- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
Про утворення Комісії з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України та затвердження її персонального складу
( Щодо змін додатково див. Наказ Державної службі України з надзвичайних ситуацій
№ 652 від 14.12.2016 )
1. Утворити Комісію з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України (далі - Комісія ДСНС України) та затвердити її персональний склад , що додається.
2. Затвердити Інструкцію щодо застосування порядку списання майна у системі ДСНС України, що додається.
3. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
22.03.2013 № 94
(у редакції наказу ДСНС України
27.08.2015 № 440 ( v0440388-15 ))
СКЛАД
Комісії з розгляду питань списання майна у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій
Аверя'нов Олег В'ячеславович | - | заступник Голови ДСНС України, голова Комісії |
Білошицький Руслан Миколайович | - | директор Департаменту ресурсного забезпечення, заступник голови Комісії |
Смирнов Дмитро Олександрович | - | начальник відділу закупівель, гуманітарної допомоги та управління майном Департаменту ресурсного забезпечення, секретар Комісії |
Члени Комісії: |
Васьковський Олександр Миколайович | - | начальник відділу спеціального обладнання та спецтехніки Департаменту ресурсного забезпечення |
Нетреба Олег Віталійович | - | начальник відділу матеріального та пожежно-технічного забезпечення Департаменту ресурсного забезпечення |
Носик Олександр Іванович | - | начальник відділу правової та претензійно-позовної роботи Юридичного управління |
Семенюк Андрій Вікторович | - | заступник директора Департаменту - начальник відділу будівництва та експлуатації нерухомого майна Департаменту ресурсного забезпечення |
Семикопний Анатолій Дмитрович | - | начальник Відділу власної безпеки та протидії корупції |
Ющенко Алкіноя Іванівна | - | начальник відділу звітності та методології бухгалтерського обліку Департаменту економіки і фінансів |
Яремчук Ігор Миколайович | - | начальник Відділу внутрішнього аудиту. |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
22.03.2013 № 94
ІНСТРУКЦІЯ
щодо застосування порядку списання майна у системі Державної служби України з надзвичайних ситуацій
I. Загальні положення
1.1. Цю Інструкцію розроблено згідно з
Порядком списання об'єктів державної власності, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 8 листопада 2007 р. № 1314 (далі - Порядок), що визначає механізм списання об'єктів незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальних активів, які відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), іншими необоротними активами (далі - майно).
1.2. Списання майна з балансу Державної служби України з надзвичайних ситуацій України, головних управлінь (управлінь) ДСНС України в Автономній Республіці Крим, областях, мм. Києві та Севастополі, підрозділів, підпорядкованих апарату ДСНС України, навчальних закладів та науково-дослідних установ, підприємств, організацій і установ сфери управління ДСНС України (далі - Установа) проводиться відповідно до вимог Порядку з урахуванням уточнень, викладених у цій Інструкції.
1.3. Списанню підлягає майно, що:
непридатне для подальшого використання (фізично зношене);
виявлене в результаті інвентаризації як нестача;
морально застаріле;
пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха (за умови, що відновлення його є неможливим або економічно недоцільним і воно не може бути реалізоване);
залишилося за межами України і повернення якого неможливе або економічно недоцільне.
1.4. Списання майна, що не може бути в установленому порядку відчужено, безоплатно передано державним підприємствам, установам чи організаціям та щодо якого не може бути застосовано інших способів управління (або його застосування може бути економічно недоцільне), у разі коли таке майно морально чи фізично зношене, непридатне для подальшого використання, зокрема у зв'язку з будівництвом, розширенням, реконструкцією і технічним переоснащенням, або пошкоджене внаслідок аварії чи стихійного лиха та відновленню не підлягає, або виявлене в результаті інвентаризації як нестача здійснюється:
первинною вартістю за одиницю (комплект) у розмірі до 10 тис.грн. (крім нерухомого майна) - за рішенням керівника Установи;
первинною вартістю за одиницю (комплект) у розмірі від 10 тис.грн. - за згодою ДСНС України.
1.5. Керівники Установ та посадові особи зобов'язані вживати дієвих заходів для належного утримання і збереження майна та несуть відповідальність за невиконання вищезазначених вимог згідно з чинним законодавством України.
1.6. Списання майна, виявленого в результаті інвентаризації як нестача, може здійснюватися лише після проведення службового розслідування та прийняття рішення про покарання винних, притягнення їх до передбаченої законом відповідальності (крім випадків, коли здійснити таке відшкодування неможливо або встановлено повну безнадійність її стягнення).
Втрати від нерозкритих крадіжок тощо списуються з балансів лише після ретельної перевірки дійсної відсутності винних осіб, винесення постанови про закриття кримінального провадження (ухвали суду) і вжиття необхідних заходів щодо недопущення фактів втрат у подальшому.
