1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Лист


ДЕРЖАВНА КОМІСІЯ З РЕГУЛЮВАННЯ РИНКІВ
ФІНАНСОВИХ ПОСЛУГ УКРАЇНИ
Л И С Т
09.07.2004 N 702/11-3/1
Державна комісія з регулювання ринків фінансових послуг України в межах компетенції <...> повідомляє.
Згідно зі статтею 4 Закону України "Про фінансовий лізинг" лізингодавцем вважається юридична особа, яка передає право володіння та користування предметом лізингу лізингоодержувачу. Законодавство України не містить обмежень щодо кола юридичних осіб, які можуть здійснювати діяльність з надання послуг фінансового лізингу. Продавець (постачальник) предмету фінансового лізингу може виступати лізингодавцем за договором фінансового лізингу.
Порядком надання звітності фінансовими компаніями і юридичними особами - суб'єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами, але мають визначену законами та нормативно-правовими актами Держфінпослуг можливість надавати окремі види фінансових послуг (далі - юридичні особи), затвердженим розпорядженням Держфінпослуг від 27 січня 2004 року N 27, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 6 квітня 2004 року за N 431/9030 (далі - Порядок) передбачено обов'язкове подання звітності юридичними особами, що перебувають на обліку в Держфінпослуг. Розділом 2 Порядку встановлені строки та порядок подання звітності юридичними особами.
Згідно з пунктом 1 статті 39 Закону у разі порушення законів та інших нормативно-правових актів, що регулюють діяльність з надання фінансових послуг, Держфінпослуг застосовує заходи впливу відповідно до закону.
Так, відповідно до пункту 2 частини 1 статті 41 Закону Держфінпослуг може застосовувати штрафні санкції за ненадання, несвоєчасне надання або надання завідомо недостовірної інформації - у розмірі до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, але не більше одного відсотка від розміру статутного (пайового) капіталу юридичної особи - суб'єкта підприємницької діяльності, що вчинила правопорушення.
Голова комісії В.Суслов
Перейти до повного тексту