1. Правова система ipLex360
  2. Законодавство
  3. Наказ


ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З НАДЗВИЧАЙНИХ СИТУАЦІЙ
НАКАЗ
24.11.2016 № 604
(з основної діяльності)
Про Науково-технічну раду ДСНС України
Відповідно до статті 43 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1052, з метою координації наукової і науково-технічної діяльності, колегіального розгляду наукових рекомендацій з основних питань діяльності ДСНС України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про Науково-технічну раду Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що додається.
2. Утворити Науково-технічну раду Державної служби України з надзвичайних ситуацій та затвердити її склад, що додається.
3. Визнати такими, що втратили чинність, накази ДСНС України:
від 20.05.2013 № 251 «Про Науково-технічну раду ДСНС України»;
від 21.02.2014 № 121 «Про внесення змін до складу Науково-технічної ради ДСНС України»;
від 18.11.2014 № 645 «Про внесення змін до складу Науково-технічної ради ДСНС України»;
від 14.07.2015 № 382 «Про внесення змін до наказу ДСНС України від 20.05.2013 № 251»;
від 04.08.2015 № 405 «Про внесення змін до складу Науково-технічної ради Державної служби України з надзвичайних ситуацій».
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Білошицького Р.М.
Голова М. Чечоткін
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
24.11.2016 № 604
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-технічну раду Державної служби України з надзвичайних ситуацій
І. Загальні положення
1. Науково-технічна рада Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - НТР) є дорадчим консультативним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який утворюється з метою формування та координації наукової і науково-технічної діяльності, колегіального розгляду рекомендацій щодо наукового забезпечення реалізації державної політикиу сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, гідрометеорологічної діяльності та сприяння підвищенню результативності наукових розробок і досліджень.
2. У своїй діяльності НТР керується Конституцією України, законами України, Положенням про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2015 р. № 1052,іншими нормативно-правовими актами Кабінету Міністрів України,наказами Міністерства освіти і науки України, Міністерства внутрішніх справ України, ДСНСУкраїнита цим Положенням.
3. НТР проводить свою роботу на основі колегіальності у формі колективного обговорення, обміну думками та ділової критики.
4. Рішення НТР виробляється її членами колективно з урахуванням останніх досягнень науки і техніки та використанням знань і досвіду провідних вчених та спеціалістів, які запрошуються на засідання НТР або залучаються до її роботи як експерти.
5. В інтересах забезпечення комплексності аналізу питань і об'єктивності прийнятих рішень НТР здійснює свою діяльність спільно із науковими установами та вищими навчальними закладами цивільного захисту, органами та підрозділами ДСНСУкраїни.
6. Забезпечення ефективної діяльності НТР реалізується шляхом утворення у її структурі секцій за напрямками діяльності ДСНСУкраїнита відповідної організації роботи.
ІІ.Основні завдання НТР
1. Визначення напрямів розвитку наукового і науково-технологічного потенціалу ДСНСУкраїни, спрямованих на підвищення ефективності реалізації державної політики у сфері цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, а такожгідрометеорологічної діяльності. Розгляд і надання відповідних пропозицій до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері наукової і науково-технічної діяльності.
2. Визначення науково обґрунтованої політики, спрямованої на розв'язання завдань, пов'язаних з надзвичайними ситуаціями.
3. Розгляд та внесення пропозицій і рекомендацій щодо розвитку наукових напрямків і технологій, визначення перспективної тематики досліджень, пріоритетності у фінансуванні наукових розробок, можливості їх реалізації; залучення досягнень вітчизняної і зарубіжної науки.
4. Розгляд проектів державних цільових програм, прогнозних і програмних документів соціально-економічного та науково-технічного розвитку (в межах компетенції).
5. Розгляд наукових рекомендацій з питань формування прикладних досліджень, забезпечення належного рівня проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.
6. Здійснення науково-технічної оцінки розробок на різних стадіях виконання, які фінансувалися за рахунок коштів державного бюджету.
7. Заслуховування звітів керівників наукових установ та вищих навчальних закладів цивільного захисту про виконання планів науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт, надання рекомендацій за результатами їх обговорення.
8. Розгляд пропозицій щодо формування державного замовлення на проведення наукових досліджень та виконання науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.
9. Розгляд інших питань, внесених секціями НТР відповідно до їх функцій та завдань.
10. Підготовка пропозицій керівництву ДСНСУкраїниза результатами діяльності НТР.
ІІІ. Склад та структура НТР
1. Головою НТР є заступник Голови ДСНСУкраїни.
