- Правова система ipLex360
- Законодавство
- Наказ
ДЕРЖАВНА ІНСПЕКЦІЯ УКРАЇНИ З КОНТРОЛЮ ЗА ЦІНАМИ
НАКАЗ
Про Науково-технічну раду ДСНС України
1. Утворити Науково-технічну раду Державної служби України з надзвичайних ситуацій згідно з додатком.
2. Затвердити:
Положення про Науково-технічну раду Державної служби України з надзвичайних ситуацій;
Положення про секції Науково-технічної ради Державної служби України з надзвичайних ситуацій, що додаються.
3. Організаційне забезпечення роботи Науково-технічної ради Державної служби України з надзвичайних ситуацій покласти на Департамент персоналу (Євсюков О. П.).
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Бойка А.П.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
20.05.2013 № 251
ПОЛОЖЕННЯ
про Науково-технічну раду Державної служби України з надзвичайних ситуацій
I. Загальні положення
1.1. Науково-технічна рада Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - НТР) є дорадчим консультативно-експертним органом Державної служби України з надзвичайних ситуацій, який утворюється з метою формування та координації наукової і науково-технічної діяльності, колегіального розгляду наукових рекомендацій щодо забезпечення реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру та гідрометеорологічної діяльності, широкого обговорення найважливіших програм та проблем, а також рекомендацій щодо використання та впровадження новітніх досягнень вітчизняної та світової науки, наукових та науково-технічних розробок.
1.2. У своїй діяльності НТР керується
Конституцією та законами України, актами і дорученнями Президента України та Кабінету Міністрів України,
Положенням про ДСНС України, наказами Міноборони України, ДСНС України та цим Положенням.
1.3. НТР проводить свою роботу на основі колегіальності у формі колективного обговорення, обміну думками та ділової критики.
1.4. Рішення НТР виробляється її членами колективно з урахуванням останніх досягнень науки і техніки та використанням знань і досвіду провідних вчених та спеціалістів, які запрошуються на засідання НТР або залучаються до її роботи як експерти.
1.5. В інтересах забезпечення комплексності аналізу питань і об'єктивності прийнятих рішень НТР здійснює свою діяльність спільно із науковими установами та вищими навчальними закладами цивільного захисту, структурними підрозділами апарату, територіальними органами ДСНС України, Національною академією наук України (далі - НАН України) та Міністерством оборони України.
II. Основні завдання НТР
2.1. Консультаційне, наукове та експертне забезпечення діяльності ДСНС України при підготовці рішень з метою підвищення ефективності реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру та гідрометеорологічної діяльності.
2.2. Визначення науково обґрунтованої політики, спрямованої на розв'язання всього комплексу проблем, пов'язаних з надзвичайними ситуаціями.
2.3. Розгляд та внесення пропозицій і рекомендацій щодо розвитку наукових напрямків і технологій, визначення перспективної тематики досліджень, пріоритетності у фінансуванні наукових програм, можливості їх реалізації; залучення досягнень вітчизняної і зарубіжної науки.
2.4. Розгляд проектів державних цільових програм, прогнозних і програмних документів соціально-економічного та науково-технічного розвитку (в межах компетенції).
2.5. Розгляд наукових рекомендацій та експертних висновків з питань формування прикладних досліджень, розподілу та освоєння бюджетних та позабюджетних коштів і технічних ресурсів, рівня проведення завершених науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт.
2.6. Здійснення науково-технічної та економічної оцінки розробок на різних стадіях виконання, які фінансувались за рахунок коштів державного бюджету в рамках державних і галузевих цільових та науково-технічних програм, виконавцем або співвиконавцем яких є ДСНС України, та визначення шляхів їх впровадження.
2.7. Заслуховування звітів керівників наукових установ та вищих навчальних закладів цивільного захисту про виконання планів науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, надання рекомендацій за результатами їх обговорення.
2.8. Розгляд пропозицій щодо формування державного замовлення на проведення наукових досліджень, розподілу виділених бюджетних асигнувань на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт.
2.9. Розгляд інших питань, внесених секціями НТР відповідно до їх функцій та завдань.
III. Структура та склад НТР
3.1. НТР складається з президії, секцій та секретаріату.
3.2. Головою НТР є заступник Голови ДСНС України.
3.3. До складу президії НТР входять: Голова, заступники Голови, керівники секцій (за посадою керівники самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС України), відповідальний секретар НТР (за посадою керівник структурного підрозділу апарату ДСНС України, до функцій якого належать питання наукової та науково-технічної діяльності), керівники та заступники наукових установ, проректори (заступники) з наукової роботи вищих навчальних закладів цивільного захисту, провідні вчені України (за згодою).
