1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
06.08.2020 № 363
Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023 № 296 від 01.11.2023 № 153 від 25.06.2024 № 171 від 17.07.2024 ) ( У тексті Наказу: слова "регіональні (обласні) прокуратури" у всіх відмінках замінено словами "обласні прокуратури" у відповідному відмінку; слова "місцеві (окружні) прокуратури" у всіх відмінках замінено словами "окружні прокуратури" у відповідному відмінку згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023 )
З метою належної організації діяльності органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації, керуючисьстаттями 8, 9 Закону України "Про прокуратуру", НАКАЗУЮ:
1. Першому заступнику та заступникам Генерального прокурора, заступнику Генерального прокурора - керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівникам обласних, окружних, спеціалізованих на правах обласних і окружних прокуратур (далі - обласні, окружні прокуратури), структурних підрозділів прокуратур усіх рівнів забезпечити здійснення особистого прийому громадян, розгляд звернень і запитів, доступ до публічної інформації, що перебуває у володінні органів прокуратури, відповідно до вимог законодавства та нормативних актів Генерального прокурора.
( Пункт 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023 )
1.2. Організацію роботи з особистого прийому громадян, розгляду звернень і запитів, доступу до публічної інформації в органах прокуратури покласти:
в Офісі Генерального прокурора та обласних прокуратурах - на підрозділи з питань організації прийому громадян, розгляду звернень і запитів та інші самостійні структурні підрозділи у межах їхніх повноважень;
у окружних прокуратурах - на керівників прокуратур, їхніх перших заступників та заступників у межах повноважень, а з питань доступу до публічної інформації - безпосередньо на керівників окружних прокуратур.
1.3. Основними завданнями діяльності на цьому напрямі визначити забезпечення:
- організації та здійснення особистого прийому громадян;
- об'єктивного, всебічного і своєчасного розгляду звернень і запитів, перевірки викладених у них фактів, вжиття заходів для поновлення порушених прав громадян, прийняття рішень відповідно до вимог законодавства;
- оприлюднення публічної інформації, що перебуває у володінні органів прокуратури, розгляд запитів на інформацію у строки та порядку, що встановлені законодавством.
1.4. Систематично вивчати стан роботи з прийому громадян, розгляду звернень і запитів, забезпечення доступу до публічної інформації, вживати заходів щодо підвищення ефективності діяльності органів прокуратури з цих питань.
1.5. Здійснювати контроль за результатами розгляду звернень і запитів, надавати оцінку кожному факту неповного та необ'єктивного їх вирішення, необґрунтованого зволікання з їх розглядом, порушення законодавства про доступ до публічної інформації, забезпечувати вжиття заходів для усунення встановлених недоліків і притягнення до відповідальності винних осіб.
1.6. Під час виїздів до прокуратур нижчого рівня для перевірки чи надання практичної допомоги їхнім керівникам перевіряти повноту, об'єктивність і своєчасність розгляду та вирішення звернень і запитів відповідно до компетенції, вивчати причини повторного їх надходження.
2. Підрозділам з питань організації прийому громадян, розгляду звернень та запитів Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур:
2.1. Вживати заходів щодо організаційного та методичного забезпечення діяльності прокуратур нижчого рівня з особистого прийому громадян, розгляду звернень та запитів, доступу до публічної інформації, надавати практичну допомогу та проводити перевірки з цих питань.
2.2. Організовувати особистий прийом громадян керівниками прокуратур та здійснювати їх прийом, у тому числі із залученням працівників інших структурних підрозділів та органів прокуратури.
2.3. Здійснювати попередній розгляд та безпосередньо розглядати звернення і запити, у встановленому порядку надсилати їх за належністю до відповідного органу чи посадовій особі, до прокуратур нижчого рівня. За наявності підстав, визначених Законом України "Про звернення громадян", повертати звернення заявнику з відповідним роз'ясненням або залишати його без розгляду.
2.4. Здійснювати загальний контроль за дотриманням порядку і строків вирішення у структурних підрозділах Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур депутатських звернень та запитів, звернень комітетів, тимчасових слідчих і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України, адвокатських запитів, звернень осіб, щодо яких законом встановлено особливий порядок розгляду, звернень громадян з особистого прийому Генерального прокурора, його першого заступника та заступників, керівника обласної прокуратури, його першого заступника та заступників.
