- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Лист
НАЦІОНАЛЬНИЙ БАНК УКРАЇНИ
Група управління проектами
міжнародних кредитних ліній
при Національному банку України
Л И С Т
20.10.2009 N 46-02-03/1377-19540 |
Банкам 3 та 4 груп
(за списком)
Цим листом повідомляємо, що Європейський банк реконструкції та розвитку своїм листом від 16.09.2009 включив Ваш банк до переліку Банків-Бенефіціарів для отримання відшкодування частини вартості діагностичного обстеження та затвердив загальну суму їх активів в розмірі 114.907.958 тис. грн. Таким чином, завершено перший етап з впровадження проекту по відшкодуванню частини вартості діагностичних обстежень банків 3 та 4 груп (далі - Проект) - визначення переліку прийнятних Банків-Бенефіціарів та загальної суми їх активів.
На наступному етапі Ваш банк, як й інші відібрані банки, має надати у термін до 30.10.2009 на адресу ГУП НБУ Вимогу на відшкодування (далі - Вимога) за формою, що додається (анг. та укр. мовами), разом з підтвердною документацією, яка складається із завірених банком копій:
- договору з аудиторською компанією,
- статутних документів Банку-Бенефіціара або витягів з них стосовно повноважень на укладання договору з аудиторською компанією,
- рішень відповідних органів управління Банком-Бенефіціаром про вибір аудиторської компанії та призначення посадових осіб, відповідальних за підписання договору з аудиторською компанією,
- рахунків-фактур до договору з аудиторською компанією,
- акта виконаних робіт про надання послуг з діагностичного обстеження,
- платіжних доручень щодо сплати за послуги з діагностичного обстеження,
- звіту з порівняння цінових пропозицій, що підтверджує відбір аудиторської компанії за найвигіднішою з економічної точки зору ціною.
Крім цього, можуть бути затребувані й інші документи за письмовим запитом ГУП НБУ.
Для визначення суми відшкодування Банк-Бенефіціар, перш за все, має розрахувати максимальну суму відшкодування ("Максимальний внесок") за такою формулою: 1162400,00 євро(1) х A/B, де A дорівнює вартості активів Банка-Бенефіціара станом на 01.03.2009 в грн., а B - сумі активів усіх правомірних Банків-Бенефіціарів, наведеної вище. В разі, якщо фактична сума витрат на проведення діагностичного обстеження за мінусом ПДВ є меншою розміру Максимального внеску, сума відшкодування дорівнюватиме таким витратам (без ПДВ). В протилежному випадку, відшкодовуватимуться витрати на діагностичне обстеження (без ПДВ) в розмірі Максимального внеску.
_______________
(1) Перераховується у гривню за офіційним курсом НБУ на дату підготовки Вимоги з наступним коригуванням ГУП НБУ за курсом на день виплати відшкодування.
Звертаємо увагу, що розмір Максимального внеску буде відкоригований ГУП НБУ за офіційним курсом НБУ на дату виплати відшкодування.
На підставі отриманих Вимог на відшкодування, підтвердної документації та висновку про прийнятність проведеного діагностичного обстеження, отриманого від Департаменту банківського нагляду окремо для кожного Банка-Бенефіціара, ГУП НБУ за погодженням ЄБРР здійснюватиме виплати сум відшкодувань.
Крім цього, відповідно до пункту 4.2.13 Закону України від 28.12.94
N 334/94-ВР "Про оподаткування прибутку підприємства", до складу валового доходу не включаються "кошти або майно, що надходять у вигляді міжнародної технічної допомоги, яка надається іншими державами відповідно до міжнародних угод, що набрали чинності у встановленому законодавством порядку". Для використання вказаної пільги Проект має пройти процедуру державної реєстрації, яка підтверджується реєстраційною карткою проекту. В реєстраційній картці зазначається перелік реципієнтів Проекту (погоджених ЄБРР Банків-Бенефіціарів), що є підставою для використання ними податкової пільги, передбаченої чинним законодавством.
Процедуру державної реєстрації буде здійснювати Виконавець Проекту - ГУП НБУ. Але для її проходження Банки-Бенефіціари, зацікавленні в отриманні податкової пільги, мають надати на адресу ГУП НБУ лист з підтвердженням статусу реципієнта Проекту та меморандум за формою та змістом, наведеному у додатку до цього листа.
Враховуючи усе зазначене вище, просимо надати на адресу ГУП НБУ в межах зазначеного терміну Вимогу на відшкодування разом з підтвердною документацією та, у разі Вашої зацікавленості, вище зазначені документи, необхідні для державної реєстрації Проекту та присвоєння Вашому банку статусу реципієнта Проекту.
Заступник Голови | В.Л.Кротюк |
Додаток
(Форма листа повинна бути
надрукована на фірмовому
бланку Банка-Бенефіціара
з зазначенням реєстраційного
номеру та дати)
Міністерство економіки
України
Оскільки Європейський банк реконструкції та розвитку (далі - ЄБРР) своїм листом від 16.09.2009 включив банк (повна назва банку) до переліку Банків-Бенефіціарів проекту міжнародної технічної допомоги "Реформування фінансового сектора та вирішення проблем банків в Україні" (далі - Проект), підтверджуємо статус реципієнта за Проектом.
