- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Про утворення державної установи "Національна лабораторія антидопінгового контролю"
1. Утворити державну установу "Національна лабораторія антидопінгового контролю" та розмістити її за адресою: 04112, м. Київ, вул. Авіаконструктора Ігоря Сікорського, 8.
2. Затвердити Положення про державну установу "Національна лабораторія антидопінгового контролю" (далі - Положення), що додається.
3. Призначити Мазія Олександра Миколайовича (серія та номер паспорта: НК 007132, ідентифікаційний номер: 2848906816), за його згодою, виконуючим обов'язки директора державної установи "Національна лабораторія антидопінгового контролю".
4. Виконуючому обов'язки директора державної установи "Національна лабораторія антидопінгового контролю" Мазію О.М. у п'ятиденний строк здійснити державну реєстрацію юридичної особи - державної установи "Національна лабораторія антидопінгового контролю" і Положення в установленому законодавством порядку та у триденний строк з дня державної реєстрації надати копії відповідних документів до Міністерства молоді та спорту України.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра з питань європейської інтеграції Андрія Чеснокова.
Виконуючий обов'язки Міністра |
Л. Панченко |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства молоді
та спорту України
22 грудня 2022 року № 5083
В.о. Міністра молоді
та спорту України
_______________
Людмила ПАНЧЕНКО
ПОЛОЖЕННЯ
про державну установу "Національна лабораторію антидопінгового контролю"
I. Загальні положення
1. Державна установа "Національна лабораторія антидопінгового контролю" (далі - Лабораторія) є державною установою та утворюється з метою виконання відповідних програм наукових досліджень і розробок, що використовуються або можуть використовуватися для цілей запобігання застосуванню допінгу у спорті, а також у галузі аналітичної біохімії та фармакології з метою кращого розуміння впливу різних препаратів на людський організм та їхніх наслідків для досягнення спортивних результатів.
2. Лабораторія належить до сфери управління Мінмолодьспорту.
3. Лабораторія у своїй діяльності керується
Конституцією України, Законами України
"Про фізичну культуру і спорт",
"Про антидопінгову діяльність у спорті",
"Про акредитацію органів з оцінки відповідності",
Міжнародною конвенцією про боротьбу з допінгом у спорті, ратифікованою Законом України від 3 серпня 2006 р.
№ 68-V,
Антидопінговою конвенцією, ратифікованою Законом України від 15 березня 2001 р.
№ 2295-III, нормативними документами Всесвітнього антидопінгового агентства, зокрема Всесвітнім антидопінговим кодексом, Міжнародним стандартом для лабораторій,
Особливостями діяльності державної установи "Національна лабораторія антидопінгового контролю", затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22 листопада 2022 р. № 1300, цим Положенням та іншими нормативно-правовими актами, що регулюють діяльність у цій сфері. Лабораторія повинна бути акредитована національним органом України з акредитації та/або іноземним органом з акредитації, який є повним членом ILAC - міжнародної організації із співробітництва в галузі акредитації лабораторій, відповідно до стандартів ISO/IEC 17025:2017, ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT) або інших стандартів, якими їх замінено.
4. Найменування Лабораторії:
українською мовою:
повне - Державна установа "Національна лабораторія антидопінгового контролю";
скорочене - ДУ "НЛАК";
англійською мовою:
повне - State Institution "National laboratory antidoping control";
скорочене - SI NLAC.
5. Місцезнаходження Лабораторії: вул. Сікорського, 8, м. Київ, 04112.
II. Основні завдання Лабораторії
Основними завданнями Лабораторії є:
1. Виконання програм наукових досліджень і розробок, що використовуються або можуть використовуватися для цілей запобігання застосуванню допінгу у спорті, а також у галузі аналітичної біохімії та фармакології з метою кращого розуміння впливу різних лікарських засобів на людський організм та їхніх наслідків для досягнення спортивних результатів.
2. Опублікування нових даних, отриманих під час проведення наукових досліджень.
3. Здобуття та підтримка акредитації відповідно до стандартів ISO/IEC 17025:2017, ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT).
4. Здобуття та підтримка акредитації Всесвітнім антидопінговим агентством відповідно до Міжнародного стандарту для лабораторій.
5. Дослідження біоматеріалів спортсменів на виявлення фактів вживання заборонених речовин та використання заборонених методів після здобуття акредитації Всесвітнім антидопінговим агентством.
III. Юридичний статус Лабораторії
1. Лабораторія є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України та установах банків України, у т. ч. валютні, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, бланки, логотип, веб ресурс (сайт).
2. Лабораторія може від свого імені набувати майнових і особистих немайнових прав, укладати правочини, бути учасником та стороною судового процесу в порядку, визначеному чинним законодавством та цим Положенням.
3. Лабораторія несе відповідальність за своїми зобов'язаннями всім належним їй майном, на яке, відповідно до законодавства, може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів.
4. Мінмолодьспорт не несе відповідальності за зобов'язаннями Лабораторії.
IV. Права та обов'язки Лабораторії
1. Лабораторія має право на:
1) здійснення заходів, спрямованих на здобуття та підтримку акредитації: органом з акредитації, який є повноправним членом ILAC, - на відповідність стандартам ISO/IEC 17025:2017, ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 (EN ISO/IEC 17025:2017, IDT; ISO/IEC 17025:2017, IDT); Всесвітнім антидопінговим агентством - на відповідність Міжнародному стандарту для лабораторій;
2) провадження дослідницької діяльності в напрямі антидопінгового контролю та розроблення методик визначення заборонених речовин, їх метаболітів та маркерів, а також маркерів використання заборонених методів;
3) проведення антидопінгового дослідження біоматеріалу та/або зразків дієтичних добавок та харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання з метою визначення наявності заборонених речовин, їх метаболітів та маркерів, а також маркерів використання заборонених методів;
4) надання послуг дослідження біоматеріалів людини на виявлення фактів вживання заборонених речовин та використання заборонених методів у спорті з занесенням результатів досліджень в електронну систему ADAMS (після здобуття акредитації Всесвітнім антидопінговим агентством);
5) співпрацю з відповідними іноземними організаціями в напрямі виконання програми проведення тестувань та обміну досвідом у сфері боротьби із застосуванням допінгу;
6) проведення антидопінгових досліджень на високому професійному рівні із дотриманням вимог законодавства щодо правил використання засобів вимірювальної техніки, методик та строків проведення досліджень;
7) удосконалення методів хімічного аналізу, освоювання нових засобів вимірювальної техніки та випробувального (вимірювального) обладнання, розроблення нових методик проведення вимірювань;
8) залучення в установленому порядку до розгляду питань, що належать до компетенції Лабораторії, вчених і фахівців, спеціалістів органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій (за погодженням з їхніми керівниками), представників інститутів громадянського суспільства (за згодою);
9) надання в установленому порядку платних послуг;
................Перейти до повного тексту