1.7. Списання майна проводиться за первинною вартістю або за відновлювальною вартістю (у разі проведення індексації або переоцінки майна).
При списанні необоротних активів, що були в експлуатації, у документах поряд з їх первинною (відновлювальною) вартістю вказується сума нарахованого зносу.
Усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи для подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання майна, оприбутковуються з відображенням на рахунках бухгалтерського обліку запасів. Непридатні для використання вузли, деталі, матеріали та агрегати оприбутковуються як вторинна сировина (металобрухт тощо).
II. Комісія з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України
2.1. Розгляд питань стосовно списання майна в системі ДСНС України здійснює Комісія з розгляду питань списання майна у системі ДСНС України (далі - Комісія ДСНС України).
2.2. Рішення про надання чи відмову в наданні згоди на списання майна приймається ДСНС України протягом 30 днів з дати надходження документів.
2.3. Надання згоди на списання майна у системі ДСНС України приймається ДСНС України за пропозиціями Комісії ДСНС України та оформляється у формі розпорядчого акта (наказу), а про відмову в наданні такої згоди - у формі листа.
2.4. Рішення про надання згоди на списання об'єктів незавершеного будівництва приймається ДСНС України за погодженням з державним органом приватизації за місцезнаходженням суб'єкта господарювання.
Рішення з питань, що розглядаються на засіданнях Комісії ДСНС України, приймаються більшістю голосів у присутності не менше двох третин загальної кількості її членів.
2.5. Пропозиції Комісії ДСНС України щодо списання майна оформлюються протоколом, що підписується головою, секретарем та усіма членами, присутніми на засіданні, і затверджується головою ДСНС України.
При рівному розподілі голосів голос голови Комісії ДСНС України є вирішальним.
У разі незгоди члена Комісії ДСНС України з рішенням Комісії ДСНС України у протоколі зазначається його думка, що викладається на окремому аркуші.
При відмові члена Комісії ДСНС України підписати протокол про це вказується у протоколі із зазначенням причини відмови.
За відсутності голови Комісії ДСНС України виконання обов'язків покладається на його заступника.
У разі відсутності секретаря Комісії ДСНС України виконання обов'язків покладається на будь-якого її члена, крім голови та його заступника, за рішенням голови Комісії ДСНС України.
2.6. За необхідністю до засідання Комісії ДСНС України можуть залучатися представники структурних підрозділів ДСНС України без права голосу за згодою їх керівників.
III. Оформлення документів та проведення списання майна
3.1. Для встановлення факту непридатності майна і неможливості та/або неефективності проведення його відновного ремонту чи неможливості його використання іншим чином, а також для оформлення документів на списання майна утворюється комісія із списання майна (далі - Комісія Установи), головою якої є заступник керівника Установи, а членами - головний бухгалтер або його заступник, працівники інженерних, технічних, технологічних, будівельних, обліково-економічних та інших служб Установи, а також залучені за вимогою ДСНС України його представники та інші фахівці.
3.2. Для участі в роботі комісії із встановлення непридатності технічних засобів, нагрівальних котлів, підйомників та інших необоротних активів, що перебувають під наглядом державних інспекцій, Установа залучає для участі в роботі Комісії Установи представника відповідної інспекції, який підписує акт або передає комісії свій письмовий висновок, що додається до акта.
У разі порушення проти Установи справи про банкрутство її керівник або арбітражний керуючий утворює комісію, до складу якої включаються: голова комісії - керівник Установи або арбітражний керуючий та члени комісії, визначені у пунктах 3.1, 3.2 цієї Інструкції.
3.3. Порядок створення, функції, завдання та повноваження Комісії Установи передбачено вимогами пунктів 9 - 13
Порядку.
Комісія Установи повинна здійснювати узагальнення поданих підпорядкованими підрозділами матеріалів при списанні майна для направлення їх до ДСНС України.
3.4. Голова, члени Комісії Установи, які підписали акт, та керівник Установи, який акт затвердив, несуть відповідальність згідно із законодавством за правильність висновків про технічний стан майна, що списується, достовірність зазначених даних у документах, що подаються до ДСНС України.
3.5. З метою отримання згоди на списання майна Установа надає до ДСНС України через Департамент ресурсного забезпечення (далі - Департамент) разом із клопотанням керівника та протоколом засідання комісії Установи такі документи:
техніко-економічне обґрунтування необхідності списання майна, в якому містяться економічні та/або технічні розрахунки; інформація про очікуваний фінансовий результат списання майна та про те, як воно вплине на фінансовий план (для державних підприємств); напрямки використання коштів, що передбачається одержати в результаті списання;
відомість про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку (крім об'єктів незавершеного будівництва) (додаток 1);
акт інвентаризації майна, що пропонується до списання (додаток 2);
акт технічного стану майна, затверджений керівником Установи, у трьох примірниках (додаток 3);
відомості про наявність обтяжень чи обмежень стосовно розпорядження майном, що пропонується списати (разом з відповідними підтверджуючими документами).
