- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.03.2020 N 1284/6/99-00-02-02-01-06/ІПК |
Державна податкова служба України розглянула запит на отримання індивідуальної податкової консультації та запит на отримання індивідуальної податкової консультації, надісланий Головним управлінням ДПС у Житомирській області щодо подачі звітності засобами Електронного кабінету, та, керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
ДПС у своїй діяльності керується
Конституцією України,
Кодексом, законами України та іншими нормативно-правовими актами, на підставі яких контролюючі органи здійснюють свої повноваження.
Відповідно до підпунктів 17.1.13 та 17.1.14 п. 17.1 ст.
17 Кодексу платник податків має право:
самостійно обирати спосіб взаємодії з контролюючим органом в електронній формі через електронний кабінет, якщо інше не встановлено Кодексом;
реалізовувати через електронний кабінет права та обов'язки, передбачені
Кодексом та які можуть бути реалізовані в електронній формі засобами електронного зв'язку.
Відповідно до п. 42-1.5 ст.
42-1 Кодексу платник податків стає користувачем електронного кабінету та набуває право подавати звітність в електронній формі і вести листування засобами електронного зв'язку в електронній формі після проходження в електронному кабінеті електронної ідентифікації онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису з дотриманням вимог законів або тих сервісів ідентифікації, використання яких дозволяється методологом електронного кабінету.
Забороняється вимагати від платника податків вчинення додаткових дій, не передбачених п. 42-1.5 ст.
42-1 Кодексу, для того, щоб отримати право користування електронним кабінетом.
Пунктом 49.3 ст.
49 Кодексу встановлено, що податкова декларація подається за вибором платника податків, якщо інше не передбачено Кодексом, в один із таких способів:
а) особисто платником податків або уповноваженою на це особою;
б) надсилається поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення;
Єдиною підставою для відмови у прийнятті податкової декларації засобами електронного зв'язку в електронній формі є недійсність кваліфікованого електронного підпису чи печатки такого платника податків, у тому числі у зв'язку із закінченням строку дії відповідного сертифіката відкритого ключа, за умови що така податкова декларація відповідає всім вимогам електронного документа і надана у форматі, доступному для її технічної обробки (пункт 49.3 ст.
49 Кодексу).
Електронний документообіг здійснюється з контролюючими органами відповідно до норм Кодексу та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого
наказом Міністерства фінансів України від 06.06.2017 р. N 557 зі змінами (далі - Порядок) за документами, які створені в електронній формі та подаються у форматі (стандарті), затвердженому в установленому законодавством порядку (абзац 11 п. 2 розділу І
Порядку).
................Перейти до повного тексту