3.4. До складу секцій НТР входять:
провідні вчені наукових установ та вищих навчальних закладів цивільного захисту, висококваліфіковані спеціалісти структурних підрозділів апарату, територіальних органів та установ ДСНС України;
провідні вчені НАН України, інших наукових установ, організацій, закладів, представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, представники науково-технічних товариств та інших організацій (за згодою).
3.5. У складі НТР постійно діють секції:
цивільного захисту;
пожежної та техногенної безпеки;
з питань рятувальної справи та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
телекомунікацій, інформаційних технологій та інформатизації.
Робота секцій регламентується Положенням про секції Науково-технічної ради ДСНС України, затвердженим наказом ДСНС України.
3.6. Склад президії НТР та секцій затверджується наказом ДСНС України.
3.7. До складу секретаріату входять: секретар НТР, секретарі секцій НТР та представник структурного підрозділу апарату ДСНС України, до функцій якого належать питання діяльності НТР.
IV. Організація роботи НТР
4.1. Основною формою роботи НТР є засідання. Планові засідання НТР проводяться не менш одного разу на рік. Позапланові засідання НТР, у разі необхідності, скликаються з ініціативи Голови НТР.
Місце проведення засідань НТР визначає Голова.
Про порядок денний засідання і дату його проведення члени НТР повідомляються телефонограмою, факсограмою або електронною поштою заздалегідь.
У разі неможливості взяти участь у засіданнях члени НТР своєчасно повідомляють про це голову НТР або керівників секцій.
Питання, вирішення яких не потребує широкого залучення вчених і спеціалістів, можуть розглядатися в робочому порядку президією НТР.
4.2. Члени НТР особисто беруть участь у засіданнях НТР, широко та вільно обмінюються думками з питань, які розглядаються на засіданні НТР.
Члени НТР беруть участь у її роботі на громадських засадах.
Реєстрація присутніх на засіданні НТР здійснюється секретаріатом НТР, оформлюється списком присутніх, який підписується секретарем НТР та додається до протоколу.
4.3. За рішенням Голови НТР до участі в роботі НТР можуть бути залучені кваліфіковані спеціалісти з числа наукових, практичних працівників, представники органів виконавчої влади, підприємств та установ, вітчизняних і міжнародних експертних та наукових організацій (за згодою їх керівників).
4.4. План роботи НТР формується згідно з пропозиціями керівників секцій, керівників самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС України, які погоджуються заступником голови НТР, і затверджується Головою НТР.
4.5. На розгляд НТР виносяться, як правило, питання, попередньо розглянуті на засіданнях секцій.
Рішення НТР з питань, що розглядаються на засіданнях НТР, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менш двох третин членів НТР.
Член НТР, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
Рішення НТР та протоколи засідань підписуються Головою НТР або заступником Голови НТР, який проводив засідання, та відповідальним секретарем НТР, реєструються і зберігаються у самостійному структурному підрозділі ДСНС України, до функцій якого належать питання діяльності НТР.
Реєстрація протоколів засідань НТР ведеться секретаріатом НТР. Копії рішення НТР та витяги з протоколів НТР направляються структурним підрозділам апарату, територіальним органам управління, вищим навчальним закладам та науковим установам ДСНС України, підприємствам, організаціям та особам, за їх зверненням, для реалізації рішень і рекомендацій НТР, які стосуються їх прав та обов'язків.
4.6. Рішення НТР мають рекомендаційний характер.
У разі необхідності для виконання рішень, прийнятих НТР, видається наказ ДСНС України.
Проект наказу щодо виконання рішення НТР у 10-денний строк готується самостійним структурним підрозділом ДСНС України, до компетенції якого відноситься порушене у рішенні питання, якщо цим рішенням НТР не передбачено інше.
4.7. Головою НТР у період між засіданнями НТР на підставі рішення відповідної секції НТР можуть прийматися рішення в робочому порядку, які включаються до протоколу наступного засідання НТР.
4.8. Матеріали з розгляду питань, що вносяться на засідання НТР, розміщуються на офіційному веб-сайті ДСНС України.
Результати розгляду питань на засіданнях НТР розміщуються на офіційному веб-сайті ДСНС України та у друкованому засобі масової інформації "Інформаційний бюлетень ДСНС України".
4.9. Підготовка матеріалів на засідання НТР здійснюється:
з питань цивільного захисту - Департаментом організації заходів цивільного захисту;
з питань пожежної та техногенної безпеки - Департаментом запобігання надзвичайним ситуаціям;
з питань рятувальної справи та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій - Департаментом реагування на надзвичайні ситуації;
з питань телекомунікацій, інформаційних технологій та інформатизації - Управлінням телекомунікацій, інформаційних технологій та Системи 112;
з інших питань - самостійним структурним підрозділом ДСНС України, який вносить на розгляд НТР відповідне питання.