У разі якщо Установа - балансоутримувач нецентрального підпорядкування, всі вищезазначені документи, крім техніко-економічного обґрунтування, погоджуються керівником головного управління (управління).
( Пункт 3.5 доповнено новим абзацом сьомим згідно з Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій
№ 348 від 01.07.2014 )
Інші документи, передбачені розділами IV - X, надаються відповідно до додатків.
( Пункт 3.5 доповнено новим абзацом восьмим згідно з Наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій
№ 348 від 01.07.2014 )
Комісією ДСНС України можуть бути витребувані інші документи, необхідні для прийняття рішення про надання згоди ДСНС України на списання майна.
3.6. Надані Установою документи передаються Департаментом секретарю Комісії ДСНС України, який перевіряє комплектність вказаних документів та передає їх на розгляд структурному підрозділу ДСНС України, що здійснює облік цього майна, для аналізу та надання висновку для Комісії ДСНС України про доцільність його списання.
3.7. Після проведення ретельного аналізу та перевірки вказаних у документах відомостей цей структурний підрозділ не пізніше ніж у тижневий термін з дати надходження документів надає Комісії ДСНС України через секретаря Комісії ДСНС України свій висновок про доцільність списання майна разом з наданими на аналіз документами.
3.8. Комісією ДСНС України за результатами розгляду наданих документів оформляється протокол, що підписується та затверджується у встановленому у розділі II цієї Інструкції порядку.
3.9. Витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України підписується головою Комісії ДСНС України та завіряється печаткою ДСНС України.
Клопотання, протокол засідання Комісії ДСНС України, по одному примірнику всіх необхідних оригіналів документів, висновок структурного підрозділу ДСНС України, що здійснює облік майна щодо доцільності списання, зберігаються в Департаменті.
Копії клопотання та по одному примірнику всіх необхідних оригіналів документів, наданих Установою для отримання згоди на списання майна, залишаються у структурному підрозділі ДСНС України, що здійснює облік відповідного майна.
3.10. Копія наказу ДСНС України про надання згоди на списання майна, витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України про надання згоди на списання майна ДСНС України разом з документами, зазначеними в пункті 3.5 цієї Інструкції, повертаються Установі та є підставою для списання майна з балансу.
3.11. Списання майна, що стало непридатним внаслідок радіоактивного забруднення, здійснюється відповідно до нормативно-правових актів, чинних на момент списання, які встановлюють порядок списання радіоактивно забрудненого майна.
3.12. Вторинна сировина, отримана від розбирання списаного майна і не придатна до повторного використання, оприбутковується та підлягає обов'язковій здачі відповідним організаціям для її перероблення у встановленому законодавством порядку.
Вилучені після списання, демонтажу та розбирання майна вузли, деталі, матеріали та агрегати, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, підлягають здачі Установою суб'єктам господарювання, що займаються збиранням та первинною обробкою брухту і відходів дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння на підставі ліцензій, одержаних відповідно до вимог
Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності".
Забороняється знищувати, викидати, здавати в лом техніку, апаратуру, прилади та інші вироби, що містять дорогоцінні метали і дорогоцінне каміння, без попереднього вилучення й одночасного оприбуткування цінних деталей.
3.13. Установи, на балансі яких перебувало майно, подають до ДСНС України через Департамент у місячний термін після закінчення процедури розбирання, демонтажу та оприбуткування майна затверджений керівником Установи акт про списання майна залежно від виду майна та звіт про списання майна (додаток 8).
У разі наявності зауважень до звіту ДСНС України повертає його Установі для врахування зауважень та подання протягом 10 робочих днів звіту для нового розгляду.
IV. Списання транспортних засобів та іншого транспортного майна
4.1. Списання транспортних засобів та іншого транспортного майна, первинна (переоцінена) вартість яких за одиницю (комплект) більше 10 тис.грн., здійснюється із урахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.
4.2. На списання подаються транспортні засоби за умови списання (демонтажу) встановленого на них спеціального обладнання (крім пожежних).
4.3. За результатами обстеження Комісією Установи складається акт технічного стану транспортного засобу, погоджений із Службою безпеки дорожнього руху або суб'єктом проведення обов'язкового технічного контролю.
