- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
14.12.2016 № 656 (з основної діяльності) |
Про внесення змін до складу Комісії з розгляду питань списання майна у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затвердженого наказом ДСНС України від 22.03.2013 № 94, та викладення Інструкції щодо застосування порядку списання майна у системі ДСНС України у новій редакції
1. Внести зміни до складу Комісії з розгляду питань списання майна у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затвердженого
наказом ДСНС України від 22.03.2013 № 94 «Про утворення Комісії з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України та затвердження її персонального складу», виклавши його у новій редакції, що додається.
2. Внести зміни до Інструкції щодо застосування порядку списання майна у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій, затвердженої
наказом ДСНС України від 22.03.2013 № 94 «Про утворення Комісії з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України та затвердження її персонального складу», виклавши її у новій редакції, що додається.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
14.12.2016 № 656
ІНСТРУКЦІЯ
щодо застосування порядку списання майна у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій
I.Загальні положення
1.1. Цю Інструкцію розроблено згідно з Порядком списання об'єктів державної власності, затвердженим
постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 1314 (далі - Порядок), що визначає механізм списання об'єктів незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальних активів, які відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), іншими необоротними активами (далі - майно).
1.2. Списання майна з балансу Державної служби України з надзвичайних ситуацій України, головних управлінь (управлінь) ДСНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, підрозділів, підпорядкованих апарату ДСНС України, навчальних закладів та науково-дослідних установ, підприємств, організацій і установ сфери управління ДСНС України(далі - Установа) проводиться відповідно до вимог Порядку з урахуванням уточнень, викладених у цій Інструкції.
1.3. Списанню підлягає майно, що:
непридатне для подальшого використання (фізично зношене);
виявлене в результаті інвентаризації як нестача;
морально застаріле;
пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване);
залишилося за межами України і повернення якого неможливе або економічно недоцільне.
1.4. Списання майна, що не може бути в установленому порядку відчужено, безоплатно передано державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не може бути застосовано інших способів управління (або його застосування може бути економічно недоцільне), у разі коли таке майно морально чи фізично зношене, непридатне для подальшого використання, зокрема у зв'язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переоснащенням, або пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха, або виявлене в результаті інвентаризації як нестача здійснюється:
первинною вартістю за одиницю (комплект) у розмірі до 10 тис. грн. (крім нерухомого майна) - за рішенням керівника Установи;
первинною вартістю за одиницю (комплект) у розмірі від 10 тис. грн. - за згодою ДСНС України.
1.5. Керівники Установ та посадові особи зобов'язані вживати дієвих заходів для належного утримання і збереження майна та несуть відповідальність за невиконання вищезазначених вимог згідно з чинним законодавством України.
1.6. Списання майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача, може здійснюватися лише після проведення службового розслідування та прийняття рішення про покарання винних, притягнення їх до передбаченої законом відповідальності (крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо або встановлено повну безнадійність її стягнення).
Втрати від нерозкритих крадіжок тощо списуються з балансів лише після ретельної перевірки дійсної відсутності винних осіб, винесення постанови про закриття кримінального провадження (ухвали суду) і вжиття необхідних заходів щодо недопущення фактів втрат у подальшому.
1.7. Списання майна проводиться за первинною вартістю або за відновлювальною вартістю (у разі проведення індексації або переоцінки майна).
При списанні необоротних активів, що були в експлуатації, у документах поряд з їх первинною (відновлювальною) вартістю вказується сума нарахованого зносу.
Усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів. Непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт тощо).
ІІ. Комісія з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України
2.1. Розгляд питань стосовно списання майна в системі ДСНС України здійснює Комісія з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України (далі - Комісія ДСНС України).
2.2. Засідання Комісії ДСНС України проводяться за необхідністю по мірі надходження документів за рішенням голови Комісії.
2.3. Надання згоди на списання майна у системі ДСНС України приймається ДСНС України за пропозиціями Комісії ДСНС України та оформляється у формі розпорядчого акта (наказу), а про відмову в наданні такої згоди - у формі листа.
2.4. Рішення про надання згоди на списання об'єктів незавершеного будівництва (незавершених капітальних інвестицій в необоротні матеріальні активи) приймається ДСНС України лише за погодженням з державним органом приватизації за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комісії ДСНС України, приймаються більшістю голосів у присутності не менше двох третин загальної кількості її членів.
2.5. Під час списання нерухомого майна, об'єктів незавершеного будівництва (незавершених капітальних інвестицій в необоротні матеріальні активи) до складу комісії в обов'язковому порядку включаються представники державного органу приватизації за місцем розташування майна та місцевих органів виконавчої влади.
2.6. Пропозиції Комісії ДСНС України щодо списання майна оформлюються протоколом, що підписується, її головою, секретарем та усіма членами, присутніми на засіданні, і затверджується Головою ДСНС України.
При рівному розподілі голосів голос голови Комісії ДСНС України є вирішальним.
У разі незгоди члена Комісії ДСНС України з рішенням Комісії ДСНС України у протоколі зазначається його думка, що викладається на окремому аркуші.
