1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ОФІС ГЕНЕРАЛЬНОГО ПРОКУРОРА
НАКАЗ
27.04.2023 № 117
Про внесення змін до наказу Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363 "Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації" та затверджених ним інструкцій
З метою удосконалення організації роботи з розгляду звернень та запитів в органах прокуратури, керуючись статтею 9 Закону України "Про прокуратуру", НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до наказу Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363 "Про організацію роботи органів прокуратури з особистого прийому, розгляду звернень і запитів та забезпечення доступу до публічної інформації" (далі - наказ).
1.1. У пунктах 1, 6 слова "перші заступники" у всіх відмінках замінити словами "перший заступник" у відповідному відмінку, а слова "військових (спеціалізованих) на правах регіональних (обласних) і місцевих (окружних) прокуратур" - словами "спеціалізованих на правах обласних і окружних прокуратур".
1.2. У тексті наказу:
- слова "регіональні (обласні) прокуратури" у всіх відмінках замінити словами "обласні прокуратури" у відповідному відмінку;
- слова "місцеві (окружні) прокуратури" у всіх відмінках замінити словами "окружні прокуратури" у відповідному відмінку.
1.3. Пункт 2.4 викласти в такій редакції:
"2.4. Здійснювати загальний контроль за дотриманням порядку і строків вирішення у структурних підрозділах Офісу Генерального прокурора, обласних прокуратур депутатських звернень та запитів, звернень комітетів, тимчасових слідчих і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України, адвокатських запитів, звернень осіб, щодо яких законом встановлено особливий порядок розгляду, звернень громадян з особистого прийому Генерального прокурора, його першого заступника та заступників, керівника обласної прокуратури, його першого заступника та заступників".
2. Внести зміни до Інструкції про порядок забезпечення доступу до публічної інформації в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363.
2.1. У пункті 2 розділу I слова "військових (спеціалізованих) на правах регіональних (обласних) прокуратур" замінити словами "спеціалізованих на правах обласних прокуратур".
2.2. У пункті 4 розділу II слова "військових (спеціалізованих) на правах місцевих (окружних) прокуратур" замінити словами "спеціалізованих на правах окружних прокуратур".
2.3. У тексті цієї Інструкції:
- слова "регіональні (обласні) прокуратури" у всіх відмінках замінити словами "обласні прокуратури" у відповідному відмінку;
- слова "місцеві (окружні) прокуратури" у всіх відмінках замінити словами "окружні прокуратури" у відповідному відмінку.
3. Внести зміни до Інструкції про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженої наказом Генерального прокурора від 06.08.2020 № 363 (далі - Інструкція).
3.1. У тексті Інструкції:
- слова "регіональні (обласні) прокуратури" у всіх відмінках замінити словами "обласні прокуратури" у відповідному відмінку;
- слова "місцеві (окружні) прокуратури" у всіх відмінках замінити словами "окружні прокуратури" у відповідному відмінку.
3.2. У пункті 1 розділу I:
- слова "військових (спеціалізованих) на правах регіональних (обласних) і місцевих (окружних) прокуратур" замінити словами "спеціалізованих на правах обласних і окружних прокуратур";
- після слова "комітетів" доповнити словами "тимчасових слідчих комісій і тимчасових спеціальних комісій".
3.3. У пункті 2 розділу I після слів "Про комітети Верховної Ради України" доповнити словами "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України".
3.4. Пункт 15 розділу I після слів "кримінального процесуального законодавства" доповнити словами "та нормативних актів Генерального прокурора".
3.5. Абзац перший пункту 4 розділу II викласти в такій редакції:
"4. Генеральному прокурору або виконувачу його обов'язків для розгляду подаються звернення, що надійшли від Президента України, Керівника Офісу Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем'єр-міністра України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, голів Конституційного Суду України, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, голів Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, директорів Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, Міністра внутрішніх справ України, Міністра оборони України, Міністра юстиції України, голів Служби безпеки України та Національної поліції України, голів Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, бізнес-омбудсмена, керівників державних установ іноземних держав і міжнародних організацій (їх представництв), голів Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів; запити народних депутатів України; звернення Героїв України, Героїв Радянського Союзу, Героїв Соціалістичної Праці, осіб з інвалідністю внаслідок війни, скарги на дії та рішення першого заступника та заступників Генерального прокурора, заступника Генерального прокурора - керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (далі - заступники Генерального прокурора), керівників самостійних структурних підрозділів, підпорядкованих безпосередньо Генеральному прокурору; інші звернення з актуальних питань, що викликали підвищену увагу громадськості та медіа.".
3.6. Абзац перший пункту 5 розділу II викласти в такій редакції:
"5. Заступникам Генерального прокурора відповідно до розподілу обов'язків подаються для розгляду звернення, які надійшли від заступників Керівника Офісу Президента України, перших заступників та заступників Голови Верховної Ради України, Секретаря Ради національної безпеки і оборони України, Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністрів України, Керівника Апарату Верховної Ради України, уповноважених Президента України, Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини, Уповноваженого із захисту державної мови, заступників голів Конституційного Суду України, Верховного Суду, Вищої ради правосуддя, Державної судової адміністрації України, Національного агентства з питань запобігання корупції, Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, Національної поліції України, Служби безпеки України, директорів Національного антикорупційного бюро України, Державного бюро розслідувань, Бюро економічної безпеки України, керівників і заступників керівників міністерств та інших центральних органів виконавчої влади (крім тих, що подаються на розгляд Генеральному прокурору), державних секретарів міністерств, заступників голів Верховної Ради та Ради міністрів Автономної Республіки Крим, Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим, представників та Керівника Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, голів обласних рад і державних адміністрацій, Київського та Севастопольського міських голів, членів Ради прокурорів України та Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів; звернення народних депутатів України, комітетів, тимчасових слідчих і тимчасових спеціальних комісій Верховної Ради України; скарги на дії чи рішення керівників самостійних структурних підрозділів Офісу Генерального прокурора.".
3.7. В абзаці другому пункту 5 розділу II слова "згідно з розподілом обов'язків" виключити.
3.8. Доповнити пункт 5 розділу II абзацом третім такого змісту:
"Якщо один із структурних підрозділів, що є співвиконавцем розгляду звернення, перебуває у безпосередньому підпорядкуванні Генерального прокурора, порядок розгляду такого звернення визначається Генеральним прокурором.".
3.9. У пункті 9 розділу II після слів "керівниками обласних прокуратур" доповнити словами "адвокатські запити", а слова "надання роз'яснень повноважень органів прокуратури та вимог законодавства" виключити.
3.10. У пункті 11 розділу II:
- в абзаці першому після слів "порушених у зверненні питань" доповнити словами "та за умови відсутності співвиконавців", а після слів "погодженого безпосереднім керівником" доповнити словами "та керівником самостійного структурного підрозділу або його заступником".
- доповнити абзацом другим такого змісту:
"Якщо першим виконавцем встановлено відсутність належних для вирішення питань, звернення у такому самому порядку не пізніше двох робочих днів передається наступному визначеному виконавцю для підготовки відповіді (повідомлення) заявнику. У необхідних випадках перший виконавець готує повідомлення заявнику про продовження строку розгляду його звернення.".
У зв'язку з цим абзаци другий - третій вважати абзацами третім - четвертим.
3.11. В абзаці третьому пункту 11 розділу II слова "у таких випадках" замінити словами "у разі неправильного визначення структурного підрозділу".

................
Перейти до повного тексту