( Пункт 4.3 в редакції Наказу Державної служби України з надзвичайних ситуацій
№ 348 від 01.07.2014 )
4.4. Для отримання згоди ДСНС України на списання транспортних засобів і транспортного майна до матеріалів додатково надаються:
розрахунок результату списання транспортних засобів (причепа, напівпричепа (додаток 5-а));
узагальнена відомість транспортних засобів, що подаються на списання (додаток 9);
оригінал та копія свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу або технічного талону транспортного засобу або технічного паспорта;
формуляр (паспорт) транспортного засобу, всі розділи якого мають бути повністю оформлені на момент затвердження акта технічного стану, завірено підписами відповідальних посадових осіб та засвідчені гербовою печаткою Установи;
фотознімки розміром 10 х 15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті яких зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, а також дата і місце фотографування, посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.
4.5. При списанні з балансу Установи транспортних засобів, пошкоджених і не придатних до подальшого використання внаслідок дорожньо-транспортних пригод (аварій), до вказаних у пункті 4.4 цієї Інструкції документів додаються:
відповідним чином завірена копія протоколу, складеного підрозділом ДАІ про ДТП (аварію), з поясненнями учасників ДТП;
відповідним чином завірена копія рішення суду про стягнення суми збитків з відповідача (у випадку вирішення питання про відшкодування збитків у судовому порядку) або постанова про закриття кримінального провадження (ухвала суду) за фактом події;
відповідним чином завірена копія акта (звіту) автотоварознавчої експертизи з визначенням суми матеріального збитку, завданого власнику транспортного засобу на момент скоєння ДТП;
довідка фінансово-економічного структурного підрозділу Установи про суму відшкодованих збитків (у разі здійснення відшкодування);
фотознімки пошкодженого транспортного засобу розміром 10 х 15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті фотознімків зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, дата, місце та вид дорожньо-транспортної пригоди (аварії), а також посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.
4.6. Списання транспортних засобів, пошкоджених при виконанні службових обов'язків, пожеж, катастроф, стихійного лиха, здійснюється після проведення службового розслідування.
У цьому разі до вказаних у пунктах 4.4, 4.5 цієї Інструкції документів додаються:
фотознімки пошкодженого транспортного засобу розміром 10 х 15 см (вигляд спереду, ззаду, справа, зліва, номер рами, кузова, шасі, заводського номера спецобладнання), на звороті яких зазначається модель, номерний знак транспортного засобу, дата, місце та вид події, а також дата і місце фотографування (за винятком випадків, коли сфотографувати неможливо), посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку;
відповідним чином завірена копія рішення суду про стягнення суми збитків з відповідача (у випадку вирішення питання про відшкодування збитків у судовому порядку) або постанова про закриття кримінального провадження (ухвала суду) за фактом події.
4.7. Наказ про надання згоди на списання майна (транспортних засобів) ДСНС України, витяг з протоколу засідання Комісії ДСНС України та затверджений керівником Установи
акт про списання автотранспортних засобів (додаток 5) є підставою для зняття майна (транспортних засобів) з бухгалтерського (кількісного) обліку та зняття з реєстрації в СБДР (ДАІ).
4.8. Мінімальні строки експлуатації транспортних засобів у системі ДСНС України зазначено в додатку 7 до цієї Інструкції.
4.9. З моменту видання наказу ДСНС України про надання згоди на списання майна проводиться розбракування транспортних засобів та надаються у місячний термін затверджені акти про списання до структурного підрозділу ДСНС України, що здійснює їх облік (додаток 5).
V. Списання медичного майна
5.1. Списання медичного майна здійснюється із урахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції та уточнень, викладених у цьому розділі.
5.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання спеціального медичного обладнання і медичної апаратури (приладів), вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів додатково надаються:
експлуатаційні (усі розділи якого мають бути повністю оформлено, підписано відповідними посадовими особами, засвідчено гербовою печаткою Установи) і технічні паспорти на спеціальне обладнання, акти технічного стану майна (додаток 3);
посвідчення ремонтного (перевірочного) органу про непридатність до подальшої експлуатації спеціального обладнання із зазначенням причин.
5.3. З моменту видання наказу ДСНС України про надання згоди на списання майна проводиться розбракування спеціального медичного обладнання і медичної апаратури та надаються у місячний термін затверджені акти про списання до структурного підрозділу ДСНС України, що здійснює їх облік (додатки 4, 4а).
5.4. Демонтаж спеціального медичного обладнання здійснюється тільки після його списання.
5.5. Терміни експлуатації медичного майна визначаються експлуатаційними паспортами (технічними формулярами).
VI. Списання телекомунікаційної і обчислювальної техніки
6.1. Списання телекомунікаційної і обчислювальної техніки здійснюється із урахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.
6.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання телекомунікаційної і обчислювальної техніки, вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів додатково надаються:
загальні формуляри (паспорти), всі розділи яких мають бути повністю оформлено, підписано відповідними посадовими особами, засвідчено гербовою печаткою Установи.
