункту 1 розділу III виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
2. Перше засідання Громадської ради після проведення установчих зборів із формування нового складу Громадської ради проводиться з урахуванням таких вимог:
1) засідання проводиться не пізніше 30 днів із дня затвердження персонального та кількісного складу Громадської ради Національним банком;
2) на засіданні головує секретар (керівник секретаріату) Громадської ради до того часу, поки не буде обрано голову (співголів) Громадської ради нового складу.
( Розділ III доповнено новим пунктом 2 згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
3. Чергові засідання Громадської ради скликаються головою (співголовою) Громадської ради, а в разі його відсутності - виконуючим обов' язки голови (співголови) Громадської ради. З цією метою голова (співголова) Громадської ради узгоджує з секретарем (секретаріатом) Громадської ради час і місце проведення засідання Громадської ради, формує проект порядку денного.
Секретар (секретаріат) Громадської ради інформує членів Громадської ради про дату, час, місце проведення та проект порядку денного засідання шляхом надсилання відповідного повідомлення електронною поштою або в інший прийнятний спосіб не пізніше ніж за п' ять календарних днів до дати проведення засідання.
Повідомлення про проведення засідання Громадської ради розміщується на сторінках офіційного інтернет-представництва Національного банку України.
4. Позачергові засідання Громадської ради із зазначенням порядку денного та проекту рішення Громадської ради скликаються в обов'язковому порядку головою (співголовою) Громадської ради або за ініціативою не менше ніж однієї третини загального складу членів Громадської ради. Вмотивовані вимоги про скликання позачергового засідання Громадської ради, підписані їх ініціаторами, разом із проектом порядку денного такого засідання та проектом рішення Громадської ради надсилаються через секретаря Громадської ради голові (співголовам) Громадської ради.
( Абзац перший пункту розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно з Рішеннями Національного банку № 4 від 16.09.2014, № 14 від 10.09.2015 )
Позачергове засідання Громадської ради скликається не пізніше ніж у десятиденний строк після дня надходження вимоги про його скликання, поданої відповідно до цього Регламенту.
( Абзац другий пункту 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Абзац третій пункту 4 розділу III виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
Інформаційне повідомлення про скликання позачергового засідання Громадської ради не пізніше ніж за сім календарних днів до його проведення розміщується на сторінках офіційного інтернет-представництва Національного банку України.
5. Засідання Громадської ради проводяться відкрито.
Громадська рада на основі пропозицій, унесених головою (співголовою) або членами Громадської ради, може ініціювати питання про здійснення аудіо-, фото- та відеофіксації з питань порядку денного її засідань. Таке рішення приймається більшістю голосів членів Громадської ради, присутніх на засіданні.
( Пункт 5 розділу III доповнено новим абзацом другим згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
На запрошення членів Громадської ради та в разі погодження з головою (співголовами) в засіданнях Громадської ради можуть брати участь інші особи, які не є членами Громадської ради.
У засіданнях Громадської ради беруть участь з правом дорадчого голосу представники від Національного банку.
( Пункт 5 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 ) ( Пункт розділу ІІІ із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 4 від 16.09.2014 )
6. Засідання Громадської ради є правомочним, якщо на ньому присутні не менше половини її членів.
Перед початком засідання Громадської ради секретар (секретаріат) Громадської ради проводить письмову реєстрацію членів Громадської ради - учасників засідання та запрошених осіб.
( Абзац другий пункту 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
7. Головує на засіданні Громадської ради голова (співголова) Громадської ради. У разі обрання співголів Громадської ради їх головування на засіданні Громадської ради проводиться по черзі.
Головуючий на засіданні Громадської ради надає слово для доповіді (співдоповіді), виступу, запитання чи репліки.
Під час обговорення проекту рішення або питання порядку денного учасник засідання, який бажає висловити свою думку або поставити запитання, піднімає руку, після чого головуючий на засіданні запрошує його до слова або виступу. Виступаючий називає своє прізвище, ім'я, по батькові та організацію, яку він представляє.
( Пункт 7 розділу III доповнено новим абзацом згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
8. На початку засідання Громадської ради затверджується порядок денний, проект якого пропонується головою (співголовою) Громадської ради.