2. До складу НТР входять: голова, заступник голови, відповідальний секретар НТР (за посадою керівник структурного підрозділу апарату ДСНСУкраїни, до функцій якого належать питання наукової та науково-технічної діяльності), керівники секцій, керівники (заступники) департаментів або інших самостійних структурних підрозділів апарату ДСНСУкраїнита наукових установ і вищих навчальних закладів цивільного захисту, провідні вчені (за згодою).
3. Склад НТР затверджується наказом ДСНС України.
4. Відповідно до напрямків діяльності ДСНСУкраїнита актуальності їх наукового забезпечення до структури НТР належать такі секції НТР:
цивільного захисту;
пожежної та техногенної безпеки;
з питань рятувальної справи та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
телекомунікацій, інформаційних технологій та інформатизації.
У разі необхідності рішенням голови НТР можуть бути утворені секції НТР за іншими напрямками діяльності.
5. До складу секцій НТР входять:
керівник секції (за посадою керівник департаменту або іншого структурного підрозділу апарату ДСНСУкраїни), його заступник та секретар секції, провідні вчені наукових установ та вищих навчальних закладів цивільного захисту, висококваліфіковані спеціалісти органів і підрозділів ДСНСУкраїни;
провідні вчені НАН України, інших наукових установ, організацій, закладів, представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, представники науково-технічних товариств та інших організацій (за згодою).
6. Склад секції НТРза поданням її керівника затверджується головою НТР.
7. Усфері гідрометеорологічної діяльності діють секції відповідно до розпорядчих документів Українського гідрометеорологічного інституту.
IV. Організація роботи НТР
1. Основною формою роботи НТР є засідання. Планові засідання НТР проводяться не менш одного разу на рік. Позапланові засідання НТР, у разі необхідності, скликаються за рішенням голови НТР.
Дату, час, місце і порядок денний засідання НТР визначає голова НТР.
У разі неможливості взяти участь у засіданнях члени НТР своєчасно повідомляють про це заступника голови або відповідального секретаря НТР.
2. Члени НТР особисто беруть участь у засіданнях НТР, широко та вільно обмінюються думками з питань, які розглядаються на засіданні НТР.
Члени НТР беруть участь у її роботі на громадських засадах.
3. За рішенням голови НТР до участі в роботі НТР можуть бути залучені кваліфіковані спеціалісти з числа наукових, практичних працівників, представники органів виконавчої влади, підприємств та установ, вітчизняних і міжнародних експертних та наукових організацій (за згодою їх керівників).
4. План роботи НТР формується з урахуванням пропозицій керівників секцій, що підписується заступником голови НТР та затверджується головою НТР.
5. На розгляд НТР виносяться, як правило, питання, попередньо розглянуті на засіданнях секцій.
6. Департамент або інший самостійний структурний підрозділ апарату ДСНСУкраїни, який пропонує внести на розгляд НТР питання, готує проект рішення, довідку, копії документів, на які є посилання у проекті рішення і довідці, двапримірники документа, який вноситься на розгляд НТР, копію протоколу секції (у разі розглядання цього питання), список доповідачів та запрошених.
Довідка, список доповідачів та запрошених підписується керівником департаменту або іншого самостійного структурного підрозділу апарату ДСНСУкраїни, що готує питання до розгляду.
Відповідні матеріали на паперовому та електронному носіях подаються структурному підрозділу апарату ДСНСУкраїни, до функцій якого належать питання діяльності НТР, для оформлення матеріалів засідання НТР.
7. Інформація з розгляду питань, які виносяться на засідання НТР, може бути розміщена на офіційному веб-сайті ДСНСУкраїни.
8. Рішення НТР з питань, що розглядаються на засіданнях НТР, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менш двох третин членів НТР.
Член НТР, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
Протоколи засідань підписуються головою НТР або заступником голови НТР, який проводив засідання, та відповідальним секретарем НТР і зберігаються у структурному підрозділі апарату ДСНСУкраїни, до функцій якого належать питання діяльності НТР.
Витяги з протоколів НТР направляються департаментам та іншим структурним підрозділам апарату ДСНСУкраїни, територіальним органам управління, вищим навчальним закладам та науковим установам ДСНСУкраїни, підприємствам, організаціям та особам, за їх зверненням, для реалізації рішень і рекомендацій НТР, що стосуються їх прав та обов'язків.
9. Рішення НТР мають рекомендаційний характер.
У разі необхідності для виконання рішень, прийнятих НТР, видається наказ ДСНСУкраїничи інший розпорядчий документ.
Проект документа щодо виконання рішення НТР готується департаментом або іншим самостійним структурним підрозділом апарату ДСНСУкраїни, до компетенції якого належить порушене у рішенні питання, якщо цим рішенням НТР не передбачено інше.
V. Основні функції секцій НТР
1. Розгляд та за необхідності внесення на розгляд НТР, а також реалізація у межах компетенції:

................
Перейти до повного тексту