6.3. Списання запасних частин з індивідуального ЗІП (запчастини, інструменти, приладдя) і обладнання, що входять у комплект телекомунікаційної і обчислювальної техніки, допускається в обґрунтованих випадках після використання для ремонту основних засобів, після закінчення встановлених для них термінів служби (ресурсів) і за наявності в експлуатаційній документації телекомунікаційної і обчислювальної техніки висновку про необхідність їх планової заміни. Керівник Установи, який затвердив акт на списання, зобов'язаний вжити заходів щодо відновлення комплектності телекомунікаційної і обчислювальної техніки у найкоротший термін.
VII. Списання нерухомого майна, меблів та обладнання
7.1. Списання нерухомого майна, меблів та обладнання здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.
7.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання нерухомого майна, меблів та обладнання, вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів Установою додатково надаються:
акт технічного стану нерухомого майна (додаток 10);
фотознімки об'єкта розміром 10 х 15 см, на звороті яких зазначається дата і місце (адреса) фотографування, посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку;
інвентарна картка обліку нерухомого майна або технічний паспорт (у разі наявності), всі розділи яких мають бути повністю оформлено, підписано відповідними посадовими особами, засвідчено гербовою печаткою Установи;
інвентаризаційна відомість;
розрахунок залишкової вартості (за даними бухгалтерського обліку);
попередній розрахунок можливого використання матеріалів від розбирання нерухомого майна, що пропонується на списання;
відомості про земельну ділянку, на якій розташовано нерухоме майно, із зазначенням напрямків подальшого використання земельних ділянок, що вивільняються, а також копії відповідних документів, що підтверджують право на користування земельною ділянкою (державний акт, договір оренди, рішення тощо), кадастровий план;
відомості про об'єкти незавершеного будівництва, а саме: дата початку і припинення будівництва, затверджена загальна вартість, вартість робіт, виконаних станом на дату припинення будівництва (ким і коли затверджено завдання на проектування, загальна кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, кошторисна вартість проектно-вишукувальних робіт, виконаних до їх припинення, стадії виконання робіт);
висновок спеціалізованої організації чи органу архітектури про технічний стан нерухомого майна.
7.3. Розбирання та демонтаж нерухомого майна, що пропонується до списання, проводиться тільки після отримання згоди від ДСНС України. Після закінчення процедури розбирання, демонтажу та оприбуткування матеріалів Установа у місячний термін подає до ДСНС України через Департамент затверджений належним чином
акт про списання майна (додаток 4б).
7.4. За результатами списання меблів та обладнання Установа у місячний термін подає до структурного підрозділу, що здійснює облік цього майна, затверджений належним чином один екземпляр акта про списання майна (додаток 4б), один екземпляр акта перевірки технічного та якісного стану майна (додаток 11), попередній розрахунок розбирання майна (додаток 14), для обладнання - висновок ліцензованої організації про те, що обладнання до експлуатації не придатне, відновленню не підлягає.
7.5. При списанні меблів та інвентарю Установа зобов'язана дотримуватися мінімальних строків, визначених нормами табельної належності, витрат і термінів експлуатації пожежно-рятувального, технологічного і гаражного обладнання, інструменту, індивідуального озброєння та спорядження, ремонтно-експлуатаційних матеріалів.
VIII. Списання авіаційної техніки
8.1. Списання авіаційної техніки (літаків, вертольотів та планерів), авіаційних двигунів, засобів наземного забезпечення польотів, електрогазової техніки та спеціальних машин аеродромного обслуговування повітряних суден парашутно-десантного майна, запасних частин та іншого авіаційного майна здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.
8.2. Закінчення визначених строків служби (придатності) або відпрацювання встановленого технічного ресурсу матеріальних засобів не може бути підставою для складання актів на їх списання, якщо матеріальні засоби за своїм станом або після ремонту ще придатні для подальшого використання за призначенням і не обумовлені відповідними постановами, інструкціями, технічними розпорядженнями та іншими документами використання матеріальних засобів після закінчення визначених строків служби (вироблення установленого технічного ресурсу).
8.3. Матеріальні засоби, що підлягають списанню, не можуть бути знищені, розібрані на запасні частини або використані як навчальні посібники до отримання затверджених актів про списання.
8.4. Матеріальні засоби, на які отримано затверджені акти на списання, підлягають розбиранню з оформленням акта, якщо відсутні інші розпорядження щодо їх використання. Матеріальні засоби, що у своєму складі містять дорогоцінні метали та каміння, підлягають збиранню, обліку, зберіганню та здаванню на перероблення уповноваженим підприємствам відповідно до вимог постанов Кабінету Міністрів України та інших нормативно-правових актів, якими визначається порядок отримання, витрат, обліку та зберігання дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, здачі в державний фонд лому та відходів.
