- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Індивідуальна податкова консультація
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
19.08.2020 N 3451/ІПК/99-00-05-01-02-06 |
Державна податкова служба України (далі - ДПС) за результатами розгляду заяви на отримання індивідуальної податкової консультації керуючись ст.
52 Податкового кодексу України (далі -
ПК України) повідомляє таке.
Заявник також зазначив, що станом на 28 травня 2020 року його підприємницька діяльність припинена, про що є відповідний запис у ЄДР.
У зв'язку із зазначеним просить надати йому роз'яснення із наступних запитань:
1.1. чи має він як платник податків скористатися процедурою адміністративного оскарження, передбаченою ст.
55 Податкового кодексу України відносно податкових повідомлень-рішень;
1.2. який строк адміністративного та судового оскарження встановлений для податкових повідомлень-рішень, тоді як згідно із пунктом 3 розділу III Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами, затвердженого
наказом Міністерства фінансів України 21.10.2015 р. N 916, якщо відповідно до
Податкового кодексу України контролюючий орган самостійно визначає грошове зобов'язання платника податків за причинами, не пов'язаними із порушенням податкового законодавства, такий платник податків має право на адміністративне оскарження такого рішення протягом тридцяти календарних днів, що настають за днем надходження такого рішення.
Щодо питання 1.1.
Право на оскарження рішень контролюючих органів визначено ст.
56 Податкового кодексу України (далі -
ПКУ), зокрема, п. 56.1 та 56.2 якої визначено, що рішення, прийняті контролюючим органом, можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку.
У разі якщо платник податків вважає, що контролюючий орган неправильно визначив суму грошового зобов'язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству або виходить за межі повноважень контролюючого органу, встановлених цим Кодексом або іншими законами України, такий платник має право звернутися із скаргою про перегляд цього рішення до контролюючого органу вищого рівня.
Відповідно до п. 55.2 ст.
55 ПКУ для територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, їх структурних підрозділів (у тому числі для державних податкових інспекцій) контролюючими органами вищого рівня для цілей цього Кодексу є центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику (Державна податкова служба України).
................Перейти до повного тексту