( Пункт 2.4 в редакції Наказу Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023 )
2.5. Оприлюднювати публічну інформацію відповідно до вимог законодавства та нормативних актів Генерального прокурора, здійснювати загальний контроль за дотриманням установленого порядку та своєчасністю її оприлюднення, наданням інформації з обмеженим доступом.
2.6. Здійснювати прийом запитувачів, надавати роз'яснення та іншу допомогу в оформленні запитів на інформацію, їх приймання, реєстрацію та облік. У встановленому порядку розглядати запити на інформацію, за наявності підстав надсилати їх належним розпорядникам інформації.
2.7. Щорічно із залученням самостійних структурних підрозділів, прокуратур нижчого рівня комплексно вивчати стан організації роботи з особистого прийому громадян, розгляду звернень та забезпечення доступу до публічної інформації, активно впливати на її удосконалення.
3. Основними критеріями оцінки ефективності діяльності на цьому напрямі вважати забезпечення об'єктивного, всебічного і своєчасного розгляду звернень і запитів, оприлюднення у встановлені законом строки публічної інформації, що перебуває у володінні органів прокуратури, надання за запитами достовірної, точної та повної інформації, реальне поновлення порушених прав громадян.
4. ЗатвердитиІнструкцію про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, а також Інструкцію про порядок забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури України, що додаються.
( Пункт 4 втратив чинність в частині затвердження Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора № 153 від 25.06.2024 )
5. Визнати такими, що втратили чинність, накази Генеральної прокуратури України від 30 грудня 2015 року № 430 "Про організацію діяльності органів прокуратури України з особистого прийому, розгляду звернень та доступу до публічної інформації", від 20 грудня 2017 року № 357 "Про затвердження Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 16 січня 2018 року за № 65/31517, від 18 квітня 2018 року № 75 "Про затвердження Інструкції про порядок забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 10 травня 2018 року за № 580/32032.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника та заступників Генерального прокурора, заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, керівників обласних, окружних, спеціалізованих на правах обласних і окружних прокуратур.
( Пункт 6 із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023 )

Генеральний прокурор

І. Венедіктова
( Інструкція про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України втратила чинність на підставі Наказу Офісу Генерального прокурора № 153 від 25.06.2024 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Генерального прокурора
06.08.2020 № 363
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури України
( У тексті Інструкції: слова "регіональні (обласні) прокуратури" у всіх відмінках замінено словами "обласні прокуратури" у відповідному відмінку; слова "місцеві (окружні) прокуратури" у всіх відмінках замінено словами "окружні прокуратури" у відповідному відмінку згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023 )
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає процедуру оприлюднення публічної інформації та розгляду запитів на інформацію, а також відшкодування запитувачами витрат на копіювання або друк копій документів відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації" (далі - Закон).
Дія цієї Інструкції не поширюється на відносини щодо отримання інформації суб'єктами владних повноважень під час здійснення ними своїх функцій, а також на відносини у сфері звернень громадян, які регулюються спеціальним законом, про що запитувачу надається відповідне роз'яснення не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Запит на інформацію, який подано згідно із Законом та який за своїм змістом поєднує предмет регулювання Закону України "Про звернення громадян" і Закону, розглядається у відповідних частинах у строки та порядку, передбачені відповідними Законами.
2. У цій Інструкції терміни вживаються в таких значеннях:
спеціальні структурні підрозділи органів прокуратури - підрозділи Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних, спеціалізованих на правах обласних прокуратур (далі - обласні прокуратури), які організовують та забезпечують доступ до публічної інформації;
відповідальні особи - працівники обласних прокуратур (в яких спеціальні структурні підрозділи не створено), визначені окремими наказами керівників цих прокуратур відповідальними за забезпечення доступу до публічної інформації.
Інші терміни у цій Інструкції вживаються у значеннях, визначених у Законі.
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023; в редакції Наказу Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
II. Забезпечення порядку доступу до публічної інформації
1. Доступ до публічної інформації в органах прокуратури України забезпечується шляхом:
1) систематичного та оперативного оприлюднення інформації:
в офіційних друкованих виданнях;
на офіційних вебсайтах Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних прокуратур;
( Абзац третій підпункту 1 пункту 1 розділу II в редакції Наказу Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних;
на інформаційних стендах;
будь-яким іншим способом;
2) надання інформації за запитами на інформацію.