8.5. Двигуни, агрегати, вузли, прилади та деталі, зняті з авіаційної техніки при її розбиранні, що виробили міжремонтний ресурс, підлягають ремонту, а всі справні, працездатні та придатні до використання матеріальні засоби використовуються для потреби підрозділів авіації за рішенням ДСНС України.
Агрегати та вузли, прилади та деталі, отримані від розбирання авіаційної техніки, ремонт яких економічно недоцільний, можуть бути реалізовані відповідно до вимог законодавства.
Розбирання (розділення, знищення) матеріальних засобів з метою визначення технічного стану та придатності агрегатів, вузлів, приладів, деталей та матеріалів проводиться із дотриманням техніки безпеки та режиму таємності.
Непридатні для ремонту та навчальних цілей агрегати, вузли, прилади, деталі, матеріали та інше майно, отримане від розбирання матеріальних засобів, на які є затверджені акти на списання, оприбутковуються за книгами (картами) обліку як металобрухт та інше майно і реалізуються в установленому законодавством порядку.
Літаки (вертольоти) та інші повітряні судна (далі - ПС), призначені для розділення та здачі в металобрухт, після отримання затвердженого акта технічного стану повинні бути приведені в такий стан, що виключає можливість їх відновлення та використання до польотів.
У разі передачі ПС до підприємств, установ і організацій, інститутів та навчальних закладів він приводиться в нельотний стан шляхом виконання заходів, передбачених ст. 713 Настанови з технічного забезпечення (НТЗ-99), із складанням та затвердженням комісійного акта.
8.6. За результатами обстеження Комісією Установи складаються акти технічного стану (додаток 3).
8.7. За актами технічного стану списуються:
авіаційна техніка, що враховується за номерами та технічним станом;
матеріальні засоби після закінчення встановлених строків служби або закінчення технічного ресурсу;
матеріальні засоби у запасі (резерві) після закінчення встановленого строку зберігання при дотриманні встановлених умов зберігання, порядку освіження та технічного обслуговування, якщо вони за своїм технічним станом не можуть бути відремонтовані та використані за прямим призначенням;
матеріальні засоби безстрокового використання, які набули непридатного (граничного) стану у процесі правильної експлуатації, якщо їх за технічним станом не може бути відремонтовано або використано за прямим призначенням.
8.8. За актами списання списуються матеріальні засоби:
що набули непридатного (граничного) стану і не обліковуються за номерами після закінчення встановлених строків експлуатації (зберігання);
використані за встановленими нормами на регламентні роботи, технічне обслуговування, виробничі та господарські потреби, у разі натурального зменшення під час транспортування, приймання, збереження та видачі, після закінчення встановлених строків експлуатації, коли списання не передбачено іншими обліковими документами.
8.9. Акти технічного стану та акти про списання авіаційного майна складаються комісією Установи у трьох примірниках.
8.10. З метою отримання згоди ДСНС України на списання авіаційного майна Установою до ДСНС України через Департамент надаються:
оригінали акта технічного стану у трьох примірниках;
оригінал технічного паспорта (формуляра) на авіаційно-технічне майно.
8.11 При списанні з балансу Установи авіаційної техніки та авіаційно-технічного майна, що вибули внаслідок стихійного лиха або воєнних дій, пожежі, катастрофи або аварії, а також залишилося за межами України після розпаду СРСР, повернення якого неможливо або економічно недоцільно (за наявності підтверджуючих документів), а також коли збитки було заподіяно втратою авіаційного майна під час випробувань або навчань і відсутні підстави притягнення до матеріальної відповідальності посадових та інших осіб до матеріалів, вказаних у пункті 8.9 цієї Інструкції, додаються:
матеріали адміністративного розслідування (ревізії, перевірки, дізнання) та витяг з наказу про їх результати;
виписка з книги обліку нестач;
копії наказів і розпоряджень на знищення матеріальних засобів, а також про втрату їх у результаті стихійного лиха, катастроф та аварій;
акти технічного стану (списання) матеріальних засобів, оформлені належним чином, з пропозиціями про подальше їх використання;
оформлений паспорт (формуляр), а за його відсутності - дублікат (крім випадку знаходження майна за межами України після розпаду СРСР, повернення якого неможливо або економічно недоцільно);
висновки (акт обстеження, аналізи) щодо підтвердження непридатності матеріальних засобів до подальшого використання;
розрахунок залишкової вартості матеріальних засобів, що підлягають списанню, підписаний посадовими особами.
Крім того, додаються:
завірені виписки акта ревізії або перевірки;
копія постанови про закриття кримінального провадження (ухвали суду);
довідка про часткове відшкодування збитків за рахунок винних осіб;
інші документи (акти прийому-передачі майна, документи, що підтверджують відсутність майна на території України і унеможливлюють його повернення тощо);
фотознімки авіаційної пригоди (аварії), авіаційної техніки; на звороті фотознімків зазначається модель, номерний знак авіаційної техніки, дата, місце та вид пригоди (аварії), а також дата і місце фотографування, посада, прізвище і підпис особи, яка здійснювала зйомку.