Проект порядку денного, що пропонується головою (співголовою) Громадської ради, формується відповідно до квартального плану роботи Громадської ради та на основі пропозицій від членів Громадської ради.
( Абзац другий пункту 8 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
9. Тривалість виступів на засіданні Громадської ради:
доповідь з питань порядку денного - до 15 хв.;
співдоповіді - до 10 хв. кожна;
виступ - до 5 хв.;
запитання чи відповідь на запитання - до 1 хв.;
думка опонента - до 3 хв.;
репліка - до 1 хв.
Повторно взяти слово на засіданні Громадської ради можна лише після виступів усіх бажаючих членів Громадської ради. Виступ учасника засідання з одного й того ж питання більше двох разів не допускається.
( Пункт 9 розділу III в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
10. З кожного з розглянутих питань порядку денного засідання Громадська рада має ухвалити рішення. Рішення ухвалюється в такій послідовності:
1) ухвалення проекту рішення за основу;
2) розгляд пропозицій та зауважень учасників засідання Громадської ради до проекту ухваленого за основу;
3) ухвалення проекту рішення в цілому з урахуванням прийнятих поправок та пропозицій.
Проекти рішень Громадської ради готуються членами Громадської ради та/або комісіями чи експертними групами Громадської ради та подаються голові (співголовам) Громадської ради до початку засідання Громадської ради. Всі проекти рішень мають бути подані не пізніше ніж за сім днів до початку засідання Громадської ради.
( Абзац п'ятий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Рішенням Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
Усі проекти рішень, що надійшли до голови (співголів) Громадської ради, мають бути доведені до відома кожного члена Громадської ради шляхом розсилання електронною поштою не пізніше ніж за три дні до початку засідання Громадської ради.
11. За звичайних обставин тривалість засідання Громадської ради становить дві години без перерви.
Перерва в засіданні Громадської ради може бути оголошена на підставі окремого рішення Громадської ради або з ініціативи головуючого на засіданні.
За рішенням Громадської ради тривалість засідання може бути подовжена не більше ніж на одну годину.
( Пункт 12 розділу III виключено на підставі Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
12. Рішення Громадської ради ухвалюються відкритим голосуванням "за" або "проти" простою більшістю голосів її членів, присутніх на засіданні. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
Підрахунок голосів під час голосування здійснюється секретарем (секретаріатом) Громадської ради.
В окремих випадках Громадська рада може ухвалити рішення про зміну форми голосування перед початком його проведення.
У разі проведення таємного голосування на засіданні Громадської ради обирається лічильна комісія в складі трьох осіб відкритим голосуванням. За бажанням учасників засідання обрання членів лічильної комісії може проводитися списком або індивідуально. У разі обрання індивідуально обраними є члени Громадської ради, які набрали найбільшу кількість голосів.
Якщо два або більше кандидатів набрали однакову кількість голосів, що не дає можливості визначити, кого з них слід вважати обраним, учасники засідання можуть прийняти рішення про проведення повторного голосування щодо кожної із зазначених кандидатур.
Результати підрахунку голосів таємного голосування оформляються протоколом лічильної комісії, який підписує голова (співголова), секретар і члени лічильної комісії. Протокол лічильної комісії є невід'ємною складовою протоколу засідання.
Рішення Громадської ради підписуються головуючим на засіданні та секретарем (керівником секретаріату) Громадської ради.
( Пункт 12 розділу III в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )
13. Під час проведення засідання Громадської ради секретар (секретаріат) Громадської ради веде та складає протокол.
Протокол засідання має містити таку інформацію:
1) місце, дата та час проведення засідання;
2) порядок денний;
3) повний список учасників засідання;
4) питання, які були поставлені на голосування;
5) прийняті рішення;
6) кількісні підсумки голосування з кожного питання порядку денного.
Протокол засідання Громадської ради оприлюднюється на сторінках Офіційного інтернет-представництва Національного банку";
( Пункт 13 розділу III в редакції Рішення Національного банку № 14 від 10.09.2015 )

................
Перейти до повного тексту