2. Обов'язковому оприлюдненню на офіційних вебсайтах Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних прокуратур підлягає інформація, передбачена частиною першою статті 15 Закону.
( Абзац перший пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
Така інформація оприлюднюється невідкладно, але не пізніше п'яти робочих днів з дня затвердження документа із зазначенням дати його оприлюднення і дати оновлення інформації.
Невідкладному оприлюдненню підлягає будь-яка інформація про факти, що загрожують життю, здоров'ю та/або майну осіб, та про заходи, які застосовуються у зв'язку з цим.
3. Інформація, що містить персональні дані фізичної особи, оприлюднюється та надається на запит, у тому числі у формі відкритих даних, у разі додержання однієї з таких умов:
персональні дані знеособлені та захищені відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
фізичні особи (суб'єкти даних), персональні дані яких містяться в інформації у формі відкритих даних, надали свою згоду на поширення таких даних відповідно до Закону України "Про захист персональних даних";
надання чи оприлюднення такої інформації передбачено законом;
обмеження доступу до такої інформації (віднесення її до інформації з обмеженим доступом) заборонено законом.
4. Обов'язок оприлюднення інформації покладається на керівників самостійних структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних прокуратур та керівників окружних, спеціалізованих на правах окружних прокуратур (далі - окружні прокуратури), у яких створено документ, що її містить.
( Абзац перший пункту 4 розділу II в редакції Наказу Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
Якщо документ створено за участі кількох самостійних структурних підрозділів, обов'язок оприлюднення інформації покладається на першого виконавця.
( Пункт 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 117 від 27.04.2023 )
III. Організація оприлюднення публічної інформації
1. Розміщення публічної інформації, у тому числі у формі відкритих даних, здійснюється на офіційних вебсайтах Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і обласних прокуратур, на Єдиному державному порталі відкритих даних підрозділами з питань інформаційних технологій.
( Пункт 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
2. Відповідальними за надання публічної інформації до підрозділів з питань інформаційних технологій є керівники самостійних структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних прокуратур та керівники окружних прокуратур, до сфери діяльності яких безпосередньо належить така інформація.
( Абзац перший пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
Документи, що містять публічну інформацію, надаються до підрозділів з питань інформаційних технологій у електронному вигляді невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів з дня затвердження документа із зазначенням дати його оприлюднення і дати оновлення інформації.
( Абзац другий пункту 2 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
3. Підрозділи з питань організації комунікації з громадськістю (прийому громадян), розгляду звернень та запитів Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і обласних прокуратур, керівники окружних прокуратур вживають заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо:
( Абзац перший пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
графіка прийому громадян в Офісі Генерального прокурора, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі, обласних та у окружних прокуратурах;
( Абзац другий пункту 3 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
переліку наборів даних, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних;
системи обліку, видів інформації, якою володіють органи прокуратури;
порядку складання, подання запитів на інформацію;
розташування місць, де надаються запитувачам відповідні бланки;
звітів про задоволення запитів на інформацію;
Переліку відомостей, що становлять службову інформацію та можуть міститися в документах органів прокуратури, затвердженого наказом Генерального прокурора;
( Пункт 3 розділу III доповнено абзацом восьмим згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
порядку оскарження рішень службових осіб органів прокуратури України, їх дій чи бездіяльності з цих питань.
4. Підрозділ організаційно-контрольної діяльності Офісу Генерального прокурора вживає заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо функцій та повноважень органів прокуратури нормативно-правових засад діяльності, наказів Генерального прокурора з основних питань діяльності прокуратури з додержанням вимог режиму таємності.
( Пункт 4 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
5. Підрозділи з питань організаційного та правового забезпечення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обласних прокуратур вживають заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо:
( Абзац перший пункту 5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
наказів заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури керівників обласних прокуратур з основних питань діяльності прокуратури;
( Абзац другий пункту 5 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
функцій та повноважень органів прокуратури.
6. Самостійні структурні підрозділи Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обласних прокуратур згідно з компетенцією вживають заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо проєктів рішень та нормативно-правових актів, які підлягають обговоренню.