8.12. Норми та строки напрацювання авіаційно-технічного майна встановлено в додатку 13 до цієї Інструкції.
8.13. За результатами списання майна Установа в місячний термін подає до ДСНС України через Департамент затверджені належним чином два примірники акта про списання майна (додатки 4, 4б).
IX. Списання техніки, засобів та майна напрямків спеціально-технічного забезпечення (метрологічного, шкіперсько-водолазного, гірничорятувального, гідрометеорологічного призначення, інженерного, радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту)
9.1. Списання техніки, засобів та майна напрямків спеціально-технічного забезпечення здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та уточнень, викладених у цьому розділі.
На списання подається техніка напрямків спеціально-технічного забезпечення за умови демонтажу та списання встановленого на ній спеціального обладнання.
Для отримання згоди ДСНС України на списання техніки, засобів та майна напрямків спеціально-технічного забезпечення, вартість яких за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів Установою додатково надаються:
акти перевірки технічного та якісного стану майна (додаток 11);
зведена відомість актів використання майна, що підлягає списанню (додаток 12);
затверджені копії висновків лабораторних випробувань;
акти використання майна;
формуляри та паспорти;
витяги з Планів навчань і занять.
Зазначені документи надаються залежно від виду та типу майна, що пропонується до списання.
9.2. При списанні суден до актів технічного стану (додаток 3) додаються акти останнього огляду, судновий квиток, суднове посвідчення, суднові документи, експертна оцінка технічного стану судна, яка проведена Регістром судноплавства України або його уповноваженими підрозділами.
9.3. До документів додаються фотознімки судна та характерних ушкоджень корпусу, механізмів тощо розміром 10 х 15 см. На звороті фотознімків зазначаються індивідуальні дані судна, характер пошкоджень, дата і місце фотографування, посада і прізвище особи, яка проводила зйомку.
9.4. Списання приладів та обладнання гідрометеорологічного призначення здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділахI, III цієї Інструкції на підставі висновку, наданого Українським гідрометеорологічним центром.
9.5. Норми та строки напрацювання інженерної техніки, засобів, майна радіаційного, хімічного та бактеріологічного захисту до планового списання встановлено в додатку 13 цієї Інструкції.
9.6. За результатами списання основних засобів у місячний термін до структурного підрозділу, що здійснює облік цього майна, подається: відповідним чином затверджений акт про списання (додатки 4, 4а), акт розбракування (утилізації) (додаток 14).
9.7. Формуляри (паспорти) після розбракування (утилізації) майна зберігаються у підрозділі, на балансі якого обліковується це майно. За результатами розбракування (утилізації) складається акт знищення, один екземпляр якого надсилається до ДСНС України, а гідрометеорологічними організаціями - до Українського гідрометеорологічного центру у місячний термін.
9.8. У разі ненадання акта розбирання (знищення) майно з обліку не знімається.
X. Списання, розпорювання (розбракування) майна і технічних засобів за напрямком речового, продовольчого забезпечення та забезпечення пально-мастильними матеріалами
10.1. Списання майна та технічних засобів за напрямком речового, продовольчого забезпечення та забезпечення пально-мастильними матеріалами (далі - майно тилового забезпечення) здійснюється із врахуванням вимог, зазначених у розділах I, III цієї Інструкції, та з урахуванням уточнень, викладених у цьому розділі.
10.2. Для отримання згоди ДСНС України на списання майна тилового забезпечення, вартість якого за одиницю (комплект) перевищує 10 тис.грн., до матеріалів Установою додатково надаються:
акти зміни якісного стану;
акти розбракування;
оригінали формулярів та паспортів.
Зазначені документи надаються залежно від виду та типу майна, що пропонується до списання.
10.3. При настанні граничних термінів використання майна або експлуатації технічних засобів затверджені акти технічного стану та зміни якісного стану в тижневий термін після реєстрації Установою надаються до ДСНС України через Департамент для внесення змін до централізованого обліку.
10.4. Розпорювання або розбракування майна та технічних засобів здійснюється відповідно до вимог чинного законодавства України згідно із затвердженими Установою актами про списання та у місячний термін з підтверджуючими документами надаються до структурного підрозділу, що здійснює облік цього майна, для здійснення контролю за використанням матеріальних цінностей.
10.5. Закінчення визначених строків експлуатації (носіння) або відпрацювання встановленого ресурсу матеріальних засобів не може бути підставою для складання актів на їх списання, якщо матеріальні засоби за своїм станом або після ремонту ще придатні для подальшого використання за призначенням.
