1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ПРОФЕСІЙНА АСОЦІАЦІЯ РЕЄСТРАТОРІВ І ДЕПОЗИТАРІЇВ
Л И С Т
N 01-03/256 від 22.07.2002
Про розповсюдження вимог рішення Комісії від 07.06.2000 р. N 72 на викуплені емітентом акції
На Ваш запит про розповсюдження вимог рішення Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (надалі - Комісія) "Щодо захисту прав інвесторів на ринку цінних паперів" від 07.06.2000 р. N 72 (надалі - Рішення) на викуплені емітентом акції власного випуску відповідаємо наступне.
Звертаємо Вашу увагу на те, що Професійна асоціація реєстраторів і депозитаріїв (надалі - ПАРД) не має права надавати роз'яснення питань порядку застосування чинного законодавства України, а має право надавати консультації з цих питань.
Відповідно до п. 1 Рішення юридичні особи, які відповідно до Закону України "Про Національну депозитарну систему та особливості електронного обігу цінних паперів в Україні" здійснюють професійну діяльність з ведення реєстрів власників іменних цінних паперів та депозитарну діяльність, зобов'язані подавати до Комісії інформацію про власників, які володіють 10 відсотками і більше акцій емітента або номінальних утримувачів цих акцій.
Таким чином, вказана норма Рішення прямо встановлює обов'язок реєстраторів та зберігачів подавати до Комісії інформацію про власників цінних паперів та про номінальних утримувачів.
Цивільний кодекс України та Закон України "Про власність" від 07.02.91 р. прямо не визначають поняття "власник".
Закон України "Про цінні папери та фондову біржу" від 18.06.91 р. також не встановлює визначення терміна "власник цінних паперів".
Єдине в законодавстві визначення цього поняття було закріплене в Тимчасовому положенні про реєстри акціонерів відкритих акціонерних товариств, що створюються на базі приватизованих підприємств, затвердженому наказом Фонду державного майна України від 04.07.95 р. N 823, відповідно до якого власник акцій - це фізична або юридична особа, що володіє, користується та розпоряджається акціями на підставі права власності.
Проте, відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону "Про власність" та ч. 1 ст. 86 Цивільного кодексу України право власності - це врегульовані законом суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження майном.

................
Перейти до повного тексту