Основною метою Проекту є пом'якшення в умовах фінансової кризи грошового навантаження на банки 3 та 4 груп, зумовленого непередбачуваними витратами на проведення діагностичних обстежень, шляхом відшкодування їх вартості за рахунок коштів гранту відповідно до Угоди про надання гранту від 16.07.2009 N C18829rev/EBSF-2009-05-66 між ЄБРР на Національним банком України.
Для проходження державної реєстрації Проекту відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15.02.2002 N 153 "Про створення єдиної системи залучення, використання та моніторингу міжнародної технічної допомоги" надаємо Меморандум взаєморозуміння щодо впровадження Проекту.
Додаток: згадане в 1 прим. на 3 арк.
Голова Правління підпис _____________________
Додаток
МЕМОРАНДУМ
взаєморозуміння щодо впровадження проекту Міжнародної технічної допомоги з реформування фінансового сектора та вирішення проблем банків в Україні
ВСТУП
Для подолання негативних наслідків фінансової кризи та забезпечення стабільності банківського сектору України Верховна Рада України 31.10.2008 прийняла Закон України "Про першочергові заходи щодо запобігання негативним наслідкам фінансової кризи та про внесення змін до деяких законодавчих актів України"
N 639-VI (далі - Закон). Статтею 3 Закону була передбачена можливість прискореної капіталізації банків України із застосуванням Спеціального порядку здійснення заходів щодо фінансового оздоровлення банків, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 01.12.2008
N 405. З метою оцінки необхідності та потрібних обсягів докапіталізації банків Правління НБУ своєю постановою "Про здійснення діагностичного обстеження банків 2, 3 та 4 груп" від 19.02.2009
N 80 (далі - Постанова N 80) зобов'язало банки 3 та 4 груп провести за власний рахунок діагностичне обстеження за станом на 01.03.2009 згідно з програмою та методикою оцінки поточної та перспективної платоспроможності банків 3 та 4 груп, їх життєздатності в умовах кризи.
ПРОЕКТ
З метою пом'якшення в умовах фінансової кризи грошового навантаження на банки 3 та 4 груп, зумовленого непередбачуваними витратами на проведення діагностичних обстежень, Європейський банк реконструкції та розвитку (далі - ЄБРР) підписав з Національним банком України (далі - НБУ) угоду про надання гранту для фінансування проекту технічної допомоги з реформування фінансового сектора та вирішення проблем банків в Україні (далі - Проект) від 16.07.2009 N C18829rev/EBSF-2009-05-66 (далі - Лист-угода). Кошти Проекту в сумі 1.200.000 євро будуть спрямовані на відшкодування банкам 3 та 4 груп частини вартості проведених ними діагностичних обстежень.
ВИКОРИСТАННЯ ГРАНТУ
Сума відшкодування витрат на проведення діагностичного обстеження ("Максимальний внесок") визначатиметься Банком-Бенефіціаром наступним чином: 1162400,00 євро х A/B, де A дорівнює вартості активів Банка-Бенефіціара станом на 01.03.2009, а B дорівнює сумі активів усіх правомірних Банків-Бенефіціарів, розрахованої ГУП НБУ. Розмір Максимального внеску не може перевищувати вартість аудиторських послуг з проведення діагностичного обстеження, зменшену на суму податку на додану вартість.
Згідно з абзацом другим пункту 1(e) Листа-угоди, Банк-Бенефіціар вважатиметься правомірним лише за умови, якщо (i) він відповідає вимогам Постанови
N 80, (ii) якщо він подав Гарантійний лист на адресу ГУП НБУ на відшкодування частини вартості діагностичного обстеження не пізніше 31 серпня 2009 року, та (iii) якщо він подав вимогу на відшкодування частини вартості діагностичного обстеження не пізніше 30 жовтня 2009 року.
ТРИВАЛІСТЬ
Проект буде реалізовуватись з липня 2009 року до березня 2010 року.
РЕЗУЛЬТАТИ ПРОЕКТУ
Результатом Проекту є надання кожному правомірному Банку-Бенефіціару фінансової допомоги у вигляді відшкодування частини вартості діагностичного обстеження у розмірі, що не перевищує Максимального внеску.
ВПРОВАДЖЕННЯ ПРОЕКТУ
Відповідно до вимог пункту 1(c) впровадження Проекту буде здійснювати автономний підрозділ НБУ - Група управління проектами міжнародних кредитних ліній при НБУ, - належним чином забезпечений ресурсами та персоналом, досвід та кваліфікація якого відповідає вимогам ЄБРР, з колом повноважень, прийнятним для ЄБРР.
На етапі проведення переговорів сторонами були погоджені такі етапи впровадження Проекту:
Перший етап впровадження Проекту:
- Інформування банків 3 та 4 груп про можливість відшкодування частини вартості діагностичних обстежень, проведених на виконання Постанови
N 80.
- Перегляд та реєстрація отриманих від Банків-Бенефіціарів Гарантійних листів, в яких вони засвідчують та гарантують відповідність проведеного діагностичного обстеження вимогам Постанови
N 80 та додержання процедур та правил ЄБРР при закупівлі аудиторських послуг. Крім цього, Банки-Бенефіціари мають надати інформацію про вартість аудиторських послуг та розмір їх активів станом на 01.03.2009.
................Перейти до повного тексту