10.6. У разі ненадання актів розпорювання (розбракування) майно з обліку не знімається.
Директор Департаменту ресурсного забезпечення |
Р. Білошицький |
Додаток 1
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
ВІДОМІСТЬ
про майно, що пропонується списати за даними бухгалтерського обліку станом на ___ ____________ 20__ р.
Додаток 2
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
АКТ
інвентаризації майна, що пропонується до списання
Додаток 3
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
АКТ № _____
технічного стану
Додаток 4
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
_____________________________________________________________________________
(назва установи)
Ідентифікаційний _____________________ Код за ДКУД _________________
код ЄДРПОУ _____________________ _________________
Затверджую
____________________________________
____________________________________
(посада, прізвище, ініціали; підпис)
"___" ____________ 20__ р.
М.П.
АКТ
про списання основних засобів
Номер документа |
Дата складання |
|
|
Відділ |
Дебет |
Кредит |
Сума |
Знос |
Інвентарний номер |
рахунок, субрахунок |
код аналітичного обліку |
рахунок, субрахунок |
код аналітичного обліку |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
_____________________________________________________________________________
Комісія, призначена наказом (розпорядженням) ___________________________
від "___" ____________ 20__ р. № _____ на підставі __________________________
_____________________________________________________________________________
здійснила огляд _____________________________________________________________
(найменування об'єкта)
У результаті огляду комісія встановила щодо об'єкта:
1. Надійшов в установу: "___" ____________ 20__ р.
2. Кількість ремонтів _________ на суму _______________________ грн.
3. Маса об'єкта за паспортом: _____________________________________
4. Наявність дорогоцінних металів: ________________________________
5. Технічний стан та причина списання: --------------------
______________________________________ | Код |
______________________________________ --------------------
______________________________________ | |
--------------------
Устаткування |
Рік випуску (побудови) |
Дата введення в експлуатацію, місяць, рік |
вид |
код |
9 |
10 |
11 |
12 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Висновок комісії:
_____________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Додаток. Перелік документів, що додаються _____________________________
Голова комісії __________ __________ ________________________
(посада) (підпис) (прізвище та ініціали)
Члени комісії __________ __________ ________________________
(посада) (підпис) (прізвище та ініціали)
__________ __________ ________________________
(посада) (підпис) (прізвище та ініціали)
Зворотний бік додатка 4
Розрахунок результатів списання об'єкта
Витрати по списанню |
Надійшло від списання |
Найменування документа |
статті витрат |
сума |
Найменування документа |
вид |
кількість |
сума |
цінностей |
|
|
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Результати списання: ___________________________________________________
У картці № __________ вибуття основних засобів відмічено.
"___" ____________ 20__ р.
Головний бухгалтер ________________________________
(підпис, прізвище та ініціали)
Додаток 4а
до Інструкції щодо застосування
порядку списання майна у системі
Державної служби України
з надзвичайних ситуацій
_________________________ Типова форма № ОЗ-3
підприємство, організація Затверджена
наказом Мінстату України
від 29.12.95 № 352
Ідентифікаційний Код за УКУД ____________
код ЄДРПОУ ______________ Затверджую
________________________
"___" __________ 20__ р.
АКТ
на списання основних засобів
Номер документа |
Дата складання |
Код виду операції |
|
|
|
Цех, відділ, дільниця, лінія |
Дебет |
Кредит |
Сума |
Сума зносу за даними переоцінки на ___ 20__ р. по документах придбання |
Номер |
рахунок, субрахунок |
код аналітичного обліку |
рахунок, субрахунок |
код аналітичного обліку |
інвентарний |
заводський |
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
Продовження таблиці форми № ОЗ-3
Код |
Норми амортизаційних відрахувань |
Устаткування |
Рік випуску (побудови) |
Дата введення в експлуатацію (місяць, рік) |
Дата початку сплати за основні засоби (місяць, рік) |
рахунка та об'єкта аналітичного обліку (для віднесення амортизаційних відрахувань) |
норми амортизаційних відрахувань |
на повне відновлення |
на капітальний ремонт |
вид |
код |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
Комісія, призначена наказом (розпорядженням) від "_____" _______________
20____ р. № ____________ на підставі ________________________________________
зробила огляд _______________________________________________________________
_____________________________________________________________________________
найменування об'єкта
У результаті огляду комісія встановила:
1. Надійшов на підприємство "___" ____________ 20__ р.
2. Кількість ремонтів ___________ на суму ______________________________
3. Маса об'єкта за паспортом ___________________________________________
4. Наявність дорогоцінних металів ______________________________________
5. Технічний стан та причина списання ___________________ Код __________
Висновок комісії: ______________________________________________________
_____________________________________________________________________________
Додаток. Перелік документів, що додаються _____________________________
_____________________________________________________________________________
................Перейти до повного тексту