Самостійний структурний підрозділ апарату ДСНС України, який вносить на розгляд НТР відповідне питання, готує проект рішення, довідку, копії всіх документів, на які є посилання у проекті рішення і довідці, два примірника документа, який вноситься на розгляд НТР, копію протоколу секції (у разі необхідності), на якій розглядалося питання, список доповідачів та запрошених.
Довідка, список доповідачів та запрошених підписується керівником самостійного структурного підрозділу, що готує питання до розгляду. Проект рішення візується керівником самостійного структурного підрозділу апарату ДСНС України, до функцій якого належать питання діяльності НТР, керівником Юридичного управління ДСНС України та керівниками інших заінтересованих самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС України.
Матеріали на паперовому та електронному носіях подаються структурному підрозділу ДСНС України, до функцій якого належать питання діяльності НТР, за сім робочих днів до дня проведення засідання НТР для тиражування та надання членам НТР.
V. Забезпечення діяльності НТР
5.1. Організаційне забезпечення роботи НТР здійснюється самостійним структурним підрозділом ДСНС України, до функцій якого належать питання діяльності НТР.
5.2. Видатки, пов'язані з діяльністю НТР, здійснюються за рахунок коштів державного бюджету, які виділяються на утримання апарату ДСНС України.
5.3. Матеріально-технічне забезпечення режимних заходів діяльності НТР здійснюється Режимно-таємним сектором ДСНС України.
5.4. Поточне інформаційно-аналітичне забезпечення засідань НТР здійснюється структурними підрозділами апарату ДСНС України, до компетенції яких належать питання, що розглядаються.
Директор Департаменту персоналу |
О.П. Євсюков |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ ДСНС України
20.05.2013 № 251
ПОЛОЖЕННЯ
про секції Науково-технічної ради Державної служби України з надзвичайних ситуацій
I. Загальні положення
1.2. Секції НТР є структурними одиницями Науково-технічної ради Державної служби України з надзвичайних ситуацій (далі - НТР) та утворюються з метою забезпечення реалізації основних напрямків діяльності НТР.
1.4. Секції НТР проводять свою роботу на основі колегіальності у формі колективного обговорення, обміну думками та ділової критики.
1.5. Залежно від напрямків діяльності самостійних структурних підрозділів апарату ДСНС України у складі НТР постійно діють:
секція цивільного захисту;
секція пожежної та техногенної безпеки;
секція з питань рятувальної справи та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій;
секція телекомунікацій, інформаційних технологій та інформатизації.
II. Основні функції секцій Науково-технічної ради
2.1. Розгляд та схвалення з подальшим внесенням на розгляд НТР:
пропозицій щодо визначення перспективних та пріоритетних напрямів наукових досліджень;
наукових рекомендацій щодо удосконалення функціонування єдиної державної системи цивільного захисту;
наукових рекомендацій щодо виконання програм розвитку цивільного захисту, програм технічного оснащення сил цивільного захисту та пропозицій щодо їх реалізації та наукового супроводження;
наукових рекомендацій щодо визначення основних напрямків у формуванні та забезпеченні реалізації державної політики у сферах цивільного захисту, захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій та запобігання їх виникненню, ліквідації надзвичайних ситуацій, рятувальної справи, гасіння пожеж, пожежної та техногенної безпеки, діяльності аварійно-рятувальних служб, профілактики травматизму невиробничого характеру та гідрометеорологічної діяльності, напрямів всебічного прискорення освоєння досягнень науково-технічного прогресу;
проектів державних та галузевих будівельних норм, національних стандартів і правил з питань цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, інших нормативних документів, що належать до компетенції ДСНС України;
пропозицій щодо організації взаємодії з науковими установами НАН України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які виконують наукові дослідження у сферах цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, гідрометеорологічної діяльності тощо;
пропозицій щодо створення та реорганізації наукових установ ДСНС України;
пропозицій щодо формування державного замовлення на проведення наукових досліджень у сферах цивільного захисту, пожежної та техногенної безпеки, розподілу виділених бюджетних асигнувань на проведення науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт;
пропозицій щодо міжнародного наукового співробітництва та виконання завдань, визначених міжнародними зобов'язаннями ДСНС України;
рекомендацій щодо припинення неперспективних наукових досліджень;
проектів державних цільових програм у межах компетенції ДСНС України;
пропозицій щодо створення та припинення діяльності технічних комітетів стандартизації у сфері цивільного захисту та пожежної безпеки, внесення пропозиції щодо визначення їх повноважень та порядку діяльності;
робіт на здобуття Державних премій України та клопотань про присвоєння почесних звань України.
