- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
17.11.2020 N 4706/ІПК/99-00-12-02-01-06 |
Державна податкова служба України розглянула звернення на отримання індивідуальної податкової консультації та, керуючись статтею
52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), повідомляє.
У зверненні зазначені наступні питання:
1. Який порядок підписання електронної податкової звітності Товариства у випадку тимчасової відсутності (відпустка, лікарняний) директора підприємства у разі, якщо згідно посадової інструкції директора підприємства, його обов'язки виконує заступник директора підприємства?
2. Чи необхідно подавати заяву за формою N 1-ОПП у випадку тимчасової відсутності (відпустка, лікарняний) директора підприємства?
3. Який порядок підписання електронної податкової звітності Товариства у випадку тимчасової відсутності (відпустка, лікарняний) головного бухгалтера у разі, якщо згідно посадової інструкції головного бухгалтера та Положення про облікову політику та організацію бухгалтерського обліку Товариства на 2013 - 2014 роки (дія якого продовжена відповідним наказом Товариства на 2020 рік), його обов'язки виконує заступник головного бухгалтера?
4. Чи необхідно подавати заяву за формою N 1-ОПП у випадку тимчасової відсутності (відпустка, лікарняний) головного бухгалтера?
Щодо питань N 1 та N 3. Відповідно до пункту 19.1 статті
19 Податкового кодексу України платник податків веде справи, пов'язані зі сплатою податків, особисто або через свого представника. Особиста участь платника податків в податкових відносинах не позбавляє його права мати свого представника, як і участь податкового представника не позбавляє платника податків права на особисту участь у таких відносинах.
Згідно з пунктом 19.2 статті
19 Кодексу представниками платника податків визнаються особи, які можуть здійснювати представництво його законних інтересів та ведення справ, пов'язаних із сплатою податків, на підставі закону або довіреності.
Пунктом 48.5 статті
48 Кодексу визначено, що податкова декларація повинна бути підписана керівником платника податків або уповноваженою особою, а також особою, яка відповідає за ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації до контролюючого органу. У разі ведення бухгалтерського обліку та подання податкової декларації безпосередньо керівником платника податку така податкова декларація підписується таким керівником.
Достатнім підтвердженням справжності документа податкової звітності є наявність оригіналу підпису уповноваженої особи на документі у паперовій формі або наявність накладеного на електронний документ кваліфікованого електронного підпису чи печатки платника податку.
До Повідомлення вноситься інформація про підписувача (підписувачів), якому (яким) надається право підпису електронних документів. На сформоване Повідомлення першими накладаються кваліфіковані електронні підписи усіх осіб, включених до Повідомлення, у порядку черговості їх внесення до Повідомлення, після них - кваліфікований електронний підпис керівника і останньою - печатка (за наявності) (пункт 4 розділу ІІІ
Порядку).
................Перейти до повного тексту