1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
КООРДИНАЦІЙНИЙ ЦЕНТР З НАДАННЯ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ
НАКАЗ
09.04.2021 № 49
Про затвердження Порядку організації проведення моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги
Відповідно підпункту 15 пункту 13 Положення про Координаційний центр з надання правової допомоги, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06 червня 2012 року № 504 "Про утворення Координаційного центру з надання правової допомоги та ліквідацію Центру правової реформи і законопроектних робіт при Міністерстві юстиції", пункту 4 стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі , затверджених наказом Міністерства юстиції України від 25 лютого 2014 року № 386/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26 лютого 2014 року за № 337/25114 (із змінами), та пункту 4 Стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі , затверджених наказом Міністерства юстиції України від 21 грудня 2017 року № 4125/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 22 грудня 2017 року за № 1554/31422, з метою забезпечення належного, своєчасного та якісного надання в необхідному обсязі безоплатної вторинної правової допомоги
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації проведення моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги, що додається.
2. Визнати такими, що втратили чинність:
наказ Координаційного центру з надання правової допомоги від 06 грудня 2018 року № 130 "Питання організації моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному, цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі";
наказ Координаційного центру з надання правової допомоги від 13 червня 2019 року № 48 "Про внесення змін до наказу Координаційного центру з надання правової допомоги від 06 грудня 2018 року № 130";
наказ Координаційного центру з надання правової допомоги від 16 липня 2019 року № 58 "Про внесення змін до наказу Координаційного центру з надання правової допомоги від 06 грудня 2018 року № 130".
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В. о. директора О. Баранов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Координаційного центру
з надання правової допомоги
09.4.2021 № 49
ПОРЯДОК
організації проведення моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги
1. Цей Порядок визначає механізм:
проведення моніторингу дотримання адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу (далі - адвокати), стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному, цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі;
збору та узагальнення успішної практики у кримінальному, адміністративному та цивільному процесах та анонімного анкетування адвокатів.
2. Моніторинг, збір/узагальнення успішної практики, анонімне анкетування адвокатів, підготовка та подання пропозицій щодо покращення якості безоплатної вторинної правової допомоги здійснюється начальником відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації її надавачів регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги або особою, яка виконує його обов'язки та має свідоцтво про право на зайняття адвокатською діяльністю і стаж активної адвокатської діяльності не менше трьох років.
3. Моніторинг проводиться шляхом:
спостереження за роботою адвоката в суді під час провадження у судах першої та апеляційної інстанцій (далі - спостереження);
інтерв'ювання суб'єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу;
перевірки актів надання безоплатної вторинної правової допомоги в частині дотримання вимог стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі.
4. Спостереження проводиться в суді:
у кримінальному процесі, результати якого фіксуються у відповідних формах моніторингу (додатки 1, 2);
у цивільному та адміністративному процесах та представництві у кримінальному процесі, результати якого фіксуються у відповідних формах моніторингу (додатки 3, 4).
Кількість проведених спостережень у кримінальному процесі протягом звітного періоду не може бути менше 18, а у цивільному та адміністративному процесах та представництві у кримінальному процесі - не менше 6.
5. Інтерв'ювання суб'єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу проводиться:
у кримінальному процесі, результати якого фіксуються у відповідних формах моніторингу (додаток 5) та анкетах (додатки 6, 8);
у цивільному та адміністративному процесах та представництві у кримінальному процесі, результати якого фіксуються у відповідних анкетах (додатки 7, 8).
Інтерв'ювання суб'єкта права на безоплатну вторинну правову допомогу проводиться за його згодою, про що зазначається у відповідній графі форми моніторингу. Про проведення такого інтерв'ювання повідомляється адвокат особи.
Загальна кількість інтерв'ю з суб'єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу у кримінальному процесі протягом звітного періоду не може бути менше 3, а у цивільному та адміністративному процесах та представництві у кримінальному процесі - не менше 2.
Погоджена з директором регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги (далі - регіональний центр) інформація щодо проведеного моніторингу, зазначеного у пунктах 4 і 5 цього Порядку, подається в електронному вигляді до управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги (далі - управління забезпечення якості) щокварталу, до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, а за IV квартал - до 30 грудня звітного року.
Інформація подається з зазначенням загальної кількості:
проведених спостережень у розрізі стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі, стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі під час провадження у суді першої та апеляційної інстанції;
відповідної кількості спостережень, в яких було зафіксовано порушення зазначених стандартів якості.
6. Достовірність наданої адвокатами інформації в актах надання безоплатної вторинної правової допомоги в частині дотримання вимог стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному процесі аналізується шляхом проведення перевірки наданих адвокатом відомостей у разі, коли безоплатна вторинна правова допомога надавалася:
особам, які підозрюються або обвинувачуються у вчиненні злочину, у віці до 18 років;
особам, які через свої фізичні або психічні вади не можуть самі реалізувати своє право на захист;
особам, які не володіють мовою, якою ведеться кримінальне провадження;
суб'єктам права на таку допомогу одним адвокатом в межах однієї адміністративно-територіальної одиниці - міста, селища, села протягом бюджетного періоду.
Погоджена з директором регіонального центру інформація за результатами проведеної перевірки актів надання безоплатної вторинної правової допомоги подається в електронному вигляді до управління забезпечення якості щороку - до 30 грудня.
7. Своєчасність та повнота наданої адвокатами безоплатної вторинної правової допомоги в частині дотримання вимог стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному та адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі аналізується шляхом проведення перевірки не менше 30-ти актів надання безоплатної вторинної правової допомоги з відповідними додатками, щоквартально.
Погоджена з директором регіонального центру інформація за результатами проведеної перевірки подається в електронному вигляді до управління забезпечення якості щокварталу, до 10 числа місяця, наступного за звітним періодом, а за IV квартал - до 30 грудня звітного року.
8. З метою організації проведення моніторингу дотримання адвокатами стандартів якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у кримінальному, цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі регіональним центром затверджується річний план моніторингу, копія якого надсилається до управління забезпечення якості в електронному вигляді до 10 січня поточного року.
У зв'язку із специфікою роботи судових органів та у разі виникнення інших непередбачуваних обставин, допускається внесення змін до річних планів моніторингу впродовж року, про що повідомляється управління забезпечення якості.
Річний план моніторингу містить:
прізвище, ім'я та по батькові адвоката;
квартал, в якому планується проведення моніторингу та підставу його проведення.

................
Перейти до повного тексту