- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Рішення
АНТИМОНОПОЛЬНО КОМІТЕТ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
Про визнання підтримки суб'єкта господарювання, зазначеної у повідомленні, такою, що не є державною допомогою відповідно до Закону
Антимонопольний комітет України (далі - Комітет), розглянувши подання Департаменту моніторингу і контролю державної допомоги від 05.06.2018 № 500-03/2510-п та повідомлення про нову державну допомогу, надіслані листами Управління житлово-комунального господарства Мелітопольської міської ради від 06.03.2018 № 05/198 (вх. № 146-ПДД від 27.03.2018), яке було подано на виконання статті
9 Закону України "Про державну допомогу суб'єктам господарювання" та за формою, що передбачена додатком 1 до Порядку подання та оформлення повідомлення про нову державну допомогу та про внесення змін до умов чинної державної допомоги, затвердженого розпорядженням Антимонопольного комітету України від 04.03.2016 № 2-рп та
зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 04.04.2016 за №501/28631 (далі - Порядок 2.-рп),
ВСТАНОВИВ:
1. ПОРЯДОК ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО ПІДТРИМКУ
2. ВІДОМОСТІ ТА ІНФОРМАЦІЯ ВІД НАДАВАЛА ПІДТРИМКИ
2.1. НАДАВАЧ ПІДТРИМКИ
(2) Управління житлово-комунального господарства Мелітопольської міської ради Запорізької області (72312, Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. Чернишевського, 26, ідентифікаційний код юридичної особи 25490034).
2.2. ОТРИМУВАЧ ПІДТРИМКИ
(3) Комунальне підприємство "Чистота" Мелітопольської міської ради (далі -КП "Чистота") (72314, Запорізька обл., м. Мелітополь, вул. О. Невського, 115, ідентифікаційний код юридичної особи 32349545).
(4) Відповідно до Статуту комунального підприємства Мелітопольської міської ради, затвердженого рішенням Мелітопольської міської ради від 23.12.2002 № 9/8, засновником КП "Чистота" є Мелітопольська міська рада.
2.3. МЕТА (ЦІЛІ") ПІДТРИМКИ
(5) Метою (ціллю) підтримки є сприяння окремим видам господарської діяльності.
2.4. ОЧІКУВАНИЙ РЕЗУЛЬТАТ
(6) Забезпечення безперебійного та якісного виконання заходів для належної підтримки в належному санітарному стані об'єктів благоустрою, а саме: дробління гілок та пнів, вивіз несанкціонованих звалищ, санітарне очищення фонтанного комплексу, боротьба з карантинними та шкідливими рослинами.
2.5. ФОРМА ПІДТРИМКИ
(7) Відшкодування видатків на забезпечення діяльності виробництва.
(8) Фінансування комунального підприємства здійснюється з місцевого бюджету шляхом повного відшкодування витрат за відповідною програмою.
2.6. ОБСЯГ ПІДТРИМКИ
(9) Загальний обсяг підтримки - 660 тис. грн.
2.7. ПІДСТАВА ДЛЯ НАДАННЯ ПІДТРИМКИ
(10) Рішення 35-ої сесії VІІ-го скликання Мелітопольської міської ради "Про затвердження міської програми "Санітарне очищення" від 29.11.2017 № 3/43.
2.8. ТРИВАЛІСТЬ ПІДТРИМКИ
(11)2018 рік.
3. ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО ПРОГРАМИ
(12) Метою Програми є своєчасне виконання заходів з покращення екологічного та епідеміологічного стану міста.
(13) Виконання Програми здійснюватиметься для забезпечення безперебійного та якісного виконання заходів для належної підтримки в належному санітарному стані об'єктів благоустрою, а саме:
- дробління гілок та пнів;
- вивіз несанкціонованих звалищ;
- санітарне очищення фонтанного комплексу;
- боротьба з карантинними та шкідливими рослинами.
(14) Розроблення програми обумовлено необхідністю здійснення заходів, пов'язаних із забезпеченням належного санітарного та епідемічного стану міста Мелітополя.
(15) Перевагу надано КП "Чистота" тому, що це підприємство створено з метою, зокрема, забезпечення санітарного стану міста, утримання доріг, вулиць, тротуарів, облаштування ландшафту, задоволення потреб населення, має відповідну матеріальну базу, достатній автопарк спеціалізованої техніки та кваліфікований персонал. Майно підприємства є комунальною власністю територіальної громади в особі Мелітопольської міської ради з правом господарського відання.
(16) Звернення від інших підприємств щодо можливості виконання відповідних робіт та послуг не отримувалися. Конкурсний відбір при виборі зазначеного підприємства не проводився.
(17) Відповідно до листа Управління житлово-комунального господарства Мелітопольської міської ради від 29.05.2018 № 05/394, державна допомога, яка надається в рамках рішення 35-ої сесії VІІ-го скликання Мелітопольської міської ради "Про затвердження міської програми "Санітарне очищення" КП "Чистота", буде використана виключно на безперебійне та якісне виконання заходів, які забезпечать підтримку в належному санітарному стані об'єктів благоустрою, а саме: дробління гілок та пнів, вивіз несанкціонованих звалищ, санітарне очищення фонтанного комплексу, боротьба з карантинними та шкідливими рослинами.
(18) Інших послуг КП "Чистота" на комерційній основі не надає.
4. НОРМАТИВНО-ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ
4.1. ОЗНАКИ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ
(19) Відповідно до пункту 1 частини першої статті
1 Закону України "Про державну допомогу суб'єктам господарювання" (далі - Закон) державна допомога суб'єктам господарювання (далі - державна допомога) - підтримка у будь-якій формі суб'єктів господарювання за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів, що спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції, створюючи переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності.
(20) Отже, державна підтримка є державною допомогою, якщо одночасно виконуються такі умови:
- підтримка надається суб'єкту господарювання;
- державна підтримка здійснюється за рахунок ресурсів держави чи місцевих ресурсів;
- підтримка створює переваги для виробництва окремих видів товарів чи провадження окремих видів господарської діяльності;
- підтримка спотворює або загрожує спотворенням економічної конкуренції.
4.2. ОБ'ЄКТИ БЛАГОУСТРОЮ ЯК ОБ'ЄКТ ДЕРЖАВНОЇ ДОПОМОГИ
- затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів;
- затвердження правил благоустрою територій населених пунктів;
- створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб);
- забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів.
(24) Відповідно до статті
1 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля.
(25) Згідно зі статтею
2 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" благоустрій населених пунктів передбачає, зокрема: розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів.
- зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях;
- комплекси та об'єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади.
................Перейти до повного тексту