( Абзац перший пункту 6 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
Проєкти таких рішень оприлюднюються не пізніш як за 20 робочих днів до дати їх розгляду.
7. Кадрові підрозділи Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обласних прокуратур вживають заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо:
( Абзац перший пункту 7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
організаційної структури відповідного органу прокуратури;
( Абзац другий пункту 7 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
правил внутрішнього службового (трудового) розпорядку;
прізвищ, імен та по батькові керівників відповідних прокуратур, їх структурних підрозділів (крім випадків, коли ці відомості належать до інформації з обмеженим доступом);
порядку проведення конкурсу на зайняття посад державної служби;
вакантних посад державної служби, рішення про оголошення конкурсу та його умов;
результатів конкурсу на зайняття вакантних посад державної служби;
початку проходження перевірки відповідно до Закону України "Про очищення влади" та її результатів стосовно посадових та службових осіб органів прокуратури.
8. Підрозділи з питань інформаційних технологій Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури та обласних прокуратур вживають заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо:
( Абзац перший пункту 8 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
адрес офіційних вебсайтів органів прокуратури;
адрес електронної пошти.
9. Бухгалтерські служби Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і обласних прокуратур вживають заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо фінансових ресурсів (структури та обсягу бюджетних коштів, порядку та механізму їх витрачання, структури, принципів формування та розміру оплати праці Генерального прокурора, його першого заступника та заступників, заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, його першого заступника та заступника, керівників обласних, окружних прокуратур, їх перших заступників та заступників).
( Пункт 9 розділу III в редакції Наказу Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
10. Підрозділи з питань матеріально-технічного забезпечення Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури і обласних прокуратур вживають заходів до оприлюднення інформації, у тому числі у формі відкритих даних, щодо:
( Абзац перший пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
місцезнаходження (поштових адрес) Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних, окружних прокуратур;
( Абзац другий пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
службових номерів засобів зв'язку відповідного органу прокуратури та їх керівників (крім випадків, коли такі відомості належать до інформації з обмеженим доступом);
( Абзац третій пункту 10 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
майна (обладнання, програмного забезпечення), отриманого у рамках міжнародної технічної допомоги.
( Пункт 10 розділу III доповнено абзацом четвертим згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
11. Уповноважені особи (уповноважена особа) на проведення закупівель Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних прокуратур вживають заходів до оприлюднення відомостей щодо публічних закупівель.
( Пункт 11 розділу III в редакції Наказу Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
12. Підрозділ з питань організаційного забезпечення Єдиного реєстру досудових розслідувань та інформаційно-аналітичної роботи Офісу Генерального прокурора і відповідні підрозділи Спеціалізованої антикорупційної прокуратури обласних прокуратур вживають заходів до оприлюднення, у тому числі у формі відкритих даних, статистичної інформації про стан кримінальної протиправності та результати прокурорської діяльності (з урахуванням вимог щодо порядку обліку документів, які містять службову інформацію).
( Пункт 12 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
13. Керівники окружних прокуратур вживають заходів до оприлюднення публічної інформації, у тому числі у формі відкритих даних, розпорядниками якої вони є.
14. Контроль за своєчасністю оприлюднення достовірної, точної та повної інформації, її оновлення здійснюють керівники самостійних структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора, Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, обласних прокуратур та керівники окружних прокуратур.
( Пункт 14 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
15. Загальний контроль за оприлюдненням інформації у порядку, визначеному цим розділом, здійснюють спеціальні структурні підрозділи (відповідальні особи) органів прокуратури.
( Пункт 15 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
IV. Порядок прийому, реєстрації, розгляду запитів на інформацію та надання відповідей
1. Організація забезпечення доступу до інформації за запитами та функціонування спеціальних місць для роботи запитувачів із документами чи їх копіями покладається на спеціальні структурні підрозділи (відповідальних осіб) органів прокуратури та керівників окружних прокуратур.
( Пункт 1 розділу IV із змінами, внесеними згідно з Наказом Офісу Генерального прокурора № 171 від 17.07.2024 )
2. В Офісі Генерального прокурора, Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі та обласних прокуратурах приймання запитів на інформацію здійснюється спеціальними структурними підрозділами (відповідальними особами) органів прокуратури.

................
Перейти до повного тексту