2.2. Здійснення науково-технічної та економічної оцінки розробок на різних стадіях виконання, які фінансувалися за рахунок коштів державного бюджету в рамках державних і галузевих цільових та науково-технічних програм, замовником яких є ДСНС України, та визначення шляхів їх впровадження:
розгляд та визначення орієнтовної вартості науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, замовником яких є ДСНС України;
розгляд тематики наукових розробок та вимог замовника, що містять обґрунтування необхідності їх виконання, очікувані результати та іншу інформацію, необхідну для визначення загальної трудомісткості;
приймання науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, розгляд щорічних звітів про хід їх виконання.
2.3. Здійснення інших заходів відповідно до компетенції.
III. Склад секцій Науково-технічної ради
3.1. Склад секцій НТР затверджується наказом ДСНС України.
3.2. До складу секцій НТР входять: керівник секції, який є членом президії НТР, заступник керівника секції, секретар та члени секції (провідні вчені наукових установ та вищих навчальних закладів цивільного захисту, висококваліфіковані спеціалісти структурних підрозділів апарату, територіальних органів та установ ДСНС України; провідні вчені НАН України, інших наукових установ, організацій, закладів, представники міністерств та інших центральних органів виконавчої влади представники науково-технічних товариств та інших організацій (за згодою)).
3.3. Керівник секції НТР (далі - Керівник) ініціює проведення та веде засідання секції.
Керівник забезпечує неупереджене обговорення та прийняття рішень з питань, які розглядаються на засіданнях секції НТР.
Керівник несе відповідальність за відповідність протоколу засідання секції НТР висловленим думкам членами секції та прийнятим рішенням.
3.4. Секретар секції НТР:
готує порядок денний засідання секції НТР, запрошення членів секції на засідання секції НТР;
готує матеріали для розгляду на засіданні секції НТР та доводить їх до відома членів секції НТР;
складає перелік присутніх членів секції НТР, які беруть участь у її роботі;
під час проведення засідання секції НТР веде протокол засідання;
забезпечує збереження оформленого, підписаного та зареєстрованого протоколу засідання секції НТР;
несе відповідальність за оформлення протоколу відповідно до висловлених думок членами секції НТР та прийнятих рішень;
веде журнал з реєстрації протоколів засідань секції НТР;
формує архів секції НТР;
щокварталу, але не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, надає копії протоколів засідань секції НТР структурному підрозділу ДСНС України, до функцій якого належать питання діяльності НТР.
3.5. Члени секції НТР:
мають особисто брати участь у її засіданнях; активно обговорювати питання, запропоновані до розгляду;
мають право широкого та вільного обміну думками з питань, які розглядаються на засіданні секції НТР, ознайомлюватися з усіма матеріалами та науковими працями, які вносяться на її засідання.
Члени секцій НТР, які через поважні обставини не мають можливості бути присутніми на засіданні, інформують про це керівника відповідної секції НТР.
Члени секцій НТР беруть участь у її роботі на громадських засадах.
IV. Організація роботи секцій Науково-технічної ради
4.1. Формою роботи секцій НТР є засідання. Дату, час та місце проведення засідань секцій НТР визначають керівники секцій.
4.2. Рішення з питань, які розглядаються на засіданні секції НТР, приймаються простою більшістю голосів у присутності не менш двох третин членів секції НТР.
Член НТР, який не підтримує пропозиції (рекомендації), може викласти у письмовій формі свою окрему думку, що додається до протоколу засідання.
4.3. Довідку, копії всіх документів, на які є посилання у довідці, примірники документа, який вноситься на розгляд секції НТР, список запрошених готує самостійний структурний підрозділ ДСНС України, який вносить на розгляд секції відповідне питання, й передає секретарю секції НТР.
4.4. Про порядок денний засідання секції НТР, що затверджений керівником відповідної секції НТР, і дату його проведення члени секції НТР повідомляються телефонограмою, факсограмою або електронною поштою не пізніше ніж за дві доби до засідання секції НТР.
4.5. Протоколи засідань секцій НТР підписуються керівником (у разі відсутності - заступником керівника секції НТР) та секретарем відповідної секції НТР і зберігаються у секретаря секції НТР.
4.6. Для обговорення на засіданні секції НТР та схвалення питань, що стосуються декількох структурних підрозділів ДСНС України, проводяться спільні засідання секцій НТР.
................Перейти до повного тексту