При відмові члена Комісії ДСНС України підписати протокол, про це вказується у протоколі із зазначенням причини відмови.
За відсутності голови Комісії ДСНС України виконання обов'язків покладається на його заступника.
У разі відсутності секретаря Комісії ДСНС України виконання обов'язків покладається на будь-якого її члена, крім голови та його заступника, за рішенням голови Комісії ДСНС України.
2.7. За необхідністю до засідання Комісії ДСНС України можуть залучатися представники структурних підрозділів ДСНС України без права голосу за згодою їх керівників.
2.8. Документальне супроводження діяльності Комісії ДСНС України, узагальнення відомостей про списане майно, підготовка інших необхідних документів покладається на секретаря Комісії ДСНС України.
IIІ. Оформлення документів та проведення списання майна
3.1. Для встановлення факту непридатності майна і неможливості та/або неефективності проведення його відновного ремонту чи неможливості його використання іншим чином, а також для оформлення документів на списання майна утворюється комісія із списання майна (далі - Комісія Установи), головою якої є заступник керівника Установи, а членами - головний бухгалтер або його заступник, працівники інженерних, технічних, технологічних, будівельних, обліково-економічних та інших служб Установи, а також залучені за вимогою ДСНС України його представники та інші фахівці.
3.2. Для участі в роботі комісії із встановлення непридатності технічних засобів, нагрівальних котлів, підйомників та інших необоротних активів, що перебувають під наглядом державних інспекцій, Установа залучає для участі в роботі Комісії Установи представника відповідної інспекції, який підписує акт або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до акта.
У разі порушення проти Установи справи про банкрутство її керівник або арбітражний керуючий утворює комісію, до складу якої включаються: голова комісії - керівник Установи або арбітражний керуючий та члени комісії, визначені у пунктах 3.1., 3.2. цієї Інструкції.
3.3. Порядок створення, функції, завдання та повноваження Комісії Установи передбачено вимогами пунктів 9-13 Порядку.
Комісія Установи повинна здійснювати узагальнення поданих підпорядкованими підрозділами матеріалів при списанні майна для направлення їх до ДСНС України.
3.4. Голова, члени Комісії Установи, які підписали акт, та керівник Установи, який акт затвердив, несуть відповідальність згідно із законодавством за правильність висновків про технічний стан майна, що списується, достовірність зазначених даних у документах, що подаються до ДСНС України.
3.5. З метою отримання згоди на списання майна Установа надає до ДСНС України через Департамент ресурсного забезпечення (далі - Департамент) разом із клопотанням керівника та протоколом засідання комісії Установи такі документи:
техніко-економічне обґрунтування необхідності списання майна, в якому містяться економічні та/або технічні розрахунки; інформація про очікуваний фінансовий результат списання майна та про те, як воно вплине на фінансовий план (для державних підприємств); напрямки використання коштів, що передбачається одержати в результаті списання;
відомість про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку (крім об'єктів незавершеного будівництва)
(додаток 1) ;
акт інвентаризації майна, що пропонується до списання
(додаток 2) ;
акт технічного стану майна, затверджений керівником Установи, у трьох примірниках
(додаток 3) ;
відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, що пропонується списати (разом з відповідними підтверджуючими документами).
У разі якщо Установа - балансоутримувач не центрального підпорядкування, всі вищезазначені документи, крім техніко-економічного обґрунтування, погоджуються керівником головного управління (управління).
Інші документи, передбачені розділами IV-X, надаються відповідно до додатків.
Комісією ДСНС України можуть бути витребувані інші документи, необхідні для прийняття рішення про надання згоди ДСНС України на списання майна.
3.6. Надані Установою документи передаються Департаментом секретарю Комісії ДСНС України, який перевіряє комплектність вказаних документів та передає їх на розгляд структурному підрозділу ДСНС України, що здійснює облік цього майна, для аналізу та надання висновку для Комісії ДСНС України про доцільність його списання.
3.7. Після проведення ретельного аналізу та перевірки вказаних у документах відомостей цей структурний підрозділ не пізніше, ніж у тижневий термін з дати надходження документів надає Комісії ДСНС України через секретаря Комісії ДСНС України свій висновок про доцільність списання майна разом з наданими на аналіз документами.
3.8. Комісією ДСНС України за результатами розгляду наданих документів оформляється протокол, що підписується та затверджується у встановленому у розділі ІІ цієї Інструкції порядку.
3.9. Витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України підписується головою Комісії ДСНС України та завіряється печаткою ДСНС України.
Клопотання, протокол засідання Комісії ДСНС України, по одному примірнику всіх необхідних оригіналів документів, висновок структурного підрозділу ДСНС України, що здійснює облік майна щодо доцільності списання, зберігаються в Департаменті.
Копії клопотання та по одному примірнику всіх необхідних оригіналів документів, наданих Установою для отримання згоди на списання майна, залишаються у структурному підрозділі ДСНС України, що здійснює облік відповідного майна.
3.10. Копія наказу ДСНС України про надання згоди на списання майна, витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України про надання згоди на списання майна ДСНС України разом з документами, зазначеними в пункті 3.5 цієї Інструкції, повертаються Установі та є підставою для списання майна з балансу.
3.11. Списання майна, що стало непридатним внаслідок радіоактивного забруднення, здійснюється відповідно до нормативно-правових актів, чинних на момент списання, які встановлюють порядок списання радіоактивно забрудненого майна.
3.12. Вторинна сировина, отримана від розбирання списаного майна і непридатна до повторного використання, оприбутковується та підлягає обов'язковій здачі відповідним організаціям для її перероблення у встановленому законодавством порядку.
Вилучені після списання, демонтажу та розбирання майна вузли, деталі, матеріали та агрегати, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, підлягають здачі Установою суб'єктам господарювання, що займаються збиранням та первинною обробкою брухту і відходів дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності».
Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без попереднього вилучення й одночасного оприбуткування цінних деталей.
3.13. Установи, на балансі яких перебувало майно, подають до ДСНС України через Департамент у місячний термін після закінчення процедури розбирання, демонтажу та оприбуткування майна затверджений керівником Установи акт про списання майна залежно від виду майна та звіт про списання майна
(додаток 8) .
У разі наявності зауважень до звіту ДСНС України повертає його Установі для врахування зауважень та подання протягом 10 робочих днів звіту для нового розгляду.
ІV. Списання транспортних засобів та іншого транспортного майна
4.1. Списання транспортних засобів та іншого транспортного майна, первинна (переоцінена) вартість яких за одиницю (комплект) більше 10 тис. грн., здійснюється із урахуванням вимог, зазначених у розділах І, ІІІ цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.
4.2. На списання подаються транспортні засоби за умови списання (демонтажу) встановленого на них спеціального обладнання (крім пожежних).
4.3. За результатами обстеження Комісією Установи складається акт технічного стану транспортного засобу
(додаток 6) , погоджений із Службою безпеки дорожнього руху або суб'єктом проведення обов'язкового технічного контролю.
4.4. Для отримання згоди ДСНС України на списання транспортних засобів і транспортного майна до матеріалів додатково надаються:
розрахунок результату списання транспортних засобів (у т. ч. причепа, напівпричепа
(додаток 5-а) ;
оригінали актів технічного стану транспортного засобу у трьох примірниках
(додаток 6) ;
узагальнена відомість транспортних засобів, що подаються на списання
(додаток 9) ;
оригінал та копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу або технічного талону транспортного засобу або технічного паспорта;
формуляр (паспорт) транспортного засобу, всі розділи якого мають бути повністю оформлені на момент затвердження акта технічного стану, завірено підписами відповідальних посадових осіб та засвідчено гербовою печаткою Установи;
фотознімки розміром 10х15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті яких зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, а також дата і місце фотографування, посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.
4.5. При списанні з балансу Установи транспортних засобів, пошкоджених і непридатних до подальшого використання внаслідок дорожньо-транспортних пригод (аварій), до вказаних у пункті 4.4 цієї Інструкції документів додаються:
відповідним чином завірена копія протоколу, складеного підрозділом Національної поліції про ДТП (аварію), з поясненнями учасників ДТП;
відповідним чином завірена копія рішення суду про стягнення суми збитків з відповідача (у випадку вирішення питання про відшкодування збитків у судовому порядку) або постанова про закриття кримінального провадження (ухвала суду) за фактом події;
відповідним чином завірена копія акта (звіту) автотоварознавчої експертизи з визначенням суми матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу на момент скоєння ДТП;
довідка фінансово-економічного структурного підрозділу Установи про суму відшкодованих збитків (у разі здійснення відшкодування);
фотознімки пошкодженого транспортного засобу розміром 10х15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті фотознімків зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, дата, місце та вид дорожньо-транспортної пригоди (аварії), а також посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.
4.6. Списання транспортних засобів, пошкоджених при виконанні службових обов'язків, пожеж, катастроф, стихійного лиха, здійснюється після проведення службового розслідування.
У цьому разі до вказаних у пунктах 4.4. 4.5 цієї Інструкції документів додаються:
фотознімки пошкодженого транспортного засобу розміром 10х15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузову, шасі, заводського номеру спецобладнання), на звороті яких зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, дата, місце та вид події, а також дата і місце фотографування (за винятком випадків, коли сфотографувати неможливо), посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку;
відповідним чином завірена копія рішення суду про стягнення суми збитків з відповідача (у випадку вирішення питання про відшкодування збитків у судовому порядку) або постанова про закриття кримінального провадження (ухвала суду) за фактом події.
4.7. Наказ про надання згоди на списання майна (транспортних засобів) ДСНС України, витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України та затверджений керівником Установи акт про списання автотранспортних засобів
(додаток 5) є підставою для зняття майна (транспортних засобів) з бухгалтерського (кількісного) обліку та зняття з реєстрації в СБДР (Сервісний центр МВС України).
................Перейти до повного тексту